Радиацията на Марс не е смъртоносна за хората
Марсоходът "Кюриосити" установи, че радиацията на Марс не е смъртоносна за хората. "Астронавти могат да живеят в тази среда" - каза Дон Хаслър, ръководител на екипа, който обработва данните от детектора на радиация, цитиран от ЮПИ и БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Радиацията на Марс не е смъртоносна за хората | IT.dir.bg
Коментари
С малки букви отдолу: Радиацията не е смъртоносна но води до неконтролируеми мутации и други вторични последствия. Приятно прекарване на Марс!
Марс не е опасен за хората, хората са опасни за Марс.
Интересно защо на астронавтите, които са стъпили на луната, радиацията не им е направила нищо? Дали защото въобще не са стъпвали там? И оттогава НИКОЙ повече не стъпи на луната? Колко десетилетия вече не повтарят това "постижение"!!!
Отговорът на въпроса ти е филма "Total recall" (Зов за завръщане - С Арни Шварценегер). Твърди се, че филмът е достоверен!