Русия показа бъдещето на космическата си програма в Китай
Москва изостава в много от проектите си
Обратно в новинатаКоментари - Русия показа бъдещето на космическата си програма в Китай | IT.dir.bg
Коментари
Показаха в китай су 57, сега показват някакво бъдеще потенциално ЩЕ Китайците не са глупави, че да се вържат на макети, анимации и презентации
Интересно е че в момента световното ракетостроене е базирано на опита на Съвестките учени и пробива в Индия и в Китай стана благодарение на Украинските учени, които работеха за тези държави определящо е че те не са във война и имат ресурси, докато Русия е спъван и отвътре и от вън от край време поменеже в Русия има изграден агентурен апарат на всички западни страни, които може да не могат да правят ракети но успяват да спънат развитието на този сектор, дори американците 8 години се учиха от руски и украински документациия как да правят ракети и накрая Мъск запона да ги прави, но с повече елктроника ....Реално запада силно изостава в това отноешение, пропорционално на население и икономика запада е с най ниския коефициент на полезно действие щом една Русия от 140 милиона души във война и санкции праща ракети, а един едно милиарден като населлние и и 45 трилионен като икономика запад не успяваше в продължение на 8 години да строи ракети
Браво, Россия е на светлинни години пред ЕС, НАТО и САЩ. В Русия има такива технологии, за които в прогнилия Запад само могат си мечтая. В Мосаква примерно се плащаш пицата с лицево разпузнаване, по паркове и улици обикалят роботи които чистя вместо хора, вместо полицаи трафикът се следи от дронове и летящи таксита. А за Космосът да не говорим - Россия има такива крилати ракети и кораби, дето на Запад и на макет ги нямат, дори не са санували за тях. Жалко че Болгария не е с Россия а с нейите врагове. Но Партия Възраждане идва на власт и Болгария ще е от страната на техническо превъзхождащата раса, т.е. руско-славянската!
да си чул слухове какво постигна мъск с косм. си програма?Гледай руските макети, и чакай светлото бъдеще.
Манипулативна статия. От цяло изложение се представят само бъдещите разработки и тези, които не са завършени. Като че ли всички разработки трябва да са завършени, нали затова са "разработки". А например за първото представяне на Су-57 извън граница - нито дума. За това, че е готов новият двигател АЛ-51Ф1, за това че онзи ден нова партия Су-57 постъпи във войската, за това, че Су-57 воюва вече втора година, че този месец порази с ракета въздух-земя склад с ракети на Патриот. Нито дума. Но истината не можеш да я скриеш ... Так держать, Россия !
Су-57 касмически кораб ли е бе? И ко става с Ангарата? Четвърт век разработване и още е в киреча...
А защо да е космически кораб ? Това е авиошоу, изложение на авиационна и космическа техника. "Айр шоу Чайна - 2024" (извинявам се за кирилицата, не се допуска латиница). Но вас успешно ви заглавичкват с модели. Като че ли на изложение може да се покаже действащ космически кораб. А летящ самолет - може. Су-57 сам долетя от Комсомолск на Амур. С две дозареждания. И направи шоу. И то какво ... Има го в мрежата, но не го гледайте, ще се разстроите.
Осмиват го, защото им е конкурент. На техния Джей-31. Но пазарът сам ще реши кой е за осмиване и кой за адмирации.
Не бих казал, че е конкурент. Китайците имат потенциала да започнат серийно производство в момента, в който решат че моделът е готов. На руснаците потенциалът им е да направят още няколко прототипа.
Бъдещето е новата орбитална станция, която ще служи като док за сглобяването на атомните планетолети. Всичко останало е фон и не ме интересува особено.
СУ 57 си е пакет като тези от шоуто. Ако не вярваш питай Индия. Отказаха се от него. Индия.
'...е може би най-многострадалния проект...' - Това изказване е поредното дъно на многострадалните български джурналя. Пънат се да плювнат по Русия та белким ги харесат господарите - може да им подхвърлят някое кокалче.
Русия не изостава, защото Русия никога не е имала космическа програма. СССР имаше много силна космическа програма, със значими постижения, но СССР не е Русия и Русия не е СССР. Самия Корольов, бащата на космическата програма и ракетостроенето в СССР е роден в Житомир, Украйна. Много от съветските технологии са разработени от различни по етнос и националност учени, даже не само от СССР, но и от целия източен блок. Русия наследи космическата програма на СССР и с помощта на САЩ тя успя да бъде опазена, докато Путин не откачи и не реши да затрие всичко по някаква незнайна причина. Назначаването на циркаджията Рогозин нанесе фатален удар на остатъците от съветската космическа програма. Междувременно цялата държавна машина беше впрегната да вкара в затвора най-добрите руски учени в областта на ракетните и космическите технологии. Рогозин въведе, като норма, да се говори за бъдещи проекти като фактически свършена работа, достатъчна да оправдае усвояването на огромни средства. Резултатът е, че и малкото учени и кадърни хора, които останаха в Роскосмос и Русия, бяха принудени да работят главно върху илюстративни макети, които са напълно безполезни от гледна точка на развитието на програмата, но се превърнаха в задължителен и достатъчен атрибут за осигуряване на препитанието. Русия наистина започва практически от нулата. Отдавна кадърните учени и инженери са я напуснали или пък са вкарани в затвора. В Роскосмос безполезни чиновници се надпреварват да крадат и без друго недостатъчното финансиране. Частната инициатива е напълно изолирана от ракетната и космическа програма и дори теоретично няма как да участва в такъв вид проекти. При тези условия, ако Русия успее да произведе нещо ново в космическите технологии, това ще бъде не просто успех, а някакво невиждано в света чудо.