Двуфотонен микроскоп улови клетъчни изображения на тайконавти в орбита
Двуфотонната микроскопия може да проникне дълбоко в живите тъкани, като се отличава с висока разделителна способност, голяма дълбочина на изображението и триизмерна томографска способност
Обратно в новинатаКоментари - Двуфотонен микроскоп улови клетъчни изображения на тайконавти в орбита | IT.dir.bg
Коментари
КНР възнамерява да изстреля 13 000 спътника в орбита, за да дублира/блокира Starlink.
Ето и малко повече детайли: Китай възнамерява да се конкурира със сателитната интернет система Starlink на Илон Мъск, като изстреля 13 000 сателита в орбита в рамките на проекта Great Wall. Както написа в публикация от 15 февр. китайското списание Command Control and Simulltion, проектът Great Wall се очаква да бъде завършен през 2025 г., което трябва да осигури достъп до сателитен интернет в целия свят. Още през ноември 2020 г. Китай подаде заявка до Международния съюз по далекосъобщения за използване на орбиталните и радиочестотните ленти за две големи спътникови групи - общо 12 992 широколентови спътника. Китайските сателити могат да бъдат разположени "на орбити, които все още не са заети от сателитите Starlink", пишат учените и добавят, че "използването на определени орбитални височини би дало на [китайските сателити] предимства и дори възможности, които биха им позволили да потиснат [работата] на Starlink. Очаква се също така да бъдат разработени системи за наблюдение, микровълнови и лазерни оръжия за борба със спътниците Starlink в космоса в случай, че се използват за шпионски цели над китайска територия. По-рано Китайската национална космическа администрация призова за международно сътрудничество в областта на космическото пространство и посочи, че конфронтацията в областта на спътниковите комуникации би донесла само вреди на всички страни в тези конфликти.
Преди тридесет години СССР реши да се състезава със САЩ в космоса по програмата "Звездни войни" и всички знаем какво се случи.
а какво общо имат руснаците те са 50 години назад в науката и там са си останали т.е слeд 10 години ще са 60 назад белия свят ще е с летящи чинии там ще са с лади
Поне става ясно кой ще плаща на дир след като руската терористична кочина се разпадне. Дир точка чайна.
Браво, това се казва прогрес! Да им пожелаем таз година двуфотонен, а догодина да изобретят и еднофотонен!
Китайците са като мравки,многобройни и работни. А някой беше казал,че количествените натрупвания,водят до качествени изменения.
На шефа му викам да почва да учи китайски, а той ме пита как е "Слава Кокаине" не китайски ...
Може би това ще свърши работа на ГЕРБ, СОС или прокуратурата, за да се установи има или няма злоупотреби със средствата за ремонт на жълтите павета .
Следващият трифотонен микроскоп дано да е хаирлия и да улови и пръдните на всички космонавти, астронавти, тайконавти и каквито бяха там индийските -авти.
Глупако и като се напна да ме подпишеш цял свят ти повярва, че не си умствено изостанал.
чернокож, сакат американец със сменен пол, и без диплома - това е откривателя на микроскопа
Що за дискриминация? Има тайконавти, а няма усонавти, нито русонавти. Какво остава за укронафти...
Укронафти има или ще има скоро ! При последният унищожен украйнски танк, украйнеца на купола излетя на 25м височина. При определени настройки от Вагнер, обещават да изстрелват укронафтите до стратосферата.
Що за снимка е това, СЪРП И ЧУК на заден план? Абсурд е китайците да сложат такова нещо в станцията!!
Съвсем нормално е. Това е знамето на Китайската комунистическа партия. Която изведе китайския народ за по-малко от 1/2 век от най-голямата мизерия, до първа икономическа сила в света. Заслужила е знамето ѝ да се вее в космоса. Скоро и на Луната ... https://en.wikipedia.org/wiki/ChineseCommunistParty
По-скоро като паразити. Да си виждал китайци в слаборазвита страна? Винаги отиват на готово. И когато вземат контрола става страшно.
Съгласен съм, че си имат право, но този икономически успех не е заради партията на страната, колкото заради огромното население на страната комбинирано с здравоработещото, работещо в разнообразни сектори китайци и високото им образование в големите градове позволено от по-отворената икономика след 78