Коментари - Internet Explorer 12 обещава по-бързо сърфиране | IT.dir.bg
назад

Internet Explorer 12 обещава по-бързо сърфиране

Следващата версия на Windows ще включва преработен Internet Explorer, а благодарение на скорошна дискусия в интернет станаха ясни новостите в браузъра.

Обратно в новината

Коментари - Internet Explorer 12 обещава по-бързо сърфиране | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ами густичко майна!

Ако начална страница стане екран с линкове за изтегляне на някой от другите браузъри.

Това сърфиране в интернет става все по-бързо с всеки пореден IE. Очаква се след 8 години времето за сърфиране да падне под нулата.

Аз и за това ползвам ИЕ :). Но понякога - за банкови дейности.

Всеки следващ браузър от години обещава именно това. От толкова много браузъри и толкова много обещания, почвам да си мисля, че бавното сърфиране преди 15 години се е дължало именно на браузърът ми ,а не на тефонната линия . Точно същото, като с праховете ,дето изпират все "по-бяло". Явно баба ми едно време като е нямала такъв прах е ходила само с черни дрехи.

хе, хе :), на място казано

Вече ще мога да свалям Хром или Мозила с 10% по-бързо! Благодаря, Майкрософт!

За "Хром или Мозила" не си заслужава.

Кой пък още го ползва това...?!??

Препоръчайте нещо друго?

И ИЕ7-11 така обещаваше, ама друга излезе тя.

IE ще започне да изкривява времевото пространство!

Най-бързият браузър за сърфиране за Windows в момента е Google Chrome.

И аз така говорех "Само Firefox" до преди появата на Google Chrome. Сега Firefox e "тежък" и видимо с просто око отваря по бавно страниците от Google Chrome. Eдинственото останало предимство на Firefox е че може й да слагаш хубави приставки като такава за звук и прочие.. Но е по бавна от Google Chrome и то видимо по бавна, отделно по лошия дизайн и по затъмните прозорци, което на мен не ми харесва.

Opera. Аз още съм със старата, на която нищо не върви, но май вече направиха всички неща дето ми липсваха в новата (която си е чист хром отдолу).

Operata е по бавна от Google Chrome. По всички параграфи. Тествано, видяно, написано. Девойката правилно се е насочила към Chrome, не я разубеждавай. Най-бързият браузър е Google Chrome. След него се нареждат IE11, Mozilla Firefox и Opera. Разликата в скоростта на отваряне на сайтове между тия три браузъра е толкова минимална че няма никакво значение, затова който и да си избереш от тия трите е ЕДНО И СЪЩО. С видимо предимство пред всички останали вече писах кой е.

Не сте доволна от "Хром или Мозила" ли?

За няколко стотни не си залужава да сменяш удобното с "бързото". Всеки да ползва това което му харесва.

Само на хората с увреждания ли ще им се струва, че ще е по-бърз експлоръра?

Не знам как точно дефинираш 'бързина', но не всичко е производителност на браузера, а има и удобства. Старата опера ги има с купища и ако не бяха се отказали да я поддържат, нямаше да мисля за смяна въпреки по-ниската скорост. Новата опера работи с енджийна на хром и производителността им е практически еднаква. На html5test com дава втори резултат 505 точки срещу 509 за хрома.

На моя i5 ie11р аботи по-бързо от Хрома.

От техническа гледна точка данните са следните: 37 отворени страници на Хром в различни табове, 90% с дублирани уеб ресурси /различни страници на един сайт/, консумират следните системни ресурси: - 41 процеса - 8812+ handles - 553+ threads - 2050 мегабайта несподелена памет 37 отворени таба в IE11 с различни уеб ресурси: - 17 процеса - 15052+ handles - 708 threads - 1560 мегабайта несподелена памет От друга страна, същото количество отворени табове под Firefox, само че със 95% различни уеб ресурси, консумира следните системни ресурси: - 1 процес - 868 handles - 64 threads - 650 мегабайта несподелена памет Въпросните данни представят неопровержимо кой е по-по-най във войната между броузерите! Ако искате по-добър и функционален броузер, с много повече адони, който да консумира много по-малко системни ресурси и да работи по-бързо, който да има най-добрата поддръжка на всички стандарти, изберете очевидния победител - Firefox!

