Японски робот става част от екипажа на МКС
Японски учени оповестиха, че разработват малък говорещ робот хуманоид, който да прави компания на японския астронавт Коичи Ваката на борда на МКС, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Работата над робота, който ще може да ходи, да разпознава лица и да заснема образи, трябва да приключи през февруари следващата година. Според авторите на проекта роботът ще е като малък астронавт с футуристичен вид и ще напомня персонажа Астробой, създаден от художника на манга комикси Осаму Тедзука.