Коментари - Нов метод може да позволи междузвездни пътешествия | IT.dir.bg
назад

Нов метод може да позволи междузвездни пътешествия

Полетът до най-близката звезда би отнел десетилетия, вместо хилядолетия

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Нов метод може да позволи междузвездни пътешествия | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ако натоварим кораба с еврогеюви и всеки от върти здаво педалите на самоебачките които да са вързани с генератори за ток който да захранва ламбите за фотони не ни трябва слънце...

Сичку разбрах, само не разбрах кой ша фурга кюмюру...

Интензитета на слънчевите фотони и други частици намалява с квадрата на разстоянието от Слънцето. По отношение на трета космическа: определяна спрямо Земята, тя е около 16 км/с, но с добавената към нея скорост на Земята спрямо Слънцето, която е около 30 км/с. По тази причина, например да се лети за да се достигне Слънцето е дори по-трудно отколкото да се лети извън системата, защото апаратът трябва да има гориво да намали скоростта си с около 30 км/с, което е повече от 16 км/с за да напусне системата.

Абе измислили са те ... пак са краднАли от една далечна галактика. Тая технология е широко известна още от 2002 година, когато count Dooku избяга с неговия solar sailer от Геонозис. Само преписват. Утре ще открият и че силата съществува, а после съответно ще се появят джедаи и сити (б.р. гладни и сега си имаме).

Само дето извън Слънчевата система звездите са равномерно разпределени и съответно фотонното налягане е равномерно от всички страни ако се отдалечим от Слънцето. Тоест възможност за маневри няма и трябва да се разчита единствено на инерцията. Все едно подводница да се движи от налягането на водата

Добре, че триенето в космоса клони към 0 и на практика можем да се движим по инерция почти до безкрайност. Единствения въпрос е каква скорост ще набереш преди влиянието на слънцето да отслабне и да ти се наложи да свиеш платното, за да не те отклони в грешна посока някоя друга звезда.

Да посмятаме малко - допускаме за опростяване, че движението е линейно и равноускорително s=(1/2) a (t^2), t= sqrt(2s / a), v= a t= sqrt(2 s a), Плутон е на 6 мириарда километра, в система Си 6 10^ 12 v=(10^6) sqrt(6 * a), дори и в квадратния корен да е единица, което значи една шеста от нютона да действа на всеки килограм, което е реалистично то скоростта става 1000 километра в секунда, трета космическа е 16 и космическите апарати се движат около нея, за което им трябват огромни размери за горивото и окислителя на Земята

нещо се съм сигурен точно какво се опитваш да сметнеш, някакво ускорително движение, някакъв Плутон ... мисля, че малко ти убягва една подробност относно космическата скорост. ако се вгелдаш внимателно в това което пише за нея обикновено пише нещо от сорта на "трета космическа скорост от повърхността на Земята е 16,67 km/s". Това е на повърхността на земята отдалечавайки се от нея гравитационното влияние на земята намалява съответно 3та КС на Земята намалява (1, 2, 3та космически скорости по принцип се отнасят към конкретно космическо тяло, 3космическа скорост отнесена към Слънцето е нещо различно от 3та космическа скорост отнесена към земята. Какво означава това, в момента в който ти имаш обект който може да преодолее земното притегляне - около 9,789м/с, вече имаш обект който се отдалечава от земята със съответната скорост. Няма значение с каква конкретно скорост се движи щом е преодолял 9,789м/с значи се отдалечава от земят. Примерно една ракета в момента на изстрелването не се движи с никоя космическа скорост, в първите моменти се движи с метри в секунда, но въпреки това се отдалечава от земята. Когато ти подскочиш нагоре ти също се отдалечаваш от земята, обаче в един момент инерцията ти бива изядена от земното притегляне и започва падане - ускоряване към земята. Какво означава това в случая със слънчевите платна? Ракета изстрелва съответната сонда в близкия космос на някаква орбита около земята. Платното се разгъва и започва да ускорява в посока обратна на посоката на слънцето. Ако ускорението на сондата е над земното притегляне 9,789м/с това означава, че сондата не пада на земята, а обратното ускорява и се отдалечава от нея. Тъй като скоростта на сондата в началото ще е по-ниска от 3та КС за земята сондата остава в орбита, която с времето нараства. Реално се движи по спирала навън от земята. Сондата обаче от една страна продължава да набира скорост и от друга продължава да се отдалечава от земята което означава, че нужната 3та КС за земята намалява. Слънчевата енергия няма близка перспектива да свърши скоро, значи това ускорение на практика може да си продължава безкрайно (е добре де няколко милиарда години докато слънцето умре, за нас хората живеещи по около 0,000000007-8 милиарда години, милиард години на практика са равнозначни с безкрайно). Това значи че в един момент сондата ще ускори достатъчно и ще се отдалечи достатъчно, за да преодолее 3та КС на земята, от там повтаряме процеса със Слънцето и се отправяме към звездата, която ни интересува. Съществения въпрос е: този горния процес колко време ще трае и с каква реално скорост сондата ще напусне слънчевата система. Отговорите на тези въпроси за момента са незадоволителни, а полета до най-близката звезда ще отнеме столетия.

Се гответе за междуградски пътувания с рикши. Щото дедо Шваб не иска да ползвате друго освен градския транспортец. Такива специалисти като dp, ще бачкат юбер колоездачи:) Скоростта му ше намалява квадратно на ускорението подадено му в соросоидната трътка, прилично разпрана от Краварски чепец. Харесва му и ще ви вози безплатно ако му покажете формулата на щастието изотзадзе.

Та и десет плюса си нащрака на умствено изостаналия напън, ти да видиш гений да видиш. Я да си гълташ лекарствата и марш в леглото преди пак да са те вързали санитарите.