Аз имам windows 8 и intel core i7. Internet explorer ми е много по-бърз от Chrome.

И като допълнение ще напиша, че както IE, така и Хром при всеки нов таб създават нов процес с нови тредове, използващ нови handles и допълнителна памет. Самото създаване на нов процес е едно от най-бавните неща в цялата работа! Много по-бавно, отколкото създаване на нов тред!

Ти си типичен потребител с просто око, който се води от модата, а не от фактите.

Технически неграмотните, които пишат почти винаги в този раздел, моля да не слагат минуси и въобще да не си правят труда да отговарят.

Опера, синко, Опера! :)

Не съм правил сравнение в момента, но исторически Firefox имаше огромен проблем с паметта. Като заеманата се увеличаваше лавинообразно. Може и да се направили нещо по въпроса. Големият проблем на IE е, че не се подновява автоматично, с което остават стари версии. В това отношение Firefox е много по-добре, както и възможността за добавяне на "добавки". Поне са много непопулярни в IE, макар да има такива. А и въпросът е, докъде свършва IE. Например под Windows, Internet Options се ползва директно от Chrome и Safari (например се отваря при задаване на прокси), и индиректно от Firefox, който пише в регистрите на Internet Options. Затова задаване на прокси на един браузер смена проксито на всички браузери. Важи и за други неща. Често ускорението е просто по-голямо количество заявки, за привързаните файлове към страница.

Мерси за тоя Firefox. Последните няколко версии (скоро може да стигнем и до 1000) редовно след затваряне не може да се пуснат отново - виси фантомен процес firefox. Предостатъчна причина да го скрия да не ми се пречка.

Firefox проблеми с паметта няма. Използваната памет не се увеличава лавинообразно. IE се подновява автоматично, ако автоматичните обновления на ОС-а са разрешени. Относно проксито. Има системни настройки за прокси, които се използват от повечето броузери по подразбиране, но специално Firefox може да се конфигурира да не ги използва или да използва съвсем различно прокси, което не влияе на останалите броузери. Относно ускорението. Има най-различни техните и е безсмислено да задълбавам изобщо.

Ако версия 6.0.3790.3959 ти се вижда по-малко от 1000, тогава те поздравявам с много поздрави.

Хром има доста повече версии от Firefox. IE също имат версии. Всеки един развиващ се софтуер има множество версии, а специално браузерите оперират в доста динамична среда и при тях това е още по-силно изразено. Причината за зависването трябва да е оправена в последните версии, а и тя се случва само в строго определени случаи и свързана с чистенето на историята при затваряне на броузера и записване на някои други данни. Но нали не смяташ, че другите браузери са свободни от бъгове?

Смяташ ли, че болшинството изобщо разбират нещо от версии и контрола над версиите?

Определено най-бърз е Хромът, после Мозилата и след това операта. Особено операта много често издиша на моменти като влизам в един руски игрален сървър - започва да насича, товари процесора, а някой път при скролиране крашва....

Точно храма насича бро. И на телефона ми насича и на лаптопа. Мозилата пък въобще не я и коментирам. Оригиналът за ПЦ е един и се казва ИЕ. Жалко, че няма в Гоогле Плай ИЕ за Андроид разработен от МС. Бих го пробвал.

