Утвърдиха екипажа на следващата мисия на МКС
В Байконур бе утвърден съставът на следващата дългосрочна мисия на МКС, чиито екипаж ще бъде изстрелян с космическия кораб "Съюз ТМА-07М" на 19 декември, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА.
Изстрелването на ракетата-носител "Съюз ФГ" с пилотирания кораб "Съюз ТМА-07М", който трябва да достави международния екипаж на МКС, е планиран за сряда в 16 часа и 12 минути Московско време. Стартът ще бъде даден от космодрума в Байконур, а скачването с МКС е предвидено за 21 декември.
Според Центъра за подготовка на космонавтите програмата за предстартовата подготовка на основния и дублиращия екипаж е изцяло изпълнена. Оценката на главната медицинска комисия е, че екипажите са годни за изпълнението на полета.
Агенцията отбелязва, че е символичен фактът, че точно преди 35 години от Байконур към съветската станция "Салют" стартира бащата на Роман Романенко, космонавтът Юрий Романенко в екип с Георги Гречко.