Коментари - Има ли алтернатива на следенето в интернет? | it.dir.bg
назад

Има ли алтернатива на следенето в интернет?

Живеем в епоха, в която основният риск за личните ни данни идва не от разузнаването, а от големите IT компании. Възможна ли е алтернатива?

Обратно в новината

Коментари - Има ли алтернатива на следенето в интернет? | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ИМА! Спираш си интернета!

нема нужда! просто го ползваш за придобиване на знания, а не за лични изяви! глупаво е сам, доброволно да качваш данни за себе си, и после да ревеш, че някой ги ползва!

АКО НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ .... Т.Н. СЛУЖБА ГДБОП Е ПРИЕМНИК НА 6 УПРАВЛЕНИЕ НА ДС . ТАКА ЧЕ КОЙТО СИ МИСЛИ ЧЕ НЯМА ВЕЧЕ ДОНОСНИЦИ ДЪЛБОКО СЕ ЗАБЛУОДАВА . ЕДНА ОТ ФУНКЦИИТЕ ИМ Е ДА ПОДСЛУШВАТ ТЕЛЕФОНИТЕ И ИНТЕРНЕТ.

в този ред на мисли, дир, кога ще си направите връзката хттпс ?

И от какъв зор да го правят, като са публичен новинарски сайт? Явно си нямаш никаква представа от протоколи...

За да си сигурен, че само те те следят ли?

"Да се използват алтернативи, които са надеждни." Много ми харесват подобни съвети, на практика по-лош този няма. Хората който разбират, се справят в голяма степен и без алтернативи. Тези който не разбират, как аджаба да разберат кои са "сигурни" господин експерт? Точно "алтернативите" са най-опасни, шанса да попаднеш на нещо, което чака точно теб, е огромен.

Който го е страх от мечки, да не ходи в гората. Пък и не знам какво се притесняват повечето хора от това следене? Кво, голите снимки ли ще им видят?Че те доброволно си ги пускат във фейсбук и т.н.

има доста материал по темата, няма смисъл да се води дискусия. хттпс не е само за банкиране

Желание да се следи всеки винаги е имало, но техническата революция даде и възможност за това. Големите бази от данни и машините за обработката им изпревариха увеличаването на човешката популация. Нормално е някой да поиска да ползва това постижение. Единицата човек може да противодейства на това, като се изключи от общата маса, но с това попада в статистическата грешка и пак е почти ясен. Ако допуснем създаване на СКАЙНЕТ (условно обозначение за интелект превишаващ човешкия) ще си разменим ролите с компютрите. Тогава не те, а ние ще им служим и не ние, а те ще изхвърлят непотребните.

терминът СЛЕДЕНЕ в случая не е коректен и проевропейски: а и насажда нездрави нагласи в населението срещу процес, който е жизненоважен предвид заплахите в мрежата( и в реалния живот). А този процес е мироопазващ и демократо защитаващ: Путиновата хибридна машина работи с пълна сила, освен тоа атаките от руски хакерски групи са ежедневие: ние като отговорни европейци и с помоща на САЩ трябва да следим за всяка тяхна ( и на други елементи) стъпка, която би навредила на нашата крехка демокрация.

Баси, как успя в чисто бизнес отношения търговец-клиент, да намесиш политика. Какви хибридни войни, какви чудесии??? Говорим за това че сега фейса знае по-добре от теб, какви ботушки би си купила жена ти и какви не. И продава тази информация на търговеца, дори ще му подскаже и колко е готова да плати.

алтернативата е да те следи кгб/фсб , може и през link

Много се надявам, че това е сполучлива ирония, а не политическа слепота.

Има алтернатива, но е много скъпа - следене не по интернет, а по стария начин с агенти. Само дето не мога да го мисля агента, дето трябва да ме следи докато ходя по Мальовица. Бая пот ще хвърли да върви по мен.

Написал е големи глупости този, но да не се повтарям и в тази статия, че правят по 2 такива, една тук и едно при основните, изкарана в секция "на фокус". Очевидно писалият го изобщо не е запознат с процеса.

.. през ВКонтакте

Статията е много зле! Иначе смятам, че се крие тоя, който има причина! Тия дето най-пищят за конфиденциалност обикновенно са некви рашистки зомбити дето правят само мизерии в Нета, дето в техните любими държави следенето е най-брутално и посевместно!

