Смартфоните пречат на щастието
Доста хора почти не се разделят със смартфоните си, но като цяло те са недоволни от този факт, твърди ново проучване.
Обратно в новинатаКоментари - Смартфоните пречат на щастието | IT.dir.bg
Коментари
Много ми е странно като кажат, че във влака хората са антисоциални, защото си гледат смартфоните... Ами по-добре ли е да почна да говоря наред на някакви непознати всеки ден?
да, преди смартфоните хората или четяха нещо или гледаха тъпо в една точка. *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Дааа, технологиите отдавна работят против човечеството, просто при смартфоните е ежедневно забележимо..., това се призна и от Стив Возняк наскоро... Страшно е... Скоро ще е и късно - с тотален превес на изкуствения интелект, а човека ще се е превърнал в продукт на машините, обезличен и осакатен духом и тялом....
Днешните тинейджъри почти не отделят поглед от смартфона си . Най-страшното наказание от родителите им е да им бъдат отнети за известно време .
И аз си изхвърлих моя. Samsung Galaxy A5. гр. Горна Оряховица Ул. ,,Никола Петров" в един контейнер. Само че причината да си изхвърля моя беше, че си го купих от интернет (уж чисто нов разбира се, за 640 лв, баща ми ми го купи), но мисля, че е бил отварян защото не беше запечатана кутия и сега има подслушвател в него. А аз не искам такъв. Не искам да ме слушат, следят и гледат. Всичко може да са му направили. Хвърлих го, ела го търси. Аз ще искам да ми купят нов неотварят с неразпечатвана кутия.
Винаги могат да те подслушват. не зависи от това дали кутията е запечатана или не -телефонът също.
Тия смартфони винаги са ми приличали на тамагочита. Едно време ги гледах тамагочитата в чужбина. Все едно се грижат за животно или бебе да го отглеждат на някаква игрова конзола. Та при смартфоните е същото, само дето вместо да ги храниш виртуално, ги храниш реално с ток. ;) Иначе пак така се обвързват.
Клишета без съдържание. Дай дефиниция за изкуствен интелект и посочи поне един отрасъл/сфера/област от живота, където е приложен истински такъв. Доколкото знам още не е ясно как точно работи естествения интелект, че някой да се опита да го наподоби. Да не говорим, че никой не е дал разумно обяснение къде си събира човек тера-, пета-, екзабайтите данни, които трупа ежедневно... :)
Има ли андроид, могат да те слушат отвсякъде, по всяко време. :-) Дистанционно си пускат камери, микрофони. Записват си метоположение. Наивно е да мислим, че могат но не го правят. Повечето такива даннни ги събират и програмчетата инсталирани на телефона /незнайно защо наречени приложения/, нищо че сме им забранили. Не им пука. :-) Найс а. :-)
Върви с неотслабваща сила и ентусиазъм. Да му мислят родителите на днешните тийнейджъри какви внуци ще гледат.
Мне, в грешка сте - щастието пречи на смартфорните!!! Крайно време е Министерство на щастието на направи нещо по въпроса. Щастието трябва да се криминализира. Анатема!
Като си гледаш смартфона пак гледаш тъпо в 1 точка, само ще тогава мозъкът не се размечтава а се натоварва с глупости