САЩ и Русия запазват сътрудничеството си за МКС
Космическите ведомства на САЩ и Русия поддържат добри професионални контакти, независимо от усложнените политически отношения между двете страни.
Обратно в новинатаКоментари - САЩ и Русия запазват сътрудничеството си за МКС | IT.dir.bg
Коментари
Някак като прочетеш тази статия и естествено чувстваш правилния път на сътрудничество и хармония, а като четеш останалите виждаш мрачното бъдеще на една ТСВ. Много жалко е, че хората продължават да са най-ниска проба животни, въпреки "огъня" , които са получили в главите! Не случайно в Книгата пише, че наказанието е по-голямо , когато са ти посочили правия път , а ти се отметнеш заради алчност и нечистота!
Добре, че нормалните хора на Запад (и на Изток) не са на акъла на разни "експерти" по международни политики в българското интернет пространство.
Просто въпреки злословието на недоброжелателите главно американофили двете страни не могат без взаимно допълване на технологии и конструкции.Всеизвестно е че електрониката и финните уреди са приоритет на американската /и японска/ страни докато техниката за животоподдържане /кондиционери,влагопоглъщатели,антисептични и антимикотични устройства и системи за пречистване и преработване на въздуха и биологичните отпадъци/ са предимно с руски приоритет.Освен това комуникационната техника и научните прибори са предимно американски а транспорта и логистиката за осигуряване на функционирането заради по-високата си сигурност,простота и ниска цена-руски.Можем само да се радваме на очертаващото се и за напред сътрудничество в космоса което трябва накрая да доведе до общочовешки усилия в това!
К'во, не може да направим ракета ли? Като дете можех! Празна консервна кутия от домати, карбид, вода и кал. Не можех да я управлявам и летеше малко, но на същия принцип, американците да направят по-голяма.
Т'ва НАСА за кв'о служи в момента, нали им спряха парите и цялото им ракетостроене отиде в частния сектор?!
Как няма да го запазват? Та те краварите от много акъл не могат вече да се качат самички горе... То само с мучене и с клипчета по мрежата не става!
има разделение на труда американците правят сложните апарати които работят из цялата слънчева система руснаците правят такситата до мкс
хамериканците на луната 69-та ?? Отговора е повече от ясен !! НЕ ! 46 години след така нареченото кацане, хамериканците още не могат да летят в космоса !! При всичките нови технологии развили се в последните години. Но трябва все пак да им признаем, че постановките в Холивуд са наистина от класа !
А защо когато американците се опитат да направят едно "просто" такси, то избухва още на старта ("Антарес") или няколко минути след това ("Фалкон-9") или се разпада във въздуха ("СпейсШип 2"), а причините остават неизяснени и до днес?!
абе ходете се гръмнете бе малоумни русофили дори русия призна че сащ са кацали на луната палячовци сте
гагабу сащ правят ракета за кацане на марс :) таксито го оставиха на частна фирма :) колко частни фирми в русия могат да направят ракета
С к'во, нали сената им оряза финансирането?! Иначе добре звучи, превърхана НАСА в група мъдобарци, който наблюдават как друг им вършат работата!
за антарес са виновни моторите от првата степен на ракетата - руско производство.. и грешката по тах вече е намерена.. дефектна изработка.. защо? щото при такиви аварии е нормално че парвите изводи неидват по рано от 6 месеца кртовско изследване.. при виргин авантурата - те имат наи малко пари и затова и наи длго ще изследват причините.. докато при спасе х вече се знае причината, само не се знае какво е придизвикало да се случи - прочети повече на саита им.. и какво лошо има, че руските мотори грмят, и че спасе х има прва грешка от 19 старта - 1:19 е нормално число кум което се постига обикновенно от ракетите след 70-80 полета.. при досегашня цикъл на живот вав првите 10 спусканя на нова ракета сме имали 2-3 грешки докато се изпипат и после един пут на 30-40 полета без дефект.. а при фалkона првата грешка идва чак сега.. според мен вав точня момент преди да се почнат да се ползват за превоз на хора..
3-ta поредна година расте, и другата година се планира че пак ще го дигат.. какав сенат, кави 5 лева..
Преди години правеха нещата в пъти по- здрави а сега се разчита компютъра да изчисли и свърши инжинерно техническа дейност което се видя че не става. И все пак това е пътя трябват нови технологии и немога да разбера фашистите са направили първият ракетен двигател и от тогава нищо ново освен електроника ? Повечето ракети за масово поразяване летят в космоса и мисля че няма да има никакви грешки при изтрелването им но когато става въпрос за научни цели падат като круши! Може би е бизнес и ни баламосват
Явно искат да ни баламосат, че въобще си сътрудничат в нещо. На кой му дреме за космоса когато няма какво да се яде и хората умират от заповедите на същите тези гейполитици, ХАХАХА