Коментари - "Блу ориджин" изстреля успешно суборбиталния си кораб | IT.dir.bg
назад

"Блу ориджин" изстреля успешно суборбиталния си кораб

На борда на кораба има експериментално оборудване

Обратно в новината
| Редактор : Таня Тодорова

Коментари - "Блу ориджин" изстреля успешно суборбиталния си кораб | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

И когато накрая сложат човек в суборбиталния кораб, ще са стигнали там, където бяха на 05.05.1961 г.

Компанията "Блу ориджин" изпробва и демонстрационна технология, предоставяща достъп до интернет за потребители, намиращи се в космическото пространство.

Нека глупаците да си напрегнат мозъчето и да се опитат да разберат какво означава това за човечеството

Нали се сещаш, че 1961 са били едни други инженери и едни други технологии, и едни други пилоти, и все финансирани от държавата (тогава такава е била политиката й). Днес има частни компании, които са си събрали екипи и технологии, с които (в рамките на няколко години) успяха да изтрелят ракети собствено производство.

Що? През 1961 г американците са приземявали първите степени ли? Да разбираме ли че руснаците при всяко изстрелване на екипаж стигат до там където са били примерно 1969 г.

И тогава са били все частни компании. Финансирането и сега си е държавно, ако и да се симулира че не. Прав си, че инженерите и технологиите са други. Затова е жалко е да се хвалиш с нещо, което немците са постигнали и задминали преди 60 години.

Ми трудно се сещаш. Ракетата Сатурн 5 и двигателите са разработени от Военна Агенция Балистични Ракети, производството на части е било поверено на частни компании. В момента обаче самите частни компании си разработват и развиват ракетите при това някои от тях основно със свои средства: УЛА - прави Атлас 5, Вулкан и кораба Старлайнер СпейсХ - Фалкон и кораба Дракон Блу Ориджин - Ню Шепард и кораба Crew Capsule 2.0 Върджин галактик - SpaceShipTwo Орбитал сайънс - Антарес и кораба Сигнус Но и държавната НАСА разработва ракетата СЛС с космическия кораб Орион, като частите естествено ще се правят по поръчка в частни фирми. Явно ти е трудно за схванеш разликата. Та викаш немците приземявали ракетите, а? Пък тука някаква частна фирма се хвалела. И що да не се хвали като това е непосилно за цялата държавна мощ на Русия?

Явно се сещаш много избирателно, защото Сатурн 5 е разработка на военните, а това че части са произвеждани по поръчка и чертежи от частни фирми е съвсем различно от сегашното положение където частните фирми сами развиват и разработват ракети кораби: УЛА - Атлас 5, Вулкан, и кораба Старлайнер Спейс Х - Фалкън и кораба Дракон Блу Ориджин - Ню Шепар, Ню Глен и кораба Crew Capsule 2.0 Орбитал АТК - Антарес и кораба Сигнус Върджин галактик - УайтКнайт и Спейсшип ту, И за да схванеш разликата, което очевадно ти е трудно, контрапункта е ДЪРЖАВНАТА на НАСА разработка на СЛС и кораба Орион. Та повтаряш по кретенски, че германците били постигнали същото, ама не се сещам те да са приземили примерно първата степен. Нещо което Русия с цялата държавна мощ не може да направи. Та що да не се хвали някаква частна фирма, която го е постигнала?

За мен е по-важно как подобни постижения се отразяват върху живота в България. Например имат възпитателен ефект и повишават (с малко, но все пак...) общата култура на мурзилажа, а това не е никак малко. До скоро се сблъскваха само с "Илончо", но ето че сега на сцената се появи и сложното "Блу ориджин". Чудно ми е какво съкращение ще му измислят - "Блу-то" или "Джин-джин"...

прав си, щом не ми хвърля кюфте в чинията темата е безсмислена

Първото американско вертикално кацане на ракетни двигатели без паршут или надуваеми балони е осъществено на 02.06.1966 г. с апарата Surveyor 1. Той е проектиран от частната компания Electrical Optical Systems и е произведен от частната компания Hughes Aircraft. Изстрелян е с ракетата Atlas LV-3C Centaur-D на частната компания Convair.

Surveyor 1 не е първа степен на ракета, а доста по-малък апарат и при доста по-ниска гравитация. Естествено и с нисък център на тежестта.

Se taia

Blue Origin са преди SpaceX умнико. Но това няма как да го знаеш, като четеш само 24 часа и Труд.