Коментари - Русия прави "военна Tesla" | IT.dir.bg
назад

Русия прави "военна Tesla"

Зад разработката стоят създателите на ПВО-системата С-400

Обратно в новината

Коментари - Русия прави "военна Tesla" | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Е сега вече ще имаме Тесла, издялкана с тесла.

поредното алкашко 'Ще".....

Русия пткрай време произвежда единствено тесли. И дръжки за тесли също.

Както обикновено - цялата работа се прави, за да се вземат едни пари. Ще има няколко единични бройки - колкото да ги пуснат на парад и това е.

Руснаците отдавна е трябвало да сте ги разберете. Те си правят неща които не могът да си купят или неща които са директно свързани за националната им сигурност. Всичко останало, предпочитат да си го внасят. ПВО и танк не можеш да си внесеш, защото производителя може да реши да се еВава с тебе ако стане патаклама. За това си ги произвеждат сами. Колите и ютийте можеш да си ги внасяш...дори и прозводителя да реши да ти ги спре, това няма да повлияе националната ти сигурност, да не говорим че бързо можеш да направиш свои заместители ако се наложи. Да не говорим че нито руското министерство на отбраната, нито Пентагона се занимават с производството на ютии и коли. За тези неща се обърнете към частният сектор и двете държави!

Бе то Пентагона и ракети не прави, дори патрони не прави, за всичко се обръща към частни фирми, а защо очащкваш тогава да прави коли и ютии? И напротив руслямците си правят сами патроните и ракетите, защо тогава трябва да се обръщат към частни фирми за ютии и коли? Цялата ти логика е тотално куца Инак за другите тъпотии които си написал - ами преди 30 години нямаше как производител да се ебава с военната техниката която ти е продал. Това можеш да го напишеш днес когато се развиха процесори и комуникации. И не предпочитат да внасят, но нямат голям избор.

_stankow

Министерството на отбраната на Русия също не прави патрони и ракети. И също като Пентагона се обръща към фирми. При това някои фирми са частни, някои държавни, някои акционерни. Също и в щатите - военните доставчици са и частни, и смесени, и акционерни. Но американски ! Така е с военното производство във всички страни. Не толкова е важен видът на капитала - частен, държавен, смесен, акционерен. Но трябва да е национален. Задължително. И с никакви ютии не трябва да се занимава, това е нелепо. Става въпрос за висши национални интереси.

всъщност е съвсем нормално да очакваме, държавните компании на Русия да произвеждат ютии и коли. Ако отвориш на сайта на Алмаз-Антей в раздел Диверсификация ще прочетеш следния абзац: Целевым показателем процесса развития диверсификации выпуска ПГН и ПДН является доля ПГН и ПДН в общем объеме производимой продукции: к 2020 году – не менее чем до 17%, к 2025 году – не менее чем до 30%, к 2030 году – не менее чем до 50%. С други думи явно Алмаз-Антей планират да произвеждат не само ракети, патрони и тн. за военния комплекс, но и потребителски стоки. Защо не коли и ютии? Не че могат, както сам казваш руснаците ги внасят, но пък защо да не опитат? От друга страна Алмаз-Антей са фирма 100% притежавана от държавата и по-конкретно Министерството на отбраната на Русия. Та ако Алмаз-Антей утре-вдругиден решат да произвеждат коли/ютии то няма да е лъжа да кажеш, че Министерството на отбраната на Русия произвежда коли/ютии. Алмаз-Антей не са прецедент, всъщност повечето руски държавни военни предприятия се напъват да правят някакви потребителски стоки.

Se taia

Ключовата дума тук е напъват ;) Само с напъване излиза нещо, което не е много приятно за околните....

трудно ми е да си представя някоя армия да мине на електрически коли или камиони. В евентуална военна обстановка къде ще го заредиш? Електроцентралите са огромна лесна мишена, тока е едно от първите неща които изчезват когато започнат бойни действия. И Какво? Ще влачиш цистерни и дизелови генератори да си зареждаш камионите? Не може ли направо да прескочиш генераторите и направо да наливаш горивото в камиона?

_stankow

Може и да си има дизелов генератор на борда. Т.е - хибрид. Когато трябва безшумно да се придвижва към предната линия - на батерии. След като се прибере от задачата - пуска си генератора и си зарежда батерията. Имат си особености електрозадвижванията и трябва да се експериментира с тях. Може пък нещо да изскочи. За някоя тясна ниша например.

Se taia

Ами не е баш така. При ЕМП първо отиват точно електрическите елементи (разбирай двигателите). И каквато и защита да слагаш, опира до по-силен инпулс да я прескочи. Та ДВГ няма как да "умрат" скоро в армията.