Държавната новинарска агенция съобщи, че инцидентът може да забави и планираното за 19 ноември завръщане на трима космонавти от МКС.

"Нашите специалисти не са способни да контролират цивилните ни сателити и да изпращат команди към нашата част от МКС", разкри източник от руската космическа индустрия, пожелал анонимност. "Могат да виждат екипажа и да разговарят с тях, но не могат да изпращат команди към руската част".

В интервю за агенция Интерфакс директорът на московския институт, отговарящ за комуникацията с МКС и сателитите, заяви, че повредата е била причинена от обикновени пътни ремонтни дейности.