Откриха "генетична златна мина" в Чили
Пустинята Атакама крие ключът към изхранването на света, смятат генетиците
Обратно в новинатаКоментари - Откриха "генетична златна мина" в Чили | IT.dir.bg
Коментари
"В ера на ускорено изменение на климата..." === Поредната плашеща кампания. Климатът се променя откакто има климат, а климат има откакто има атмосфера. Климатът се е променял преди нас да ни има изобщо. И какво значи бързо? Промените за 200-300 г. не са трайни промени, а флуктуации и аномалии. "Промяната" е нещо трайно и се наблюдава в рамките на милиони години, а не на две-три столетия, така че няма нищо ускорено.
ускорено изменение имаш проблеми с разбирането на текстовете ли? Не са трайни промени изчезването на ледници съществували стотици милиони години? И ти как разбра, че това са аномалии, а не трайни резултати? Надникна в бъдещето милиони години напред? Нееееее, ти не си трайно наблюдаван тъпак, просто има аномалия, която ще просъществува само няколко десетки години.
Изключително интелигентен и конструктивен отговор, поздравления! Сега по същество. Тези ледници се топят от доста отдавна. Това, че ние ги виждаме как се топят, не значи, че са започнали да се топят откакто ние ги гледаме. Това се случва от близо 12 000 години насам. Но ти явно си от хората, които ще кажат "Ау, глобално затопляне!", само защото днес е горещо. Освен това не говоря за "няколко десетилетия", явно четенето не ти е сила ("Чукча не читатель, чукча писатель!").
ако се харюат пари за десалинация ха океанската вода и напоителни състеми на Земята, (не на Марс или за Холивудски бози) нчма нугда от ГМО, но ....
Пак ли си пиян на работа бе, Гогов?!?!? "Генома на 32 от най-доминиращите растения в пустинята са секвениран." ?!?! >> Генома на 32 от най-доминиращите растения в пустинята Е секвениран. >> Геномите на 32 от най-доминиращите растения в пустинята са секвениранИ. "Оказва се, че определени гените позволяват на растенията да просперират при високи температурни амплитуди, повишен радиационен фон и ниска влага почвата." >Оказва се, че определени гени позволяват на растенията да просперират при големи температурни амплитуди, повишен радиационен фон и ниска влага в почвата. Какво е "висока" амплитуда, Гогов? Да не би да е "малка" или "голяма"? Амплитуда = разлика. "Висока разлика"??!?! Аман от некадърници, Гогов!
Генното инженерство може да бъде и много опасно. Вероятно със същите добри намерения стигнахме и до последния корона вирус.
Генетичната модификация ще направи устойчиви растения, но може и да отвори кутията на пандора. Като цяло, селекцията се приема като по-безопасен начин за промяна в гените, но за съжаление е твърде бавен и с доста налучкване. "Атакама крие ключът към" "Генома на 32 от най-доминиращите растения в пустинята са секвениран" "Оказва се, че определени гените позволяват" "повишен радиационен фон и ниска влага почвата"