Имам на комп-а си IE10, Mozilla v.30 И Google Chrome - наскоро обновен. На друг комп имам IE8, мозила 30 и Google Chrome- инсталиран преди месец. Очевидно е че IE8 полека-лека си заминава. Заминава си, ама не се дава. Единственият проблем с него ми е че при опит да заредя страница изписва някакво съобщение, а някой страници като Petel BG зарежда само заглавието на статийката и едва след рефрешване на страницата зарежда останалото. Мозилата и Google Chrom-a имат два сериозни проблема: Единия е глупавият начин по който се поддържат запомнените сайтове ( това което е Favorites в IE) a другото е практическата невъзможност да се управляват добавки, ако въобще е предвидено такова нещо. Те ги записват някъде си, но ела ги спаси при преинсталация на WIN... И да спасиш тия от Mozilla, няма как да ги групираш по удобен за теб начин а при 2000 линка или малко повече в един списък всеки път да ровиш в тях е голяма попара. В Гугъла принципно не е предвидено, а в Мозилата или не те пуска да ги обновяваш, (пише че заради съображения за безопасност на компа и пр и пр...) или са инсталирани, а не работят. Инсталирането на добавки от типа например на Real Player с който да се свалят клипове от сайтовете където ги има е или въобще невъзможно, или и да се инсталират - не работят. В IE са решени с лекота и двата проблема. Освен това за разлика от Мозилата и Хрома, там с лекота се инсталира Google Toolbar който е един изключително удобен за работа инструмент. За скоростта на зареждане - нямам кой знае какви оплаквания или суперлативи и за трите, но ако опитам да сърфирам през 3G флашката след като за изчерпани бързите мегабайти, IEработи вернно бавничко според ниската скорост, Хрома - колкото IE но Мозилата... отдолу на прозореца е изписва какви скриптове зарежда и през скрипт пита за нещо фейсбука. В резултат половината страници след минута и половина-две моткане при 128 кbit/s не се зареждат, ами дава Timeout

Минусите са от технически грамотни.

По-скоро са от такива, които са се самоопределили като технически грамотни, което така или иначе е доста широко понятие. Един технически грамотен човек би се аргументирал и би пуснал коментар, а няма да слаги празни минуси без покритие.

За ПЦ има множество операционни системи. Mac OS x също е една от тях. Много е глупаво да кажеш, че оригинала за ПЦ е "ИЕ". Що се отнася до Андроид и ИЕ, то вината е изцяло на Майкрософт. Оплачи се! Но пък можеш да си вземеш телефон с Уиндоус.

Хромът насича, защото ти е слаб компютърът. И за телефона ти се отнася същото.

Всеки браузер има своите предимства и недостатъци. Няма еднозначно мнение. И аз ползвам най-ческо Firefox, но това не значи, че ще го обожествявам. IE почти не го пипам от много години и затова не съм много наясно с новостите му. Но го уважавам, защото имаше огромни възможности, понеже е свързан с Windows-а. От там бяха и рисковете със сигурността. Можеше да се обръщаш към контроли. Например да си разглеждаш директории на диска. Още IE 5.5 имаше връзка с DirectX-а. И какви ли не други неща за XML-и и други. Но така и не навлезнаха, защото ги нямаше на други браузери. А Firefox едно време не можеше да отвори обикновен XSLT. А някак постепенно непрекъснато заемаше повече памет. И този проблем е много известен и сигурно за него пише милиони текстове в интернет. Поне много години наред бе така. Всеки браузер който съм виждал има грешки или лоши решения. В IE поне преди дори едно слепване на стринг в JavaScript. Докато се усетя, се чудих защо на моя страница се тутка 30 секунди и замествах слепването с налепване в масив, който накрая го слепвам, с което реших проблема. Има и други, като изискване за специални хедъри за https в подпрозорец за предавани данни, например за приложение във Facebook. Или как зарежда стилови файлове до определен размер и бройка, за по-стари версии. И подобни за всички браузери. Chrome ме дразни със последователноста на събития в JavaScript, като в Safari, а не като във IE и Firefox. Как пренарежда масиви с числови ключове при AJAX. Safari пък е най-бъгавото нещо с което съм боравил. На някакви скриптове на JavaScript гърмеше със затваряна в 50% от случаите до втора страница. Например на стария 4 само при изписване .class на собствен обект и умираше. И други, но не се сещам в момента.

