Wi-Fi 6 Plus рутера HUAWEI WiFi AX3 със специална цена в Технополис и Зора
Направете безжичната си мрежа много по-бърза и стабилна само срещу 99 лева
България е известна с качествения високоскоростен интернет за дома, предлаган от водещите доставчици, а консумацията на съдържание, игрите онлайн, видео срещите и други форми на учене, работа и забавление стават все по-застъпена част от ежедневието ни. И в повечето случаи за всички тези активности ползваме домашната Wi-Fi мрежа. Нейната скорост и стабилност обаче в огромна степен зависят от Wi-Fi рутера, който разпределя постъпилия по кабел ресурс за безжична връзка с устройствата на вашето семейство и гости.
Huawei e компания, чийто основен фокус винаги са били модерните комуникации, и е основен участник в разработването и стандартизирането на Wi-Fi 6 технологията. Експерти от Huawei оглавяват работни групи на тема Wi-Fi. Сред тях е Д-р Осама Абул-Магд - председател на групата, отговаряща за стандарта Wi-Fi 6 (802.11ax). Компанията инвестира дългосрочно в Wi-Fi 6 стандарта и не само предлага продукти, които го поддържат, като флагманите P40 Pro и Mate 40 Pro, а интегрира уникална технология за комуникация на ниво чипсет като използва разработените от Huawei Wi-Fi чипове от серията Gigahome.
Най-новият рутер на компанията - HUAWEI WiFi AX3, идва с поддръжка на високоскоростния Wi-Fi 6 стандарт, както и съвместимост с Wi-Fi 5, и цели точно това - да получите максимално бърза и стабилна безжична свързаност у дома. Той се предлага на пазара в две конфигурации - четириядрена и двуядрена, съответно на препоръчителни крайноклиентски цени от 159 лв и 119 лева, а от 23 април до 13 май Технополис има още по-изкушаващо предложение - двуядрената (Dual-Core) версия на промоционална цена от 99 лева. Освен АX3, цялата линия рутери Huawei могат да бъдат закупени на специални цени от Търговска верига Зора.
И двата варианта са базирани на собствения процесор на Huawei - Gigahome Wi-Fi 6, работещ съответно на 1.4GHz за четириядрената и 1.2GHz за двуядрената версия. Те поддържат скорост на предаване до 2402 Mbps при 5GHz и 574 Мbps при 2.4 GHz, което означава комбинирана теоретична скорост от 3000 Mbps.
При комуникация с друго Huawei устройство, поддържащо стандарта Wi-Fi 6, новините са още по-добри, тъй като честотната лента от 80 MHz може да се разшири до 160MHz, което води до потенциално двойно увеличение на скоростта. Това стои зад обозначението Wi-Fi 6 Plus. С Wi-Fi 6 Plus, oсвен за бърза връзка, чипсетът Gigahome Wi-Fi 6 помага и за нейното високо качество навсякъде в дома ви. Той осъществява автоматично фрагментиране на пакетите в режим на близко предаване посредством динамична тясна честотна лента, като така стабилизира работната честота на 2MHz за по-добро проникване през стени и други прегради. Поддържа се и Mesh режим, в който рутерите могат да работят като усилватели на сигнала и така позволяват изграждането на по-големи жични, безжични и хибридни мрежи в случаите, когато се търси покритие на по-голяма площ в по-сложна инфраструктура.
aЧетириядрената версия на HUAWEI WiFi AX3 предлага и някои допълнителни екстри. Например ако просто доближите отключен Android смартфон с активирано NFC до NFC полето на рутера, той ще се свърже с Wi-Fi мрежата, без да е неободимо да се въвежда парола - изключително удобна опция за гости и домашни партита.
Wi-Fi рутерите на Huawei осигуряват безжична връзка, с която ще искате да се похвалите. Нещо повече - с тях няма да се налага да криете самия рутер, дори напротив. Със стилен дизайн в бял мат, те подхождат на всеки модерен дом, който ще направят по-свързан от всякога.
Пълната гама от рутери на Huawei, достъпни на бългаския пазар, може да намерите тук: https://consumer.huawei.com/bg/routers/
Материалът е предоставен от Huawei.
НАЙ
Млади учени от БАН създадоха антимикробна алтернатива на латекса
Започнете 2025 година с нов оригинален Windows 11
Преди 66 години "Луна 1" става първата изкуствена планета спътник на Слънцето
2025-та може да е годината на Starship
"Кръстникът" на изкуствения интелект подкрепя съдебния иск на Илон Мъск срещу OpenAI
Млади учени от БАН създадоха антимикробна алтернатива на латекса
Преди 66 години "Луна 1" става първата изкуствена планета спътник на Слънцето
Космическите мисии, които ни очакват през 2025 г.
"Кръстникът" на изкуствения интелект подкрепя съдебния иск на Илон Мъск срещу OpenAI