Коментари - Учени от САЩ спечелиха Нобеловата награда за медицина | IT.dir.bg
назад

Учени от САЩ спечелиха Нобеловата награда за медицина

Изследвания на рецептори за температура и допир са донесли престижното научно признание на Дейвид Джулиъс и Ардем Патапутиян

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Учени от САЩ спечелиха Нобеловата награда за медицина | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Хайде другият път да намерят лечение на рака, на МС, на редица други автоимунни заболявания....

Предполагам, че са спечелили наградата за СВОИТЕ, не за ТЕХНИТЕ изследвания. Своите са лични, техните - чужди. Все се чудя толкова ли е трудно... И не ми казвайте, че това е заяждане, смисълът е различен все пак, и то доста различен.

Ебаси и наглоста. Наградата трябваше да отиде за Бай Ганьо Антиваксър. Той знае много повече от всичките тия учени взети заедно. И то без да е учил нищо.

"...финансирани от фонда на шведския изобретател на динамита и бизнесмена Алфред Нобел" Майкооооу!

Nagradata triabvashe da otide za Covid vaksinata Pfizer .

Браво - това е постижение!

Говняшки цензоре не трий а се подмий

Аз очаквах учени от Ухан да вземат наградата

Много ме впечатли Нобелът по медицина за 2020г! Отккрили хората, вирусът, на С хепатита, съвсем същият, от който боледувах през 1997г. Голямо чакане падна, ама да им е честита наградата!

че като докоснеш котлона е горещ, а в леда ти става студено. Напрао гениално

Оплетох се в желязната логика на автора (надявам се да е пиян): Първо пише: "От 1901 г. до 2021 г. Каролинският институт в Стокхолм е присъдил 112 пъти Нобелови награди за физиология или медицина, съобщи сайтът Nobelprize.org. От тях 39 са получени само от един учен. 34 пъти наградата е..." А по-долу: "Никой не е печелил Нобелова награда за физиология или медицина повече от веднъж." И сега какво да разбираме?!

Да четем с разбиране : "От тях 39 са получени само от един учен. 34 пъти наградата е поделена от двама души, а 39 пъти - от трима учени." Ако си го прочел внимателно този път - ще можеш да намериш логиката в написаното. Сега - за усвояване на знанията -се пробвай да разбереш, как се казва младичката треньорка по плуване в близкия басейн. :)

как може 39 награди да са получени само от един учен и същевременно "Никой не е печелил Нобелова награда за физиология или медицина повече от веднъж" ? 39 награди на един и същ учен не са ли повече от веднъж?! Какво ни казва твоето "разбиране"?

Има разлика между "От тях 39 са получени само от един учен...." и "От тях 39 са получени от един същи учен...."

Знам че е обща полост това да не се прочитъат целите статии и въпреки това да се коментира. Но ти си някакъв авангарден модел - не си дочел дори цялото изречение, което те е "шокирало". Сигурно съкйаш като луд мишката и не задържаш вниманието повече от 15 секунди. По колко часа на ден играеш видеоигри?

Холмс, ужким си бил добре с дедукцията, ама явно става въпрос за някой друг Холмс. Хайде пак по-бавно: ""От тях 39 са получени само от един учен. 34 пъти наградата е поделена от двама души, а 39 пъти - от трима учени." С други думи: От тях 39 са получени само от един учен - това означава, че наградата е спечелена от един човек, който тази година е Пешо, другата Гошо и т.н (Гошо не е печелил наградата 39 пъти). 34 пъти е спечелена от двама - демек разделили са си нградата, 39 пъти е поделена между трима. Сега има ли яснота?

Това значи, че няма никой който да е печелил нобела по медицина в една година за нещо, и после същия учен да го спечели пак в друга година за друго нещо. Тогава такъв учен би имал 2 нобела по медицина за различни години. Но такъв няма, всеки спечелил е печелил само 1 път.

cwetence

Ами новината си е написана объркващо, и за мен. Има разлика между "еди-си-колко награди са спечелени само от един учен" и "еди-си-колко награди са присъдени на различни учени за индивидуален принос към науката", например ;) Може и по-добре да се напише ;) Иначе, да са живи и здрави учените, те са от хората, които дърпат света напред ;)

От толкова нобелови награди по медицина може да си помислиш че имат най-доброто здравеопазване в света, а те по продължителност на живота са на 40-то място в света между Турция и Еквадор, на десет места зад Коста Рика, осем зад Перу, шест зад Колумбия, и само на 4 пред Албания и шест пред Куба (СЗО, 2019г). По цени обаче са недостижими на върха.

И около 100 места пред Руслямска държава. А Коста Рика си е САЩ.

Не-е-е-е-е-е-е!

награда е за Иван Павлов, който е открил кучето на Павлов. Абсолютен гений, от чието откритие сайтът черпи с пълни шепи - пуснеш статия за Русия и вече знаеш кой ще почне да лае. Примерно де. Гений неповторим. Па този арменец бих го натирил само заради името, може ли с такова име да се явяваш пред публика? Щото Георги Иванов, нашият космонавт изобщо не е Иванов а нещо като Георги, синът на Изхождащия се(Серящия). То и затова стана Иванов.

Честито на американските учени! Вярно е, че около половината им Нобелови лауреати не са родени в САЩ, но пък от друга страна, 95% от американската нация е от имигранти. Нека не забравяме. че след войната $ е мегдународна валута, а печатницата е в САЩ. Така могат да си позволят да плащат в пъти по-високи заплати дори на европейските учени.

Това е въпрос на приоритети и дори на национална сигурност. Арабските шейхове, руските и китайските милиардери също могат да плащат големи заплати, но се оказа, че те обичат долара повече от самите американци и го харчат за яхти, замъци, златни ролс ройси и футболни отбори... Спокойно, някои от тях също са спонсори на университети и научни институти, но отново в сащ... Китай пък имат много работна ръка... Всеки се приспособява... Общото между китайци и американци е, че не мрънкат и наблягат на решаването на проблемите.

За съжаление на човечеството ще му трябват 100 години за да вкара тези уникални открития в оптимална употреба. АКо не се самоунищожим, наследниците ни почти ще забравят какво е болест.

Принтирай си коментара с име, дата и подпис, и си го окачи на стената.

Развий си мисълта.

Какво да коментираш?? Преобладаващата маса на Нобелови лауреати са: или американци или чужденци, придобили американско гражданство и реализирали откритията си в САЩ (бащата на компютъра) или гениалните руски учени преди революцията

САЩ са магнит за добрите учени. Търсят гио, ценят ги, плащат им, дават им маклсимално добри условия за работа - вкл. и контакт с най-добрите учени в света. В топ 100 на университетите сигурно 90 са американски. От цялата планета там отиват над 50% от талантите, а може и над 75%. Макар че в определени области дори азиатците доминират, те пак работят и се развиват там.

Но само до 55 годишни помня преди годино бях в един университет в Бъфало там имаше 1 българин къде 65 годишен Питам нали такова до 55 г? Те : Ами тоя е спец случай : давали са го по ТВ как пали вода /!//имаше един такъв шарлатани / сега 5 г/толкова е срока/ яде и пие ,живее тук и го чакаме да запали пак водата.

Ако до 55 не си блеснал с нещо, май е излишно да ти се надяват. А доказани учени над 55 годишни си бчакат там. Знам за не един случай. Има ужасно много учени глави които нищо не могат да добавят в своята област. Като певците средна ръка са - с лопата да ги ринеш. Но истинския талант е рядкост.