Учени от Токийския университет в сътрудничество с компанията Toyota, Японската агенция за изследване на космическото пространство (Джакса) и японски фирми ще създадат андроид, висок 34 сантиметра. От втората половина на 2013 г. той ще може да поддържа разговор на японски език с астронавта Коичи Ваката.

Работата над робота, който ще може да ходи, да разпознава лица и да заснема образи, трябва да приключи през февруари следващата година. Според авторите на проекта роботът ще е като малък астронавт с футуристичен вид и ще напомня персонажа Астробой, създаден от художника на манга комикси Осаму Тедзука.