Коментари - Шампион по Го: Изкуственият интелект би естествения | IT.dir.bg
назад

Шампион по Го: Изкуственият интелект би естествения

Най-добрият играч се отказва от професионалната си кариера заради развитието на AI

Обратно в новината
| Редактор: Кристиан Антонов

Коментари - Шампион по Го: Изкуственият интелект би естествения | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Всички интернет гиганти във бясна конкурентна надпревара за изграждане на собствен ИИ събират лични данни от потребителите вкл и кражба на нохау.

И в Starcraft 2, Deepmind първоначално поголовно биеше, но вече има играчи, които успяват да се пригодят към играта му и да го бият, отделно от това в поределени игри допуска елементарни грешки или се държи неадекватно (има доста видеа за това в тубата). Но да не забравяме, че Starcraft е повече стратегия и не толкова математика, както е например ГО, където игровият процес може да бъде описан изцяло с математически алгоритми.

Това, ако наистина е така, този тип е много странен. Все едно някой спринтьор да се откаже от спорта, понеже моторите и колите са по-бързи от него. При шахмата отдавна компютрите (в комбинация със софтуера, разбира се) са значително по-добри от хората и въпреки това интересът към тази игра е по-голям от всякога.

най-малката частица. Слава Севрюкова я нарича "псион".

"огромния брой комбинации, надвишаващи броя на атомите във вселената" ?!?! Айде бе! Някой е изчислил дори приблизителния броя атоми в нещо, което по дефиниция е безкрайно ?!

Вселената не е безкрайна като количество материя. Не е ясно дали въобще е безкрайна като пространство...

няма неща - "по дефиниция безкрайни дори броя атоми във вселената, но пък възможните ходове в го са само около 10 на 172 степен. по груби смекти нашата звездна система има около 10 та 60 атома. предполагаемият брой звездни системи в вселената е към 10 на 25 степен, ако предположим че са средно като нашата значи до тук 10 на 85 степен. колко атома има във всичко останало е трудно да се каже. дори в най-щедрите си предположения за броя атоми към момента все още сме доста далече от 10 на 172 степен. но пък докато броя ходове няма как да се промени, то познанията ни относно вселената се увеличават и с тях може би и предполагаемите размери на вселената. за сега твърдението "огромния брой комбинации, надвишаващи броя на атомите във вселената" звучи съвсем правдиво. пп. подобни игри често прибързано се приемат като простички и ограничени като възможности, но имай предвид че дори едно стандартно тесте с 52 карти има към 10 на 67 степен възможни комбинации.

Ако изобщо можем да говорим за компресия при токови импулси. Това са газови модулации.

Модулации.

Газови

окантовки.

видео конверторите са гола вода, а самите видеокодеци правят различни кодировки, не компресия. Затова затова при намаляване на размера се получава различна картина.

къдя ?

.

Едно си бае.

Бил е там, където има алгоритъм... В реална ситуация ще бие дед...овия. Оно само за това е обучено.

Са игри с о гранична комбинаторика.

Нали сега е 2019? Това е новина от 2016.

Това са игри за между хората, за забава и съревнование, както шаха и картите

и той да се ядосва, а ти да се почувстваш по умен - хаха. Не виждам къде има кеф да се играе с компютър ?

ИИ ще се развива все повече и повече , ще става по-умен и по-можещ. Лошо няма , така трябва да се случват нещата.