Google Chrome ви дублира трафика през сървърите на големия Google брат за "ваше" удобство. Затова - Chromium - оригинален, непипнат от Google, същия на който се базира и Google Chrome.

Компутера ми е с и5. Не е никак слаб. Просто "реже" сатове, като ббц, йахо и клипчета в ютуба. А и с елподпис през хрома става веднъж от 3. Активекса съм го инсталирал от Гоогле плайа ама не става. Докато с ИЕ (32 бит) елподписа хвърчи. А с ИЕ 64 не става щото институциите не го ползват и еюинф.обслужване не го поддържат. Елподпис с Мозила под Вин 7 Про 64 бита също не върви. Да не говорим за интернет банкирането - няма банка в БГ която да не "препоръчва" да ползваш ИЕ. А ПЦ е Вин ПЦ - по-разпространеното. Линукс и Макос профи юзърите са пренебрежимо малко в в светмащаб просто. За по-специфични нужди се ползва Макос (графики, предпечат и гъзария) а Линукса за други (сървъри и безпаричие). А тела ми е със Сандвич и смятам да го сменя с някоя Лумия. Разцъквах някаква и мазничко вървеше.

Опера СЛЕД версия 12 е chrome базирана. Можеш да провериш. Но поне не е директния Google Chrome, дето ти метка трафика през сървърите на Google.

Mac OS не е за PC

Всички, дето пишат зловреден код те благославят още дълго да рекламираш IE. Относно проблема ти с отметките на FF: Има сума ти разширения ТОЧНО за отметките на FF, с които можеш да си ги нагласиш по твой вкус, експорта на отметките можеш да го направиш било по специфичен(в .json), било по универсален начин (като .html). Ама се иска да се седнеш и да поработиш. Същото и за другите разширения. Аз чрез тях си ползвам FF по начин, дето никога няма как да стане със IE, плюс това е голям ужас да инсталираш IE под линукс, а аз работя главно под линукс - много по-лека и сигурна от Прозорци ОС е. Ако си дадеш същото старание да се научиш да работиш с FF както си се научил с IE ще откриеш доста неща, дето в момента ти се изплъзват. Контрол над скриптовете, реклами, бисквитките, проследяване на следене от сайтовете и спирането му, контрол над флаша, сваляне на флаш-видеа, прокси-контрол, нормален фтп агент за разлика от вградения във IE и т.н. Някои разширения не смогват да наваксат обновяването на FF - ами аз точно за това ползвам главни, активно поддържани и разработвани, а не разни екзотични, дето днес се появяват и изчезват утре. А относно копиране на всичките ти настройки и разширения - има решение - намираш папката си в AppData - Roaming - ... профила ти и го копираш другъде в архива си, инсталираш където си решил - на ново място и там си намираш пак профила и копираш от архива си. Но ако ПРЕИНСТАЛИРАШ с тази техника преди да махнеш старата си направи експорт на отметките за всеки случай.

А стига бе! И кой те излъга така? От доста години е! Много отдавна не беше.

Да, но по-добре да се насочи към източника - Chromium. От него ползват код от Google за Crome-то си, но той поне не би трябвало да пренасочва трафика през сървърите на Google като Chrome-то.

Хромът при мен лети и не сече на лаптоп от 2008г /Intel Core 2 Duo 2x 1.5 GHZ, 2 gb ram, GeForce8600GT/ Избягвам да го ползвам, единствено защото прекалено много товари слабия процесор. На Galaxy S5 хромът върви без никакви засечки и досега не съм виждал по-бърз от него. Айскриимът е остаряла версия на Aндроида, т.е. телефонът ти е на поне 2 години, а може би и повече и едва ли е висок клас. Не можеш да очакваш от него висока производителност.

Банкирането отдавна работи под Firefox. ActiveX е отживелица. Има Джава, която ти дава универсален съпорт под всички операционни системи и приложения. Мога да ти изредя доста богати компании и едни от най-големите, които не използват никакъв Уиндоус, а само Линукс-базирани решения. Facebook е един пример, които работи изцяло с отворен код.