Коментари - "Светът не е подготвен за това". Задава се свръхразум | it.dir.bg
назад

"Светът не е подготвен за това". Задава се свръхразум

Цената на графичното изкуство, създадено с изкуствен интелект е нулева, а тази на създаденото от хора се покачва

Обратно в новината

Коментари - "Светът не е подготвен за това". Задава се свръхразум | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

или там какъвто и да е да вземе да си провери малото......

Специализирани в отстраняване на глупости, генерирани с ей ай.

Дотогава ватенките на путю и рязаните бургии на кадировката ще са превзели долна константиновка за 3-ти път!

И те изкараха пари от тебе

Пак ли пълна тръбата със сперма и вата, боклук !

Закъсал си го

Нямаше ли да построим комунизма с ИИ? Т.е. да спрем да работим, за всички да има от всичко по много и само да се радваме на живота.

алчността на американци и евреи ще затрие света, или по голямата част от него. Сега вече става ясно защо е имало и предишни заличавания на човечеството, разликата е, че сега ще се заличим сами, дано да е завинаги, все път едно и също

ПРАКТИЧЕСКИЯТ СМИЛЪ ОТ ТОВА "ИНТЕЛЕКТА" ДА ИЗМЕСТВА ХОРАТА ? КАКВ Е ИНТЕРЕСА В ТОВА ? И ЧИЙ Е ТОЗИ ИНТЕРЕС ? РАЗБИРАМ "ИНТЕЛЕКТА" , ТИЗО САМООБУЧАВАЩИ СЕ АЛГОРИТВИ, ДА СЕ ИЗПАЛЗВАТ В ОБЛАСТТА НА НАУКАТА, НАУЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ, И РАЗРАБОТКИ ...НО ДА ЗАМЕСТИШ ЧИСТАЧКАТА, ИЛИ ЗАВАРЧИКА - КАКЪВ Е СМИСЪЛА ОТ ТОВА ? АКО ЦЕЛТА Е - ЛИКВИДАЦИЯ НА ХОРАТА, ТО ТОГАВА ЩО НЕ ХВЪРЛИТЕ ГЪБИТЕ ...И ДА СЕ ПРИКЛЮЧВА ...НО ДА ПРЕСИРАШ, ДА СТРЕСИРАШ ХОРАТА, ДА ГИ СЛЕДИШ И АНАЛИЗИРАШ И ЗА ТОВА ДА ХАБИШИ МИЛИАРДИ ГИГАВАТИ ЕНЕРГИЯ - ДАЛИ Е РАЗУМНО ? ЧЕСТНО ..НЕ РАЗБИРАМ КАКВА Е ПРАКТИЧЕСКАТА ЦЕЛ,? АКО ПРИЕММ ЧЕ СЕ ЦЕЛИ "СПЕСТЯВАНЕ НА РАЗХОДИ И ВРЕМЕ", ТО В КРАЙНА СМЕТКА, ГОТОВИЯ ПРОДУКТ НАЛИ ЩЕ ИСКАШ ДА ГО ПРАДАВАШ "НА ХОРА" ...АМИ ТЕ КАТО НЯМАТ "ПАРИ" КВО ШЕ ПРАВЯТ ? ИЗОБЩО , ТОВА ГО ВИЖДАМВ КАТО НЯКВА ФИКС-ИДЕЯ, НО БЕЗ РЕАЛНО ВИДИМ КРАЕН СМИСЪЛ !

Глупости ИИ е статистическа машина. Самия факт, че хората я мислят за разумна е тревожно.

Самчо е в панически режим....2027 е скоро и тогаз пари нЕмат на 100%, ама май май няма да имат пари доста преди това. До няколко месеца са оут!

Чекам го да измаже шпакловката и да нарЕди фаянсо.

Да му мислят поколенията с атрофирали мускули, тези които са болни от обездвижване, и нямат социални контакти, които без помощта на компютър не могат да делят едноцифрени числа, Кито не са в състояние да забият един пирон.

измами на века са ковид, зеления преход и ИИ.

досега. Но има време за още.

Дот ком балонът ще изглежда като лека корекция на пазара в сравнение с това което предстои да се случи...

О, ще ги нареди с точност до половин милиметър, и ще си изчисти. Ще ти сортира даже плочките по размер, ако не са достатъчно добри. Евтините роботи са вече факт, ИИ само ще им помогне. А ти ще гледаш 10 бона за баня през крив макарон!

Повечето 18 годишни не могат да изтичат 50 метра. Не могат да направят 5 набирания, 10 лицеви опори. Не знаят таблицата за умножение. Има разбира се изключения!

Като пуснат роботите и това ще стане.

Ала-бала. Как са акциите?

…. си личи нивото на нацията. България отдавна е изгубила всички важни “мачове” - сега от коментарите става ясно, че това е безвъзвратно и коментиращите лумпени ще са бъдещите “недоволни пролетарии”.

Абе.... твоята шпакловка може и да не оправи, щото са ти криви стените, ама на ниво индустрия, не само шпакловка ще прави и фаянс ще реди, ми и цели халета ще вдига, без нужда от един човек на обекта. Или вярваш, че ИИ е само за проверка на правописа? В китай вече има цели фабрики, в които роботите си работят на тъмно и се стресират, като някой им пусне лампата... Малко по малко разни професийки (и моята) ще започнат да изчезва и не, водопроводчиците и фаянсаджиите не са защитени, щото може да се окаже, че няма на кой да си продадат услугите. Щото като ме бастисат мен, няма да дойда при теб да ти дам 10К да ми налепиш банята, че и да ти се моля....

