”Вояджър” пое по магнитна магистрала
Американската космическа сонда "Вояджър 1" е достигнала нова област в края на Слънчевата система и след като я пресече, ще навлезе в междузвездното пространство.
Обратно в новинатаКоментари - ”Вояджър” пое по магнитна магистрала | IT.dir.bg
Коментари
Може би е трябвало да сложат и един порно филм за по нагледно как се размножаваме. В отговор те да ни покажат как ги сглобяват в някой от техните заводи. Хах, напушва ме смях чак но всеки си има свое мнение и становище. Това ме подсеща за един виц по повод нашия космонавт /Иванов/ Като излязъл в космоса срещнал едно извън земно.Разприказвал го а то му отговаряло кратко: Къти ли къти, кътили. Той попитал няма ли си майка и баща и как се размножават а малкото извънземно отговорило: КЪТИ ЛИ КЪТИ, КЪТИЛИ..Ха хахх
Изпращането на сондата наистина е грешка, според Хокинг и други. Наистина е голяма глупост да се издадеш къде се намираш джунглата. Въобще сондата е изпратена с презумция на глуповатата и лицемерна философия на толерантност в западното общество, но човека трябва да е много предпазлив към неизвестното, да не действа и мисли от позицията на най-разумното и всемогъщо същество. Хората слепо ли са били, че да не си припомнят дори и човешката история. Какво е станало по времето на конквистадорите? и т.н. Според мен е много късоглед целия проект, с добри намерения.
Все едно мравка да испрати послание към нас ..., тя се чуди какво е това голямото, дето се движи бързо с различни цветове, а ние просто си колата по задръстената магистрала..., чудно ми е само как ще обястним на мравките как работи мобилен телефон..., убеден съм че подобна е ситуацията при среща с напреднала цивилизация.
Това е като да идеш на почивка и да оставиш бележка на крадците какво има за крадене и че е отключено. От какъв зор са записали точните координати на слънчевата система? Аз вярвам, че не сме сами и мисля, че може и да ни навреди това един ден. Останалото добре .. ама координатите...
Малко параноя Ви гони, мислете по-позитивно. Ако пък го намерят по-напреднали същества, за които ресурсите на нашата планета не са им интересни, но пък за сметка на това се интересуват от мирогледа ни?