Сондата "Вояджър 2" навърши 45 години в космоса
Събраните от нея данни показаха, че хелиосферата няма постоянни граници, а те зависят от циклите на слънчевата активност
Обратно в новинатаКоментари - Сондата "Вояджър 2" навърши 45 години в космоса | IT.dir.bg
Коментари
" Събраните от него данни показаха, че тя няма постоянни граници, а те зависят от циклите на слънчевата активност." Но за климата на земята, ние сме виновни.....слънцето, ряпа да яде.
А великата космическа русия дали може да изработи поне болт и гайка, които да изкарат 45 години работейки в космоса? За сонди няма да питам, там е ясно.
За Русия не знам, ама ти явно никога няма да пораснеш. Преди да се надсмиваш на който и да е било изпратил хора и апарати в космоса се замисли ние какво сме постигнали и ти в личен план. Успех в мисленето!
40 години??? Това е лъжа. Китайците казаха, че са пионери...или чавдарчета...нещо такова беше там според агенция Синхуа...
Дали ще дойде момент, в който нещо изстреляно от земята ще ги задмине? Космонавтиката няма особен напредък по отношение на достигане на скорости, които да са в пъти по-високи от тези, които са били преди 60 години. Трябват изцяло нови технологии.
Има за сега само 4 земни апарата извън слънчевата система: Вояджер 1 и 2, Пайниър 10 и 11 и на път е Ню Хорайзънс. Вояджерите и Пайниърите ги изведоха с Титан 3 -Центавър. А Ню Хорайзънс с Атлас 5- Стар-48Б.
Некой тъпак ти е написал минус. А на двата Вояджера е плочата със звуци и гласове от Земята. На нея е Валя Балканска с "Излязъл е Делю хайдутин". Комитета по селекцията за състава на плочата е избран лично от Карл Сейгън. И така, глас от малка и бедна България го има на плочата, нещо което не мога да кажа за например малка и богата Дания. Доколкото знам, датски не присъства на плочата. Явно комитета по селекцията не го е сметнал за културно значим.
За добро или лошо ако не бе ВСВ и Студената Война, днес още щяхме да сме в началото на индустриалната епоха ... като гледам на къде вървят Европа и Амереки с тези техни "зелени сделки", май пак ще се върнем в началото на индустриализацията.
Интересно ми е дали предавателите на тези апарати се нуждаят от повече мощност при такава отдалеченост. Трябва да прочета за радио сигналите в дълбокият вакуум отслабват ли електромагнитни вълни. Явно един ден връзката все пак ще изчезне
Той държи да си пльосне плюнката по Русия, няма значение каква е темата и статията. Тролска му работа.
18 млрд. км. от Земята за 18 минути пристига сигнала, което е равно на 1.667 млн. км. в секунда! Ако някой знае, как става това, моля да обясни!? П.с. Просто питам!
Къде прочете, че сигнала достига за 18 мин.? Пише 18 часа. Ако е пишело 18 мин. значи са го поправили. Стават такива грешки.
Тези общо 5 апарата са най великото нещо което човечеството е постигнало като са достигнали толкова далече след вояджърите нови хоризонти е най великото което направи достигайки до Плутон на повече от седем милиарда километра от земята а това си почти една светлинна година ако не се лъжа една Св. година е около десет милиарда километра,така че за такива цели трябва да се работи а не да се водят безмислени войни от все още останали комунистически диктатори плюс един самозабравил се турски президент
Каква свтелинна година бе Иванов. Раздели 7млрд на 300хил, наум става, не е трудно, махаш 5нули от милиард и остават 4 и делиш 70000 на 3. И получаваш 23000 СЕКУНДИ лети светлината до Плутон. Или около 6 часа. Не година, а 6 светлинни часа!
Без нови открития в физиката, отговора е НЕ. Електроракетните мотори са единствената сегашна алтернатива на химическите, но и тях вече 50г ги използват само за корекция орбитата на спътниците. Големи няма и вероятно няма и да има. Големият мотор иска много ток, който ток може да дойде само от атомен реактор, но той върви с големи радиатори за охлаждане (в космоса реки и езера няма) и всичко това трябва да бъде бутано от двигателя + масата на работното в-во... и то стана нещо като "зелен" преход - може, ама е скъпо, а файда нема.
Нуждаят се. Енергията която пренася електромагнитната вълна е правопропорционална на мощността на предавателя и обратно пропорционална на квадрата на разстоянието. Т.е. от двете по-важното е разстоянието.
Всъщност вояджър едно е точно на 18 светлинни часа от земята. Далаче е от една светлинна година.
НАПРОТИВ! Технологични пробиви се осъществяват във времена на трудност и остър недостиг например на ресурси! За да може науката да се опита да реши пробема с наличните ресурси......не чакай технологичен пробив във времена, когато газста е евтина и ние е по-евтино и лесно да я горим......напротив, чакай пробиви във времената, когато НЯМА газ....Зелената сделка е най-хубавото нещо, което може да и се случи на ЗЕМЯТА и хората на нея!