Нищо и никой не е по голямо от хляба момко. Не съди хората , има кой да ни съди.

не се и мъчи - по-далеч от носа си така или иначе не виждаш. дрънкай си там за домунисти, руснаци, шумкари - знаем ти репертоара

Ако спре Тока ?

Здрав дух в здраво тяло. Изкуствения интелект няма да направи болнавите и обездвижени хора, нито по-умни, нито по-здрави. Нито живота ще е по весел, добър и безгрижен.

това какво общо има с появата на свръх изкуствен интелект?!

Яко пирамида баце. Много хора ще изгърмят защото са се набълбукали яко. От кога някаква крива за вероятност е свръх разум?! И тия са някакви сектанти но на по-високо ниво. Най-много да фалират порно индустрията...

С толкова глупаци по света, наистина ще е опасно, ако някой прекалено умен тръгне да ги ръководи.

Нали си умен и напреднал. Решавай задачи, чети книги, прави тестове. Какво пишеш във форума на плебеите?

Тоя Алтман е бати психопата.

ИИ няма да подобри качеството на живот. ИИ няма да направи хората умни и здрави. Виж, за полет до Марс ще свърши работа.

у нас има свръхпростотия, значи взаимно ще се неутрализират със свръхразума

"Земя на Слепци" и помисли върху нея

ще въртиш манивелата да зареждаш батерии на ръка за свръхразума, защото той е по-умен от тебе

2026-02-21 21:57:09 даже (нерегистриран) не се и мъчи - по-далеч от носа си така или иначе не виждаш. дрънкай си там за домунисти, руснаци, шумкари - знаем ти репертоара ------------------- КАЖИ СЕГА НА ВСИЧКИ - КАКЪВ Е РЕАЛНИЯТ ПРАКТИКО - ПРИЛОЖЕН СМИСЪЛ НА ЦЕЛИЯ ТОЗИ "ИНТЕЛЕКТ" ? АКО ГО НАСОЧИШ КЪМ НАУКА , ОТКРИТИЯ И Т.Н ИЗИСКВАЩИ ГОЛЯМО ИЗМИСЛЕНИЕ ЗА КРАТЪК СРОК - ОК ОБАЧЕ ДА ГО ИЗПОЛЗВАШ ЗА ВСИЧКО РАЗЛИЧНО ОТ ИЗВЪН НАУКАТА - ЩЕ РАЗРУШИШ ВСИЧКО, КОЕТО ГО ИМА ! С "ИНТЕЛЕКТА" НАЙ-ОБРАЗНО КАЗАНО СЕ "ПЕСТИ ВРЕМЕ", СИРЕЧ ИЗЛИЗА ЧЕ ...."НЯКОЙ МНОГО БЪРЗА" ! ВЪПРОСА Е - "ЗА КЪДЕ БЪРЗАТЕ ?" КАКВО ГОНИТЕ , ЧЕ СТЕ СЕ "РАЗБЪРЗАЛИ" ТОЛКОВА ?

определено не е подготвен

Скоро пуснаха и друга идиотия .Социална мрежа за агенти. Хиляди агенти разговарят по между си без хора да имат право да се намесват.Това разбира се се използва за тестване.Но казеят че във Фейсбук има хиляди агенти.Да не се окаже накрая че в цялата мрежа си пишат само агенти.

чудите се какви простотии да пишете.

Прав е. ИИ ще може да замести повечето програмисти, мениджъри и икономисти след около 3 години. Ще бъде голяма промяна.

Нищо няма да реди! ТО и сега може да се направи специолизиран робот да реди плочки, ама нито е изгодно, нито си заслужава, да не говорим, че ще са заети поне 2ма човека постоянно с него и то висококвалифицирани специалисти.

заради власт и пари. Сега това е съревнованието, преди беше Луната, утре... кой знае...

Мдааа! Накрая ще оцелее оня, който може да сади картофи.

ЗАЩО ДА ГИ ИЗМЕСТВА ??? СМИСЪЛА ОТ ТОВА ?

Агенти на ДС? Как да се включа?

Веднага след ка оупън АИ излезе на печалба.

Няма нищо лошо да се развива ИЕ. Важно е за какво се използва.

Пълни глупости! ИИ е един папагал с голям капацитет за обработка на данни. Каквото го научиш, това ще може и НИКОГА няма да се достигне до т.н. свръхинтелект. А и нещата покрай квантовия компютър не вървят оптимистично, така че изчислителната мощ няма да стане рязко много по-голяма. Кодът, който това нещо пише е пълна скръб. Първо се губи сума време да му кажеш какво въобще искаш да прави кода, после ти го шляпа без да се съобразява с архитектурата на проекта. Губи се много повече време да разчитам на него, отколкото да си напиша нещата сам. Полезен е само при обемни еднообразни обработки на кода, но не и за нещо повече

Споко, оранжевия клоун ще му сложи мита на ИИ и той ще се откаже...

но реално може да стане точно обратното