Това е пазар, който тепърва ще се разраства, и засега Foursquare е най-големият играч в тази област, макар че подобна функционалност бива добавяна към различни продукти, сред които Nokia Maps, Google Maps и Facebook.

Плановете на най-голямата социална мрежа се оказват особено амбициозни, тъй като според информация от CNN Money, Facebook е закупила Gowalla за неустановена сума, пише Mobile Bulgaria.
Засега от компанията отказват коментар, но близък до Gowalla източник твърди, че всички служители ще се преместят в централата на Facebook, където ще работят по възможностите на новата функция Facebook Timeline.

Не е ясна съдбата на мобилното приложение на Gowalla, но най-вероятно възможностите му ще бъдат интегрирани в приложението на Facebook.