Амбицията на Пекин: До 2050 г. да е лидер и в Космоса
Пекин ще насочи силата си към изграждане на база на Луната, връщане на почва от Марс и отговаряне на фундаментални въпроси за Вселената
Обратно в новинатаКоментари - Амбицията на Пекин: До 2050 г. да е лидер и в Космоса | IT.dir.bg
Коментари
Трудна работа. Не непременно невъзможна, но много, много трудна. На първо място трябват сериозни средства. Китай ги има, но е факт, че китайската икономика се забавя по-бързо и доста по-рано от очакваното. Как ще е след 10 или дори след 20 години е много трудно да се прогнозира. Всъщност същото се случи и в Америка. След края на програмата АПОЛО полетът до Марс изглеждаше предстоящ. САЩ дори го бяха планирали за 1980 г. Всички знаят какво се случи със световната икономика след събитията от есента на 1973 г. и Марс още го няма. И скоро полет с екипаж до там едва ли ще бъде осъществен. На второ място - догонването, да не говорим за изпреварването предполага САЩ да престанат да се развиват и да отделят средства за космическата си наука. Такава тенденция не се наблюдава, тъкмо обратно - САЩ продължават да са абсолютен лидер в инвестициите за изучаване на космоса. Американската система е много по-гъвкава от китайската, защото разчита и получава колосални средства от неправителствени източници. И на трето, но не на последно място - самия срок (2050 г) е прекалено дълъг. Хубаво е да имаш перспектива и по-далечен хоризонт за развитие, но до 2050 има четвърт век, а това е твърде много време. Ако бяха казали, че ще настигнат и задминат Щатите до 2035 г. примерно щях да го приема за по-сериозно. Неоспорим факт е, че Китай стана голяма сила и всички трябва да се съобразяват вече с него във всяка една сфера на човешката дейност.
Лиуната е тяхна, защото е жълта. Марс е на индианците. Третата амбициозна цел е най-реалистична - мога винаги да дадат отговор на фундаментален въпрос. Няма значение верен или грешен, отговор винаги може да има.
САЩ си вкараха автогол със "гениалната" стратегия да създадат "сърбеж" в задния двор на СССР(тогава). И като се почна едно "зобане" на Китай , особенно от 1984 нататък. Та чак до сега. Но истината е, че синантропа без белия човек е просто един послушен бот. Така че всякакви амбиции спират до там. Колкото успя Русия да създаде автомобилна индустрия самостоятелно толкова и Китай може да създаде нещо самостоятелно(е извращенията и елспериментите с хора не ги броим. Там са вече номер 1. Задминаха и Русия и САЩ и дори 3-тия Райх)
както е казано ха дано ама на дали! Реално има една теория която се потвърждава за китай! Теорията е, че тъй като гениалността при човека е чисто биологична характеристика, казано с други думи или се раждаш гений или не, та след като имаш милиарди като население е напълно нормално милиони от тях да са гений! И сега защо тогава китай не е начело на света, при положение, че имат милиони гениални хора! Единствения достоверен отговор е поради управляващата система! Или казано с други думи в Китай все още е по-важно чичо ти да е полит комисар на местното ЦК на ком партията от колкото да си някъв си просто родил се гении! Та такива ми ти неща!
Единствено число се пише "гений", а множествено - "гении". Не го научихте тоя български...
присмял се хърбел на щърбел! :))))))))))))))) Написал си едно изречение, от типа сложно съставно! По правилата на БГ езика, които ти явно "знаеш" та "знаеш" :))))))))))))) сложно съставно изречение НЕ може да свършва така както ти си го написал! Имаш и още една грешка, да видим дали ще се сетиш каква е! Ема как само сте го "научили" тоз български ей! :))))))))))
"Написал си едно изречение, от типа сложно съставно! По правилата на БГ езика, които ти явно "знаеш" та "знаеш" :))))))))))))) сложно съставно изречение НЕ може да свършва така както ти си го написал!" Сложно съставното изречение, което той е написал, е първото от двете и завършва с точка. Какво и е неправилното на точката в края на изречението?
Масквами и тя превзе Киев за 3 дни. Та и с малките паци от Ководландия същото. Първо ги съветвам да изпреварят всички на Земята, което до 2050 няма да се случи:))
В амбицийте си китайците да незабряват Никсън, кайто помогна на Китай да има една държава с две системи, и да не ядат само ориз и кучета. Всичко друго е следствие, дори и търсенето на фундаменталните отговори за Вселената. Путин е част от тези отговори. Спавка: От 1958 до 1960 г. 20 милиона души загиват в Китай от глад, през февруари 1972г, американският президент Никсън посещава Китай и установява дипломатически отношения с предоставянето на съвременни технологии с който Китай е това което е сега. Света помни, дано и китайците помнят.
коментара ти е в смисъл - сащ са подпрели китай, за да е китай което е това днес. така ли?
А до 2025 та, лидер в Сибир!