Коментари - Учени мислят, че са открили нов природен закон | IT.dir.bg
назад

Учени мислят, че са открили нов природен закон

Изследване открива връзка между размера на животните и чувството им за топлина

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Учени мислят, че са открили нов природен закон | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Колкото е по-голям хея, толко по-голям му е контакта с хутката. А това значи че стимулира повече нервни окончания.

Като ми стане ,топля и жената .

А слънцето и качеството на храната на двата склона дали е еднакво? А?

А аз се чудех що като ми стане и се стоплям. Благодаря учени мислители

Развитие на науката в новинарски заглавия: 2022 - Учени мислят, че са открили нов природен закон 2032 - Учени мислят 2042 - Учени

Ми нИ знам.... Аз съм висок 1,90 , ма търпя и на жега и на студ :)

"Учени МИСЛЯТ, ЧЕ са открили ..." Това е ирония, клоняща към сарказъм.

все пак размерът има значение ... :)

Открихме колко прости хора се мислят за учени.

Всеки с основни познания по биология и термодинамика е наясно с това от десетилетия Да ви дам още една ексклузивна новина? При по- дребните бозайници, пулсът е много по ускорен и обмяната на вещества по бърза Причина - по- бързо губят топлина, енергия, щото са дребни Мълиии, ето и аз съм " учена мисирка от Дирник"

Моят професор по физика ги разказва тези неща от години в първата си лекция. Заради тези закономерности, топлокръвните бозайници не могат да са по-малки от един критичен размер, при който ще трябва непрекъснато да ядат, за да могат да компенсират топлинната енергия, която непрекъснато губят. Аналогично има и горна граница за размера им. Над определен размер ще имат проблем с охлаждането. Слоновете успяват да са толкова големи, понеже имат добро охлаждане през ушите (ефективно увеличават повърхността без значително нарастване на обема).

Ей,аз до сега да се чудя,защо като ям повече дебелея,пък то било от закона.

Да, но погледни закона и от към хубавата му страна - зимата няма да ти е толкоз студено, като на некоя 60кг хилка, и ше икономисваш от ток :)

Природата си знае работата. На акулата периодично и се сменят зъбите, на гущера му расте нова опашка, на рака-щипка, ягуара пада от 60м в пропаст с коза вустата и нищо му няма. На човека-способност да разсъждава.

Плъховете ставали по-големи, когато в средата имало повече храна. Нереално, как никой не се е сетил до момента?

Едрите плъхове по-лесно се забелязват, а са доста надолу в хранителната верига - ядат ги порове, змии, грабливи птици, лисици, чакали, диви котки, рисове ... така че едър плъх е лесно да изчезне.

Едрите плъхове могат и по-ефективно да се защитават от част от тези хищници - не всяка змия ще успява да надвие плячка, която може да я прегризре, и не всеки пор ще може пръв да захапе плъха преди плъхът да го е захапал. Един от еяолюционните пътища за защита са, да станеш по-голям от хищника, който те лови.

Невероятно "откритие". Направо за Нобел си е.