Пращат астронавти на Марс до 20 години
"САЩ са решени въпреки бюджетните си трудности да изпратят астронавти на Марс до двайсетина години, мобилизирайки за тази цел всичките си ресурси за космически изследвания", заяви директорът на НАСА Чарлз Болдън в рамките на тридневна конференция във Вашингтон, посветена на изследванията на Червената планета, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Пращат астронавти на Марс до 20 години | IT.dir.bg
Коментари
И защо трябва да "прескачаме" Луната - тя е по-близо, би могло да се вложат усилия да се създаде нещо там, а в последствие на Марс. Има нещо съмнително в цялата тази история с Луната, но всичко остава скрито за широката публика.
и чий ще го крепат там . а китайците не са рекли - не са изпратили тайконафт до Марс, и то без да мобилизират всичките си ресурси .
Кокосите трябва да се радват, ако до 20 години могат да извеждат хора на орбита. То не беше ли същият филм с програмата "Constellation" и Ares + Orion. То не бяха едни оптимистични полети, 3D-демонстрации и всякаква пропаганда. Накрая затвориха програмата и сега пак започнаха същата песен...
Радва ме връщането на ищаха към изпращане на човек на друга планета. Няма значение, дали това ще е астронавт, космонавт, тайконавт или каквито там навти неминуемо ще се появят. Един ден това би могло да спаси човечеството.
Така е, но тъ*ите, ограниени и комплексирани и най-вече болни конспиративни мозъци, които коментират по-долу ... едва ли могат да го оценят това. Важното е науката и познанията за космоса да се развиват!
Нещо ги хвана шубето да не им спрат кранчето :) Вече има 100пъти по евтини ракети. SpaceX и други
Да, но първо ще има два пробни полета с българи защото ще има малко по-добра информация отколкото ако използват маймуни.
Основната цел пред човечеството била полет до Марс! Гладът, мизерията, безработицата и тем подобни не били никакъв проблем.
Te ходиха до Луната та сега за Марс се гласят. Дано поне филма с кацането на Марс да е по реалистичен а не правен с декори като този с Луната.
Па що ке трсите на Марс ? На дедо ми бостана е там ! Сите овошки ке сгазите ! YANKEEE GO HOME !
Най-добре да пратят циганите да колонизират Марс, тъкмо ще се пооправи генофонда на Земята. Пък зерговете да му мислят тогаз...