Коментари - Huawei: С блокирането ни САЩ поставя опасен прецедент | IT.dir.bg
назад

Huawei: С блокирането ни САЩ поставя опасен прецедент

Други частни компании също могат да пострадат

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Huawei: С блокирането ни САЩ поставя опасен прецедент | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Най мимхаресва че Гогов спря статиите за глупавите китайски ментаци “флагманите” Хаха

2016 Китай Блокира Скайп, 2009 блокира Гугъл - кой постави Прецедентите?! Колко са загубите от блокилането им на Китайският Пазар на Скайп за последните 3 години и тези на Гугъл за последните 10 години. Няма по-гобеми Лицемери и Двойни Стандарти от Комунистите в Китай!

Още факти - скайп приключи ...когато беще купен от малкомеките , нокиа също ...

Какво пък общо има нокия тук? Апропо на нокия приключи само прозводството на мобилни телефони, останалите дялове си работят... Като говорим за факти и нокия - малък-но-спаднал, ето ти интересен факт: след като купия бизнеса на нокия за телефони заради патентите и разработките, M$ също приключиха с този бизнес, докато нокия си продължава, но вече с китайски телефончета и Андроид едно...

1913 г не триабваше федерал резерв да попада в частни компании фамилии хазари чефути,САЩ и ЕС света щеше да е по различно,какви китаицикакви 5 лева

Федералния резерв не е попадал никога в частни компании, но частни компании имат право също на глас при определяне на политиката му. Всъщност през 1913 г. Федералния резерв е СЪЗДАДЕН и няма как да е попаднал тогава в частни ръце. Федералният резерв отчита дейността си пред Конгреса на САЩ и се контролира от него чрез седемчленен Управителен Съвет, членовете на който се предлагат от Президента и се утвърждават с гласуване на Сената. Годишните приходи от системата на Федералния Резерв се внасят в Държавната хазна на САЩ, след покриване на разходите на банките-партньори и заплащане на 6% дивиденти на акционерите. Всички национални банки са длъжни да участват във Федералната резервна система състояща се от борд и 12 регионални резервни банки и техните клонове. Всички национални банки избират вкъм коя регионална банка да са член. Всяка резервна банка се управлява от Съвет на директорите, състоящ се от 9 директора – трима назначени от Федералния борд на управителите и шест от местните банки–членки. Измежду състава си Съветът избира свой председател и назначава, и освобождава Президента и служителите на банката. От печалбата от своите операции резервните банки изплащат установения в закона 6-процентен дивидент на банките акционери, заделят резерви, а остатъка се превежда в Бюджета на САЩ. Централна роля във ФРС играе Съвет на управителите. Той има седмина членове, назначавани от президента и утвърждавани от Сената за 14-годишен мандат. Членовете се избират само за един мандат, но Управител, който е бил назначен да довърши непълен мандат, може да бъде назначен за още един мандат. Президентът назначава два от членовете на Борда за председател и зам.-председател с 4-годишен мандат. Основната грешка на елементи като тебе е, че винаги си представят държавата като ръководена от една партия и като отделена от хората. В САЩ обаче има демокрация и всяко едно ЧАСТНО лице може да стане президент и да води политика така както си я представя, както и частните лица имат думата в политиката на държавата, а не единствената партия.

Основната грешка на елементи като тебе е, че проамериканската пропаганда ви е промила мозъците до дъно. Всяко едно частно лице можело да стане президент... ако извади от джоба си няколко милиарда за предизборна кампания... А изборната система на боготворената от теб държава е направена така, че можеш да станеш президент дори и ако болшинството избиратели не гласуват за теб... Справка - Тръмп...

хазарите са руско племе.

НЕ ВИ ИСКАТ СТОКАТА БЕ. СТИГА СТЕ СЕ НАТИСКАЛИ ЗА ПУСТИЯ МУ АМЕРИКАНСКИ ПАЗАР. НЕ ИСКАТ ДА ПРАВЯТ БИЗНЕС С ВАС. Те ви Русия, те ви Турция, Венецуела. Вие се гордеете, че сте най-големия пазар уж. Какво сте заривали за пустите американци. Май без техните технологии сте за никъде. За това рИветИ.

И какво излезе то? Забравете за демокрацията и справедливостта. Закона винаги е бил на страната на силния и големия и той може да прави каквото си иска понеже е най-големия пазар и следователно всичко е честно. Не е нужно да обяснява защо иска да убие конкурента си. Просто се чувства заплашен и това е достатъчно да забрани и на партньорите си да търгуват с него. Толкова за американската демокрация!

Напротив демокрацията и справедливостта изискват равнопоставено положение. А след като Китай от десетилетия спъва американските фирми на китайския пазар с централизираната си власт, което правят и негласно и понякога гласно, демокрацията и справедливостта изискват ответни мерки. Не за първи път примерно Китай забранява продажби на Айфон, стимулира движение за чупене на Айфони, забранява използването му в китайски фирми. Кво пречеше на Хуавей да построи завод в САЩ с 51% американски съдружник и да предостави всичките си технологии на този съдружник, така както постъпва Китай с американските фирми? Американската демокрация не може подмолно да дава нареждания на фирмите, като в Китай и най-вече американския президент и управляваща партия не са вечни и редовно се сменят, на което в момента и разчита Китай отказвайки да подпише справедливо търговско споразумение.

имаш пълната демокрация и справедливост. Не са те спрели да продаваш на който си искаш. Има ЦЯЛ СВЯТ на който да продават. САЩ просто не искат да им продават на тях. Това е.

много наивно и неадекватно изказване всъщност САЩ дойдоха в Китай давайки първия силен тласък на глобализацията. ползита, печалбите натрупани от САЩ от този процес са просто невъобразими. Да тогава САЩ беше от силната страна и определяше правилата едностранно. Днес това е далече в миналото. Сега по скоро Китай е печелещия от глобализацията, а САЩ постепенно се превръщат от агресивен колонизатор в пасивена и с времето безгласна потребителска колония. Факт който безкрайно дразни Тръмп. Китай днес са поне равноправен партньор във взаимоотношенията Китай/САЩ. Едностранен диктат като в миналото е вече немислим. До голяма степен се получава сблъсък на два съвсем различни манталитета. политиката на САЩ е отражение на мнението на президента, следователно от мандат към мандат коренно се мени. Рядко се правят планове с хоризонт повече от 3-4г защото обикновено следващия президент им тегли чертата и не стават. Тръм е емоционален и прави много резки завои в политиката си, заема принципиални позиции и с него трудно се преговаря. Тръмп просто предпочита рискован краен ход какъвто той си иска пред търсене на компромис посредством взаимни отстъпки. Китай планират с хоризонт по 20-30 г напред, за тях това не е криза в стил "пълен крах на сектора", а просто временно забавяне. Може да изглеждат пасивни, но всъщност за тях е по просто да не правят нищо, да изчакат края на мандата на Тръмп и тогава да започнат нови преговори на бял лист със следващия президент.

Китай планира 30 години напред ... Това вече го познаваме от собствен опит.

абсолютно детско мислене Всеки има право да купува и да продава НА КОЙТО ИСКА. Когато някой не иска - неможеш да го съдиш, че не иска да ти купува продукцията. За това си НЕ искане, той ще плати МОЖЕ БИ по-голяма цена от конкурентна фирма. Това само времето показва. А относно това което си писал - няма нищо общо нито с поста ми, нито с темата и се нарича - СПАМ.