До 10 години вече ще сме с 6G мрежи със скорост 1ТB в секунда
Компании и научни лаборатории вече разработват новия стандарт
Обратно в новинатаКоментари - До 10 години вече ще сме с 6G мрежи със скорост 1ТB в секунда | IT.dir.bg
Коментари
Мене по-скоро ме интересуваше след 11 години къде ще сме. Като се има в предвид сегасшното управление ми се струва все по-близо до Сенегал.
Тогава вече не само гълъби, ами и орли ще почнат да падат край НДК. И кондори. Даже и някой и друг слон.
Но първо трябва да разработят полезно електромагнито излъчване. Има такова. Така хем ще се лекуваме и ще ставаме по-здрави, хем ще си комуникираме бързо. Но докато не оправят проблема с излъчването, няма да стане.
сваряват мъжките топки. Ефекта е открит в американска военна лаборатория при експериментиране на с мощен предавател. На ученият, създател на последващата микровълнова печка, му се разтопил шоколада в джобът на панталона. Оттам разбрал за мъкровълновото загряване. Поради секретността на обекта....се мълчи упорито за топките на ученият. Научна библиотека: При мощно облъчване с микровълнови вълни се трият една в друга водните молекули на веществата и се получава нагряване. От центъра навън! Мозъкът и мъжките органи с външна секреция съдържат над 90% вода.
Не знам за каква даденост на 4G-то говорят в статията, сигурно е преводна. Моят телефон го може от години но досега никога не е извивакомчил такива скорости.
неномалници, тука в в тая гробарска цигания няма и електронно правителство още сме на хартия с листове декларации и молби.. заслужава ли си риска да избухне населението в рак и агонията през която хората ще минават...тъпи тикви, прочетете докладите на директорите на институтите по нейонизираща радиация на ЕС и Русия - там с експерименти ви показват - при 800MHz облъчване с микровълнова радиация туморните клетки на пациенти с рак - лимфом се делят два пъти по-бързо, т.е, не само ще разболяват, но няма да могат и да оздравяват хората вече
Стига вряскахте глупости без да знаете за какво говорите бе.
В един гигабайт могат да се съберат няколко хиляди книги. В един терабайт могат да се съберат всички смислени книги писани някога. Като няма качество, поне да има количество.
Е тя комуникацията не е само за писмено слово, човек не може да чете и със скоростта на най-бавното "G"", 2400 bps. Такива скорости ще позволят на практика видеовръзка с високо качество навсякъде и по всяко време, ще влезе в работа. Предполагам забавянето не е заради трудности да въведат вече налични технологии (5Г) а им трябва време да съберат и изчислителна мощност, и софтуер за да могат ефикасно да мониторират комуникациите, не че това ще се чуе публично от високо.
бе то и аз от години се чудя - то и с мотика можеш прекопа полето, що трябваше да пускат трактори
Има книги по 1-2 гигабайта. Особено колекциите списания, учебници за научаване на чужди езици или старите архивни книги. Защото (последните) са снимани, вътре има рисунки, звукови файлове, видеа. И не на последно място не са обработени добре. Аз имам 1 терабайт книги на различни езици и това едва ли е една милионна от всички книги по света.