Коментари - $1000 на заявка? Толкова струва най-новият модел на OpenAI | it.dir.bg
назад

$1000 на заявка? Толкова струва най-новият модел на OpenAI

Способният да "мисли" алгоритъм има нужда от огромно количество ресурси

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - $1000 на заявка? Толкова струва най-новият модел на OpenAI | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Само глупаците могат да подарят мислите си, пък и документите си на машина, която харчи хилядарка от тях и естествено трябва да печели повече от разпитите.

Sm3hurk0

"Той обаче има един голям недостатък - изключително високи разходи за работа" Като го направят да консумира колкото един български пенсионер - да ми се обядат.., ще съм заинтересован чак тогава.

МЛ има от много време, гридкомп и баласнирани системи също. Голямото развитие дойде с поевтиняването на хардуерния ресурс и появата на специализиран такъв за компвижъь,мл, генеративни структури от невронни мрежи и мета санове които да работят с големи масиви. Не че нямаше и дейтасайънс до сега. Няма как да има провал в нещо, което става масово и променя света. Може да има провали на конкретни идеи или корпорации. Края на 90-те и изчезването на АлиасУъейфронт и СиликонГрафикс и Крей беше провалът на АИ и супер компютинга за АИ. Вече си е ускорен масов процес, който си се случва и няма спиране. Тоест провалът за който говориш се беше случил, това сега е невъзвратимо ускорение бизнеса. Неща като риълтайм фотограметрия, РТ-компутатион месх моделинг и компутер визион шейшпинг/клауд поинтс мешинг и тн са вече реалност и в близките години дори да има войни, сривове на пазари и безработица, те ще са част от тези събития. Извинявам се за липсата на латиница.

А колко " харчи" човешкият мозък на същият тест ? ;)

Като изчислителна мощ е най-вероятно около $0.001, но пък ничий човешки мозък не държи толкова много информация.

Като изключим момента на отрезвяване в ИИ ентусиазма, остава фактът, че тонове електричество отиват в писане на мотивационни писма, есета и домашни, генериране на хентай, и маркетинг слогани... Да обърнем внимание също на естествения интелект, превел статията и нисковолтовата му диплома, очевидни при редакцията... Както всяка технология, езиковите модели имат своите приложения и силни страни. Уви, типично човешкия маркетингов подход "...сега трябва да сложим ИИ на казанчето, защото от ХХХХХ сложиха на пералнята..." е обречен на жалък провал. Но всичко с времето си - както всеки неуспешен социален експеримент, за да има подобрение и научен урок, трябва да има епичен провал преди това.

Естественият интелект може да го видим във Википедия. Естествен интелект на български - тривиална страничка от три параграфа. Затъпяваща като продължителен ефект. Естествен интелект на английски - подробна статия от десетина страници. Може да си представим целта върху населението на територията, което си мисли че ИИ ще му превежда онлайн на английски.

Много руска тъпотия четеш

ха ха 1000 дойляра да измисли ИИ, че нищо не е измислил.