Коментари - Може ли да включваме климатика при отворен прозорец? | IT.dir.bg
назад

Може ли да включваме климатика при отворен прозорец?

Принципът на работа на климатичния блок е идентичен с този, използван в хладилника

Обратно в новината
| Автор : Иво Некитов

Коментари - Може ли да включваме климатика при отворен прозорец? | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Затова не бива да се отварят прозорците на градския транспорт, когато работи климатика. Но ходи се разпрвяй с лелки в климактериум, които обясняват, че им е горещо и задушно с климатик, а навън е 33 по целзий.

Глупости! Общото между хладилника и климатика е принципа на работа, но температурните режими са различни. Агрегатите се товарят, но в хладилника ще трупа скреж от влагата във въздуха и ще се повиши температурата. Климатика просто ще консумира повече енергия и евентуално няма да може да постигне зададената температура. Релета имаха климатиците от преди няколко години. Вече всички битови климатици са с инверторно управление. Изключват, но рядко. Не на последно място Фреон е марка хладилен агент. Може да е DuPont , Suva, Puron и други.

Лелките са прави до накъде, защото ако климатичната система на автобуса е в режим на рециркулация, вътре ще е хладно, но недостига на кислород ще е факт. Дори в автомобилите климатроника изключва рециркулацията след определено време, защото кислорода се изчерпва, натрупва се въглероден двуокис и може да има успиване.

Дрън дрън, нали така карат мутрите ,с отворени прозорци и включен климатроник.

Да изключа хиперинвертор за три минути и после да го включа отново? Авторът не е в час. Че хиперинверторът няма да успее, да се изключи докрай за това време. А за 3 минути проветрение, кой знае каква жега в стаята няма да стане. Имам 700 кг мебели с температура 26 градуса, че ще влязат 5 килограма въздух с 35 градуса, климатика бълха го охапала.

Статия написана от някой, който не е виждал климатик през живота си! Има едно вярно нещо и то е, че има принципна прилика с хладилника в принципа на работа. Останалото по-добре го изтрийте.

В едини хотел видях като се отвори прозореца климатика спира . Значи не трябва да отваряме прозореца като работи .

Как отворения прозорец променя цикъла на Карно? Ще сме на друга точка на lg p-h диаграма, ама чак пък да не се отваря прозорец! Що за инженери са измислили тая кекава машинка?

Релето и инверторното управление нямат нищо общо. Инверторното управление позволява на климатика да обръща посоката на топлоносещия газ, и съответно да го охлажда или във външния или във вътрешния топлообменник. А ел. веригата на компресора се затваре с реле, да вярно е не е механично като едно време а полупроводниково но какво от това?

33 Ц в зависимост от влажността на въздъха може и да не температура която обуслава ползването на климатик. Но може и да е.

Начи в бг-то ползват някакви супер елементарни климатици, щото това дето го пише в статията не е вярно Или тоя дет е писал статията нищо не разбира. Моя климатик например на всеки час включва само вентилатора за 15 мин да вкара свеж въздух. Прозорци и врати не се отварят щото климатика си върши работата и вкарва свеж въздух Същото важи и за колата Тва някакъв тип панелка климатик сигурно?

За всичко си прав, освен за мебелите. Това не е лачиста енергия.

тия извън "бг-то" бееййй! Страшни! Страшни!

и изобщо не ти пука как работи климатика!

Обуславя то единствено субективното усещане за топло или студено

И ти си един специалист. "Инвертор" е понятие от електрониката и позволява плавна регулация на оборотите на компресора. Промяната на режима от охлаждане на топлене се осигурява от т.нар. четирипътен вентил.

Климатика разбърква и освежава коктейла на вирусите в една кочина

До "Разбирач"; Тропанчо, климатика не вкарва свеж въздух, климатика върти помията в стаята. А тези системи дето вкарват въздух не са климатици , а са кондишънери