Колко опасна е наистина социалната мрежа "ТикТок"
С все по-широкото му навлизане в ежедневието ни се засилват и опасенията, че данните на потребителите на приложението се изпращат до компютърни системи, контролирани от властите в Китай
Обратно в новинатаКоментари - Колко опасна е наистина социалната мрежа "ТикТок" | IT.dir.bg
Коментари
Като има прости либерастчета да ги слушат, що да не плещят глупости естаблишментите?!?
Само да ви кажа по важната новина за деня. Благо Джизъса чака 5 дете, кво ме занимавате вие тука с политика, тиктоци, прав ток, променлив ток. Джизъса чака 5 дете, аре качвайте тая новина
Е пълен с информация и новини за света такава каквато никога няма да чуете по нашите медий. Така че силно го препоръчвам като най-истинската социална платформа в момента.
Значи за американските кретени да ни взимат всички данни може, за другите не може. Ай духайте го!
Мониторинг на Съветът за електронни медии (СЕМ) видя теми, по които в предаването "Политически некоректно" се правят еднопосочни твърдения, които създават усещането за "пропагандни внушения". Това се разбра на заседание на съвета, на което с три гласа "за", един "въздържал се" и един "против" регулаторът реши да изпрати мониторинговия доклад за извършено тримесечно наблюдение на предаването на програма "Хоризонт" на БНР и придружаващо писмо до генералния директор на радиото Милен Митев, съобщи националното радио. Наблюдението, поискано от члена на съвета Пролет Велкова, обхваща периода ноември 2022 - януари 2023 година. Предаването се излъчва всяка събота и неделя с водещи Петър Волгин и Силвия Великова. В доклада, представен от директора на дирекция "Мониторинг и анализи" на регулатора Зорница Гюрова, е записано: "Наблюдението регистрира теми, по които натежава критичната позиция, която води до определени нагласи и убеждения в една посока. Това са въпросите с неприемането на еврото, задкулисието в политиката и морала на политическите субекти в страната ни, казусът за контрол над главния прокурор и съдебната реформа, затварянето на въглищните централи, скандалът НЕКСО, както и темата за свободата на словото в медиите. Еднопосочността в разгръщането на коментарите по тези теми създава усещане за пропагандни внушения. В същото време съществува вероятността и тези теми, подобно на горецитирани, да са развити в следващ период", се казва в доклада.
най-много като фейсбук да могат да провеждат изборни кампании като за брекзит и тръмп
Ако си американец и пишеш нещо че не си съгласен с Тръмп или Байдън, съответно те подслушат от ФБР какво ще ти се случи? Щото ако пишеш против Си и Путя и те подслушат от ГРУ или китайските служби, ще те посетят гости посред нощ и може и да не те види никой повече Ta ..има значение кой ти има данните, не мислиш ли ? Дтеба в тъпака !
Като знаят какво правят американските платформи, как няма да се съмняват, че и китайците го правят същото.
Поста ти е нещо като въпрос (идиотски разбира се), но ето и отговора Ако си американец и пишеш нещо че не си съгласен с Тръмп или Байдън, съответно те подслушат от ФБР какво ще ти се случи? Щото ако пишеш против Си и Путя и те подслушат от ГРУ или китайските служби, ще те посетят гости посред нощ и може и да не те види никой повече Ta ..има значение кой ти има данните, не мислиш ли ? Дтеба в тъпака !
Всеки път на Уиндоуса му трябват няколко минути, докато се изключи. Като почне да преточва към Америка какво съм правил през деня - доста време му отнема. А за смартфона да не говорим - винаги почва да ми рекламира онова, за което сме си говорили преди малко. Сега американците ги е яд, че просто китайците правят същото.
"се правят еднопосочни твърдения" т.е. няма я официалната промиваща мозъците линия! Критиките на тази линия са забранени!
Значи- ако данните ни се изпращат към САЩ не е проблем, но ако е към Китай е проблем? Аз мисля, че и в двата случая има проблем, но САЩ се държат все едно е нормално те да крадат данни и да вкарват света във войни?
Че кой нормален човек вече ползва Windows? Вичко с малко повече мозък минава на Linux (който е по юзър френдли от всякога). Да не говорим че като пуснеш Win 11 все едно си на Linux :)
В Китай Тик-ток е ограничен до 40минути дневно и се ползва предимно за обучение и култура. Западните пропаднали подрастващи отпадъци, висят с часове всекидневно и гледат кой ще се направи на по-голям дебил.
Егати краварският промит мозък. Колко трябва да си тъп и посредствен за да правиш такива абстракции
Ако я забранят ще стане по опасна,както стана с Руските тв.който сега се гледат повече в нета.
Целият вой е , че китайците победиха прогнилият запад и софтуерно. Взеха хляба на Фейсбука Туитър, YouTube. Сега онези правят същото като пускат Shorts - мортс и тн. От YouTube карат настоятелно рейтинговите си потребители да правят Shorts-ове.
Благодарение на тази статия за пръв път отворих ТикТок, даже без да се регистрирам. Е ми голяма боза е, не съм изпуснал, че не съм го отварял до сега.
Европа сега да забрани и телефоните с нахапаната внука,и там е наблъскан шпионски софтуер. А и беше доказано подслушване на Меркел. Последва едно голямо НИЩО.
Програмистите не са ти виновни, че ти си прост, беден и завистлив, нали се сещаш или май не се сещаш.