Флопито сега записва ли хардуерно или софтуерно? Я обясни пак

транспорт и енергия са двете неща по които ЕС генерално се дъни. И ток няма да има и няма да има отопление, горива също, на всичкото отгоре и вълна няма щото ЕС забрани да се гледат овце и превърна пасищата в соларки, дето не работят през зимата

Това не е точно "нов метод"....

Айде на криптото и новите методи … Дано стъпи на луната и американец, че ми писна от лъжите

Гълтай лекарствата и се учи как се държи метлата белким те вземат някъде на работа.

Не се навряка, дежурно сороско врякало. От къде ви копат бе?

Se taia

Цъфтят ли налъмите бе байно?

Налъмов, купи ли нови налъми вече, че то всичките ти цъфнаха?

Налъма е дълбоко заврян вгз на хехе, докато на мъск варела не хвръкне Тъй като гледам никога няма да стане това Наблагай на вазелина …

Айде, пак на педерастия те изби. А бе ти да не пишеш от някоя палатка на руски мобик? Че те там здраво се плющят. Да не си там, да обслужваш блядките, та само за педерастия говориш?

Акомкскаш да смениш резбата, това си е твой избор Обаче налъма остава яко наврян и скоро няма да мръдне Оплачи се на мъск да прави ракетата казан

Да, да разбрахме, че обичаш да си завираш отзад, налъми. Не разбрахме обаче, цъфнали ли ги навираш? Хахахахахахахаха

Защо "и американец"? То други освен американци не са стъпвали. Определено някой яко те лъже! Нормално е да ти писне...

Това със слънчевия вятър за съжаление вероятно е вятър работа, годна само за романи. На тия разстояния слънцето е точков източник и съответно потокът на интензитета намалява с квадрата от разстоянието, децата ги учат тия неща в училище.

Se taia

Е да, но ако стигне до друга звезда, ще ползва вятъра от нея и така до следващата...

Ako....

На другата звезда вятърът "духа" в обратна посока, т.е. забавя кораба при приближаването към нея!

И мен ми мина през ума. Но имай предвид, че там няма триене и достигайки някаква скорост, ще се движи с нея и няма да забавя. Наближавайки друга звезда, може да ползва нейнят вятър за спирачка или със затворени платна да я подмине, зависи от целта.

явно ветроходни корабчета и платна си виждал само на картинка и малко не ти е ясна тази технология. платната можеш да ги сгъваш и разгъваш в зависимост дали искаш вятъра да ти влияе или не. по същия начин и при подобен космически кораб. триенето в космоса колони към 0 значи ако в рамките на слънчевата система ако набереш скорост която те устройва, просто сгъваш платната да не те духне вятъра на някоя друга звезда в грешна посока и си се носиш из космоса по инерция до звездата която те интересува. обръщаш кораба разгъваш платното в обратна посока и вятъра на звездата към която пътуваш те забавя. самата технология на платната работи, тествана е в космоса вече с няколко сонди. друг е въпроса кога ще се пробва междузвезден полет. за момента скоростите не които се предполага че ще бъдат развити са относително малки и пътуване до най-близката звезда би отнело няколко столетия. затова се търсят алтернативи и оптимизации на слънчевите платна.

Какво става, като минеш край някоя по-силна духалка?

Хайде първо излезете в космоса, че другарите от НАСА под сурдинка си признаха, че никой никога не е излзиал повече от ниска земна орбита. :-)

И както обикновено, само ти си го чул това...

Опитайте се да си представите поне за миг, че ако не бяха излизали в космоса, може би нямаше да бъде възможно а ги пишете тези тъпотии ?

Нека позная - дойде директора на НАСА у вас и след две ракии, всичко ти призна? Хахахахахахахахахахах

Марш обратно в стаята бе, пак ли искаш да те вържат санитарите.

Забрави да кажеш, че Земята е плоска.

Още като прочетох заглавието, реших че ще говорят за стария метод със слънчевият вятър.

>Въпреки че има много по-малко високоскоростни електрони и протони, изригващи от Слънцето, отколкото фотоните, техните заредени маси са по-силни. Ах какви са силни заредените маси!

Остава да измислите и как ще се справите с радиацията, същото важи и за Луната. Да не ми пробутват тия самоделки обвити с фолио, че са кацали някъде.

Те не само, че ги пробутват самоделките правени по трудово от 5-токласници, ами са ги излоажили в някаъв музей. Все ми се струва, че трябваше да са радиоактивни ако са летели до Луната, ама явно не са. :-)

И защо трябва да са радиоактивни? Кое те навежда на тази странна мисъл?

Не врякай а си гълтай лекраствата и кротувай. И той радиация и той космос, как не се сетиха да премерят кое как е за толкова години изследвания. Не се сетиха да се обърнат към наш Стенли Кубрик от Холивуд на 4-и километър, загубеняци бе, ти да видиш.

Така човек може спокойно да пътува около 150 години вместо 15 хиляди години до най близката екзопланета. Сметката е само за 3 светлинни годинки.

Кво слънце отвъд Нептун примерно?

Този метод е измислен отдавна от Hollywood

В кой филм?

..дедо си!

И ти ли не знаеш?

гогов пак е ползвал гуугъл транслейт и се мазал отгоре. Както обикновенно се е получило нещо с кавяв цвят и доста ароматно.

Ако не е нещо за безаналогова руска военна техника не влага голямо старание

Едва ли е кафе... :)))

Съвсем не излиза сметката. Явно пак са объркали милиони с милиарди или трилиони...

Не се мъчете, а дайте линк към оригинала. И за нас ще е по-лесно, и за вас.