"Хъбъл" откри шест „мъртви“ галактики от ранната Вселената
Те нямат необходимия запас от студен водород за създаването на звезди
Обратно в новинатаКоментари - "Хъбъл" откри шест „мъртви“ галактики от ранната Вселената | IT.dir.bg
Коментари
Значи галактиките били нефелни, защото нямали студен водород и нямали звезди, но.....били поглъщали други нормални галактики със звезди?
Хъбъл-мъбъл. Същото може да се види и със зуум на Хуавей 40Р pro, или както се казваше там.
Така или иначе, след няколко десетки милиарда години всички галактики ще са мъртви, след като им се изчерпи енергията, отдалечавайки се една от друга с огромна скорост. Няма никаква надежда нещо да остане да съществува.
Ясно, работите по руския проект Спектър-М (Милиметрон) вървят добре. Но това е забранено да се казва, не сте го чули от мен ! :D :D Да живее Хъбъл ! Никой друг не съществува ! Той и само той ! 30 г. Хъбъл и ако трябва - още 50 ! :D
Да направи някоя снимка на Земята, че са кът, да не кажа че съвсем липсват. Фотошопираните не се броят. Там контиенените са с различна големина в различните години на пускане на снимката, хахах
защо да губим безценното време на този уникален апарат за нещо което е правено и се прави от стотици други постоянно? има стотици и хиляди снимки на земята от луната, както от американците и руснаците, а от скоро и от китайците. континенти с различна големина? това зависи от гледната точка. колкото телескопа е по-близо до земята толкова по-голям изглежда самия континент. просто когато си близо зрителния ти ъгъл обхваща все по-малка част от планетата затова континентите които виждат изглеждат все по-големи спрямо земната сферата от това което би видял примерно от луната например. сам пробвай, вземи един глобус сложи го на няколко метра от тебе, ако си го завъртял с европа към теб то със сигурност виждаш е кръг в него целите европа, африка и част от азия и синички океани и моренца. вземи си камерка примерно на телефона (можеш да пробваш с око, но надали ще можеш да фокусираш толкова близо), превключи на широкоъгълен вариант, приближи камерата на около 1-2 сантиметра (пропорционално орбитата на сателитите сигурно е някъде там, че и по-малко) и снимай. ако снимаш примерно австрия или чехия (в центъра на европа) то на снимката отново ще има кръг който ще е изпълнен почти изцяло само с европа, ще има малко от средиземно море, но океаните, африка, азия ... може и въобще да ги няма на снимката.