Коментари - Телескопът "Джеймс Уеб" засне пръстените на Нептун | IT.dir.bg
назад

Телескопът "Джеймс Уеб" засне пръстените на Нептун

За разлика от газовите гиганти Юпитер и Сатурн, планетата е много по-богата на елементи, по-тежки от водород и хелий

Обратно в новината
| Редактор : Надежда Христова

Коментари - Телескопът "Джеймс Уеб" засне пръстените на Нептун | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Интересно е , че освен Сатурн, пръстени имат Нептун, Уран, даже и Юпитер. Представляват надробени остатъци от сателити, които са обречени рано или късно да паднат на повърхнастта на планетата. Така Сатурн ще изгуби пръстените си доста скоро (в космически мащаби) - след около 100 хиляди години. Когато съзвездията на Земята няма да приличат на днешните...

Аз пък си мислех, че тва е от телескопа Юрий Гагарин :) Най-нещастния човек в света, обиколил планетата два пъти и се приземил в НаСеСеСеРе

Колкото халката ми

Забравете за вояджърите които не съществуват само парите откраммаха.със никон 1000 се правят същите снимки но не казват как изчезват пръстените и после как се появяват при мен беше същото правих снимките във три вечерта и видео имам.няма как да разберат на какво е богата тая плазмена планета която е под енергийния купол на земята.мошенници и роскосмос и наса само пари им дай да печатат и да гледат сеира на глупаците които им вярват.

А замисляли сте се защо няма звезди? Защо тръбата е цяла? Защо тазът тече?

И Земята е плоска. И на Луната не е стъпвал човек, щото знамето се вее, нали... Аман от тъпизми.

виновна е същата конспирация, която прави така че денем на небето ни да не се виждат звезди.

С NIRCam на "Джеймс Уеб" планетата придобива сиво-бял оттенък... NIRCam , ще рече "камера в близкия инфрачервен диапазон", синьото е с дължина на вълната около 450 нанометра, близкия инфрачервен диапазон започва от около 800 нанометра нагоре... Ясно е, че изображението показано тук е в псевдо-цветова гама.

А бе Вояджърът минал до него и нищо не открил тоя телескоп е на един хвърлей до Слънцето в точка на Лагранж L2 и видял всичко.

"Сиво-бял оттенък" Този телескоп снима с инфрачервени камера. От 1 до 5 микрона. Видимата за нас светлина е от 0.4 до 0.7 микрона дължина на вълната. Човешкото око не възприема "инфрачервен цвят", демек можехте в каквито си искате цветове да омажете картинката. Различните дължини на вълните от инфрачервената част на спектъра биха могли да се транслират в привични цветове, а интензитета в яркост и картинката би станала цветна (с измислени цветове, но пак е нещо).

Отново същата работа. Снимка на някакъв космически обект, но звезди няма. Нали заснемал инфрачервената светлина. Какво, покрай планетана няма нито една звезда ли?

Бахти колко са прости, даже не са се сетили да нарисуват звездите.

това е халката на Путьо след неочаквания развой на сПеЦиАлнАтА вОенНа опЕрАцИя :- )))