Преминаваща звезда е променила орбитата на Земята
Може би тълкуваме климатичните промени от изминалите епохи по грешен начин
Обратно в новинатаКоментари - Преминаваща звезда е променила орбитата на Земята | IT.dir.bg
Коментари
Пак глупости, първо преди три милиона години е имало цъфтящ живот на Земята, втора звезда със светимостта на Слънцето ще направи Земята пещ, да не говорим за заредените частици и радиацията. Второ Слънцето е звезда джудже и е по-скоро изключение отколкото масов случай, което значи, че е вероятно звездата да е от клас гиганти със синя светимост, което значи че би задигнала цялата Слънчева система. Трето такива звезди вървят с планетни системи, което предполага мащабни колизии в перифериите на двете звездни системи, а в случай гигант втората звезда би трябвало да задигне нашата звездна система. Факт е, че облакът на Оорт и кометния пояс са си там и не са бутани. Промените в орбитата стават когато Юпитер и Сатурн се подредят на една линия и Земята мине през нея, цикли на Миланкович се наричат, свързани са със застудяване и не е нещо ново. И накрая що не вземат да изтупат от прахта и хипотезата за втора звезда, Немезеида?
Червените джуджета не светят ярко, а и са най-разпространеният тип звезди. Също има и кафяви джуджета - междинно звено между газови гиганти и звезди. Типичната орбита, в която обикалят планетите на червените джуджета, е в пъти по-малка от тази на Меркурий около Слънцето.
Човеко, за пореден път се убеждам, че никът ти е правилен. Втора звезда със светимостта на Слънцето И НА СЪЩОТО РАЗСТОЯНИЕ като Слънцето ще поопече малко планетата - средната температура ще нарастне с около 50-60 градуса. Въпросът е, че тук се говори за звезда на разстояние 31000 пъти разстоянието, на което е Слънцето. Вероятно даже няма да се вижда през деня.
Да ама не - слънчева константа 1,5 киловата на квадратен метър, по две стават три. На венера нямат и два, хахаха
Ти пък за това ли се хвана?!? Първо, слънчевата константа е около 1.36 кВт/м2. Второ, при Венера е малко под два пъти по-голяма от Земната (193%), т.е. е доста повече от 2 кВт/м2, "хахаха". И, трето, за температурата на Венера е отговорна атмосферата й. А моята сметка е проста, може и да я разбереш: бихме имали два пъти по-голяма мощност, която се балансира от топлинно излъчване, което се изменя като четвъртата степен на температурата. Следователно новата температура ще е по-висока от сегашната четвърти корен от 2. Като умножим това по 300К получаваме около 350-360К или разлика от около 50-60 градуса.
Това може да е повлияло на климата така, че заедно с други фактори, климата на Афтрика да се е сменил с много по-сух и там масово джунглите да са се транформирали в савани. Маймуните е трябвало да слезат от дърветата за живот на земята и за храна, мутациите и естествения подбор са селектирали нови вид/видове маймуни ходещи на долни крайници, а горните крайници са се освободили от функцията си за придвижване. С тях маймуните са разширили способностите си в правенето на помощни оръдия, което пък е довело до развитието на по-сложен мозък и мислене.
За такива разстояние е по-добре да се ползват не астрономически единици , които са в милиони километри, а светлинни години, които са в трилиони километри. Преизчислението към светлинни години показва, че звездата е преминала на разстояние около 0.5 светлинни години от Слънчевата система. Тази звезда е от Же-клас (дебилите от сайта настояват в коментарите да няма символи които не са кирилица, иначе коментара не минава!), т.е. от същия вид като Слънцето и сега се намира на около 250 св. години от нас. Може да се предположи, че от такова разстояние влиянието от масата на тази звезда по-скоро е повлияло на кометите в облака на Орт, който е в границите на това разстояние от 0.5 св. години, отколкото орбитата на самата Земя.
Поредните фантазии! Какви ли не сме ги чували вече от "учените". Теории и приказки от 1001 нощ!
Как ги слагате тия заглавия бе, аз помислих, че е станало уикенда.
Въртят, сучат, пърдят, серат и повръщат, само и само да пробутат "антропогенни" климатични промени, мръсната измет фашистка!