Телескопът "Джеймс Уеб" показа удивителен кадър от раждането на 50 звезди
"Пригответе се да бъдете зашеметени!", написа в Туитър директорът на НАСА Бил Нелсън и отбеляза, че кадърът "представя раждането на звезда като шедьовър на импресионизма"
Обратно в новинатаКоментари - Телескопът "Джеймс Уеб" показа удивителен кадър от раждането на 50 звезди | IT.dir.bg
Коментари
Откъде излезе тая цифра 50?
от оригиналната статия на НАСА: Webb’s image shows a region containing approximately 50 young stars, all of them similar in mass to the Sun, or smaller. https://www.nasa.gov/feature/goddard/2023/webb-celebrates-first-year-of-science-with-new-image тъжно е, че вместо просто творчески да преведат статията на НАСА и да се получи нещо с някакво съдържание, dir.bg предпочитат да сложат само заглавие 1 изречение преразказ на цяла статия и ала-бала от къде бил изстрелян Уеб, колко е велик, чий наследник е ... все общи приказки, които ги има сигурно в поне милион статии, включително десетки на самите dir.bg много по-добре описано. На практика тази статия тук е заглавие, една снимка и първия абзац, останалото е просто пълнеж на тема телескопа Уеб.
Ха, инфрачервена светлина се използва защото прониква през прашните облаци, което изключва точността и детайлността, освен това водорода се намира по радиовълната от 21 см дължина, което предполага комбинация с радиотелескоп. И този импресионизъм по-скоро загатва за художествено произведение
Уеб снима както в инфрачервения спектър така и във видимия. Резултатите от употреба на радиотелескоп не са особено красиви за окото, така че не разбирам каква връзка смяташ че трябва да имат с тази снимка. Точно тази снимка е неподправен кадър заснет от Уеб. Отпусни малко човешкото самолюбие, няма спор хората сме велики, ненадминати, недостижими, най-най-най- във всичко ... и все пак природата също е способна да твори шедьоври на импресионизма.
Това е нещо в което не ми пречи да се инвестира.... Невероятно. Все ми е едно от кой бряг.
До сега, вече година, този телескоп повтаря на практика картинките на Хъбъл. Нищо от това, което беше основната част от мисията: земеподобни планети в обитаемата зона на съответните им звезди , състав на техните атмосфери, както и данни за наличие на течна вода на повърхността им. Хъбъл изкара 30 години, но с няколко ремонта, които бяха възможни, защото е на ниска орбита (600 км.). Уеб засега няма възможност за ремонт. Ще е късмет ако изкара 10 години, което ако е така значи че 1/10 от времето му до сега е изтекло.
За другите политически новини хейт и тролове, тук за една прекрасна новина за Вселената няма коментари, срам
ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ САМО В МЛЕЧНИЯ ПЪТ ИМА 100-400 МИЛИАРДА ЗВЕЗДИ ...... 100 000 000 000 за да ви е по-четливо .......................... 50 звезди ..... няма толкова смях!!!!
Няма как да няма други цивилизации, едни пп напреднали може би, други все още първобитни
А НИЕ ЖИВЕЕМ ТОЧНО НА 1 ЗВЕЗДА! 1 звезда, една звездна система, всъщност само една планета от цялата звездна система е целият ни свят, цялото ни съществуване, всичко което сме, всичко което си ти! само една планета обикаляща само една звезда! ти самия да кажем заемаш около 1 м2 от повърхността на тази планета, което е около 1 / 5,1х10 на 14 степен. за по четливо нека ти го напиша ти заемаш около 1 / 5 100 000 000 000 000 част от тази планета. започни от тук и сега си представи отново, какво са 50 звезди!