Коментари
При слушлките със сигурност има законови ограничения за децибелите, като за детските слушалки май децибелите бяха още по-ниски. А ако живееш на шумен булевард, както за жалост на мен ми се налага, да си малко глух е определен плюс, макар че и това не е гаранция, че в 5ч сутринта като тръгнат рейсовете, няма да се събудиш.
Ако това беше вярно днешните 40-60 годишни хора трябваше да са напълно глухи... Заради модата на огромните касетофони носении на рамо Сони измисли уолкмените, и още тогава учените ги приказваха такива... та заради това Сони постави копче, с което собственика на устройството сам можеше да си ограничи силата на звука към слушалките,е, сигурно сами се сещате колко хора са го използвали;)
"Въпреки това те твърдят, че властите, индустрията и гражданското общество вече трябва да са загрижени за предотвратяването на глухотата сред младите хора чрез по-отговорно слушане на музика." Аз не познавам човек, оглушал от слушане на музика. И на властите определено не им е работа да се грижат за това какви слушалки ползват младите хора. Нека най-напред решат проблемите с функционалната неграмотност...
Над един милиард са изложени на риск от загуба на слух заради слушалки и силен звук
По оценки на Световната здравна организация (СЗО) над 430 милиона души по света са с увреден слух
Обратно в новината