Китайският учен, който стои зад най-голямата фабрика за клониране в света, има достатъчно развита технология, за да възпроизвежда хора. Това заяви самият Сю Сяочун пред АФП, като прибави, че не оповестява това единствено заради страха си от реакцията на обществото, съобщава БГНЕС.

В Китай строят огромна фабрика за клониране >> >> >>



Компанията му “Boyalife Group” и нейните партньори строят огромна фабрика край северното китайско пристанище Тяодзин.

Очаква се съоръжението да заработи до 7 месеца, а целта е то да клонира 1 млн. крави годишно до 2020 г.

Млекодайните са само началото на плановете на изпълнителния директор Сяочун.

На поточната линия във фабриката стоят още породисти състезателни коне, полицейски кучета и … маймуни.

Със свои южнокрейски партньори, както и с Китайската академия на науките, “Boyalife” работи върху подобрението на клонирането на примати, с цел по-ефективно изследване на лечения за болести.

Биологичната стъпка от маймуни до хора е малка, което поражда много морални и етични противоречия.

Технологията вече е налична”, заяви Сю. „Ако това е позволено, не мисля, че има много компании като “BoyaLife”, които да притежават по-добра технология”.

Към момента компанията не би се захванала с клониране на хора, заради притеснението от реакция на обществото, но според Сю такива възгледи се променят с времето, какъвто е примера с хомосексуализма.

В момента едно дете може да наследи гените наполовина на майка си и наполовина на баща си.

След време може да има избор – да бъде 100% на майка си или 100% на баща си, разгледа хипотетични бъдещи ситуации Сю Сяочун.

Фабриката на “BoyaLife” и лабораторията, разположени на 15 000 квадратни метра, с животински център, генетична банка и изложбена зала, се изграждат в момента в пристанищния гр. Тяодзин, намиращ се близо до Пекин и трябва да започне да действа през първата половина на следващата година.

"BoyaLife" ще управлява съоръжението с южнокорейския си партньор "Sooam Biotech", който притежава център за клониране на кучета за клиенти, готови да платят 100 000 долара.

Тази „клонираща фабрика“ вече е произвела 550 кученца, пише в. „Телеграф“.

“Sooam Biotech” ще прибави и ценни образци в генетичната банка на новото предприятие, която ще съдържа възможно най-много застрашени видове животни.

Корейската компания планира да се сдобие и съхрани там гени от изчезналия мамут, съхранени в дълбоко замръзнали биологични останки в Сибир.


Учени ще се опитат да възкресят мамутите >> >> >>


Шефът на “Sooam Biotech” Хванг Ву-Сук е своеобразен национален герой на Южна Корея, след като през 2005 г. създаде първото клонирано куче.

Заради това на Хванг му е отнета университетската титла и са му повдигнати обвинения от злоупотреба с научни фондове до нарушаване на южнокорейските биоетични закони.

Именно те забраняват използването на човешки яйцеклетки при научни експерименти, заради което компанията използва възможността да работи съвместно с “BoyaLife”.

Новата фабрика в Тяодзин първоначално ще произвежда до 100 000 ембриона на телета годишно, но впоследствие производството може да достигне до 1 милион.

Търговското развитие на проекта донякъде зависи от продължаващия спор дали клонираното телешко е безопасно за консумация.

Изследване на Американската администрация за храните и лекарствата го одобри, но Европейският парламент наложи забрана на клонираните животни и продукти в хранителната верига.

Организацията по прехрана и земеделие на ООН още няма становище по въпроса.



САЩ одобриха консумацията на ГМО- животни >> >> >>