Коментари - БГ Учен: Щастието е в гените | IT.dir.bg
назад

БГ Учен: Щастието е в гените

Проучване на учените от Висшето училище по мениджмънт във Варна водено от антрополога Михаил Минков разкрива, щастието зависи от гените ни.

Обратно в новината

Коментари - БГ Учен: Щастието е в гените | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Пълни глупости. Истината е, че гените зависят от човека т.е. човек може да ги променя, създава и активира в даден момент. А, щастието си зависи от всеки поотделно.

Сигурен ли сте че знаете какво говорите? Начина ви на изказване не предполага че имате нещо общо с органичната химия и генетиката.

Щаститето на хората зависи от способността им да обичат.

... иване, как пoзна, че 3399 е мъж... според гените е мъж, по паспорт - жена... и търси щастието... като всички нас, но... самостоятелно...

Пълни глупости! Алкохола е ключа към щастието :)

Бих приел резултатите от изследваното, само ако бъдат потвърдени и от учен от Висшия институт по маркетинг в Добрич.

Тези шарлатани намериха начин даси направят евтина реклама с подобни псевдонаучни публикации.

Тайландците не ми изглеждат много разтревожени.

а защо не и от стопанската академия в Свищов? ;)

Мечтата на всяка тайландка е да се ожени за европеец или американец. То и затова повечето западни дебили ходят там да си докарат булка. Пълно с тайландки и мелезчета в Европата.

Глупости, щастието е не в гените а в главата. Като ти се повтаря постоянно, че си щастлив накрая вземеш да повярваш. Всичко е демагогия и лъжа.

Напълно. Генът представлява само алгоритъм за производство на протеини от клетките. същият този алгоритъм може да бъде пренаписан или изключен. Кажете какво ви интересува?

Пълни глупости. Преди 30 години всичко обяснявахме с "енергия", която между впрочем си има точно определение във физиката. Сега същото става с "гените". И какво общо имат някакви икономически меринджеи с биологиата, микробиологията, геномиката и биофизиката? Това е все едно да направиш кебапчета от лайна....с извинение.

Това им беше чета до преди 10-ина години. Сега на европейци и американци мечтата им е да избягат от запад и да се заселят на Ко Самуи.

????????

Щастливите хора са тези, дето умеят да подтискат завистта си. Дали умението за подтискане на завистта е генно обусловено, не знам.

Ме ме инетерсува конкретно учените наясно ли са какви са причини да се експресира един ген или свързана група гени и какви са сложните взаомотношения между тях, за да си позолвяват изтрели с в тъмното със затворени очи?

Отвяхме британските учЕни.

Тъй като генът представлява само скица или план за производство на определени протеини възниква въпроса кой или кое чертае този план? Освен това всеки ген има в себе си друг ген, който отговаря за неговото пренаписване, реагирайки на промяната в околната среда и опитвайки да се адаптира към нея целия организъм. Целият процес е следния: съзнанието получава сигнал от околната среда, този сигнал бива интерпретиран от него, на базата на тази интерпретация гените започват съответно да произвеждат този вид протеини за които са получили сигнал. Тънкият момент е в следното: Дали съзнанието ще подаде сигнал на клетките стрес - това означава, че ще бъдат произведени първо протеини, след това хормони, които разрушават тялото и създават болести или ще даде сигнал за производство на протеини и хормони, които са безопасни и адаптиращи тялото към новата среда.

loyola

Ей, това да си българин е страхотно - атнтрополог преподава мениджънт и разкрива тайните на генетиката ...

Първо дайе дефиниция за това какво е щастие! Това състояние на мексиканци и ганайци и подобни тям е само едно свинско безхаберие на пръвосигнални примитиви. Спокойствието е най-измамното нещо в реалността на живота, и най-малко може да се определи като усещане за "щастие". Ето да повторим пак какво е казал по мвъпроса един умен (меко казано) човек. Ако не можете да го разбшерете, откажете се да се изказвате по темата. Що е добро? Всичко, от което в човека нараства усещането за сила, волята за власт, могъществото... Що е лошо? Всичко, което произлиза от слабостта.... Що е щастие? Усещането за увеличаваща се сила, власт, усещането, че е преодоляно новото препятствие. Ницше

Гените ... теория ... откритие ... отговори, всяка теория може да се сглобят факти които да я потвърждават ... фундаментално неразбиране. Дали не са по-важни въпросите - Кое и как влияе на гените? Как те се променят? След като са носител на наследствена информация как опитът натрупан през поредният живот успява да ги промени за да се предаде напред?

Малко хора ще разберат какво им пишеш - дори и тези, които все пак отбират от биология, тъй като съвременната биология не е достигнала (поне масово) до тази истина. Именно там е работата, че гените, сами по себе си, не могат да разгръщат организма в пространствено-времеви план, в цялата му сложна нелинейна геометрия и нанесени една в друга разнородни форми. Нужно е нещо повече, някаква матрица/шаблон/чертеж/конструктивни схеми от друго равнище, които да диктуват подредбата на биохимичните реакции.

Мексиканците и колумбийците са щастливи, защото са живи, а не утрепани от някой наркокартел! Нигерийците и ганайците са щастливи, защото не ги е изял някой лъв! Руснаците не са щастливи, защото не са изтрезняли! Финландците са щастливи, защото и при тях идва все пак лятото! И т.н. и т.н. Щастието е ситуация. А тоя "УЧЕН", да си преподава алъш-вериша...

Така е. Масовото образование е всъщност масова заблуда. Всъщност определени биолози стигнаха вече до тези истини, но фармаиндустрията и съвременното медицинско образование се отнася с тях както католическата църква с еретиците през средновековието. Защото, ако започне масово да се преподава означава автоматично 2 неща - фармаиндустрията се закрива на момента и от медицината остава само травматологията. Човек само с мисълта си контролира здравето си т.е. съответно подава сигнал на клетките какъв протеин да произведат. Това означава, че човек не е жертва на някакви гени и на някаква съдба, а е този който сам определя и здравето и съдбата си. НИЕ СМЕ БОГОВЕТЕ!

Баце, британските учЕни водът с 3 обиколко - най-малко. Преди 2 години четох, че открили "как загубата на пари ни прави нещастни"...

къде са публикувани резултатите от проучването. в кое научно списание?