Факт е, че от както спряха програмата на НСА за следене, атентатите се увеличиха в пъти и жертвите от тях са хиляди! Това беше цената, която платихме заради цирка на товариш сноудън и глипавите интернет онанист, където не искали били да ги следят в интернет! Да не говорим, че същите тия ползват съмнителни китайски телефони и пиратски софтуер хакнат в китай и русия и пълен с какво ли не!

Всеки има право на лично пространство и свобода на съвестта. Двата основополагащи Божии закони са. 1. Възлюби Господа с цялото си сърце, с цялата си душа, с целият си ум и с всичката си сила. 2. Обичай ближният както себе си. Тези заповеди не са тежки, за тези които с готовност ще жертват егоизмът и гордостта в името на Божията истина и правда. Който изпълнява тези две основни заповеди, ще наследи всичко и ще споедели вечността с Господа.

По-вероятно е да сподели съдбата с дебилите...

По-големи нелпици не бях чел скоро. Пълни глупости. Даже и си вярвате, като гледам

А... това значи ли че трябва да обичаш по закон, пък бил той и Божии? Това как се връзва с "Всеки има право на лично пространство и свобода на съвестта"?

Путин носи само ръчен механичен часовник и никаква електроника у себе си, ка-мо ли пък смартфон....шубето е голям страх...иначе ще насочат ракета право в джоба на гащите му където стои GSM-а ......

А Меркел се изненада че я подслушвали "приятели-единомишленици"...Кой не слушка го подслушват а и не само....

Не е вярно това, новия модел и по механичен часовник може да се насочи, разпознава цъкането. Само домашно плетени вълнени ръкавици помагат, но трябва да са по-дълги, да покриват часовника.

Да де, но не трябва ли човек сам да стигне до това? Да ти отварят очите, не е ли противопоказно?

Не, защото за да има човек избор, трябва да има най-малко две възможности, за да може да избере една от тях. Но ако лидерите на обществорто се стараят усърдно да скрият едната възможност с идеята да заемат мястото на Бопга в живота бна хората, трябва да се прогласи ясно и категорично в името на любовта и спасението на човека. Такава е волята на Бога, а по-горен от Него няма. Всички сме Негови и изкупени с най-високата цена.

Ти да не си кандидат за някое сладко еврогейско местенце, та сега си подработваш имиджа?

Ние обичаме Господа не заради закона, а заради Неговият свят характер, чиста истинска любов и внимателна грижа към сътворените от Него същества, и Неговите винаги справедливи дела. Бог толкова възлюби света, че даде своят Единороден Син, който стана доброволна жертва за нашето изкупление, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. Това е велик дар и по-велик не може да има. Господ иска да ни очисти от греха, който унищожава живота и да ни подари вечността. Затова ни казва какви са условията за да може човек да пребъдва през вечността. Всеки един от нас има право да ги приеме или да ги отхвърли, и от това ще зависи бъдещето му. Любовта, стремежа към истина и спаведливост, и свободната воля в рамките на Божият порядък, който прави животът възможен, са принципи на вечният живот. Егоизмът, гордостта, лъжата, липсата на любов, свободна воля и страх от Бога, са принципи на хаосът, който унищожават живота. Всеки ше бъде изправен пред този избор.

Браво, Гого, възхищавам се на търпението ти да ги просещаваш. Мине не мине, ас им теглим една пиперлива. Не моем да ги траем колко са тъпи, а атеистите не моем да ги траем. Ех, както съм съвършена, ако се науча и на търпение към идиоти .....и ше съм перфектността итселф!

Ника ти е точен, личи си че си майор. Както е казал народа "под шапка нема акъл".

Айде хора без мозък да не се изказват по форумите а да си гледат военните задължения, които са да изпълняват заповедите на генерала. За това интелект не се иска.

Майоре, колко пъти съм ти казвал да си пиеш хапчетата РЕДОВНО и да не се изказваш по форумите. Все пак за да се изкаже човек трабва да има елементарна интелигентност, а тя е противопоказна за военните.

"от както спряха програмата на НСА за следене" Програмата за следене не е една, а са много и не са ги спирали - просто изтече информация и сега знаем повече за тях (а някои се правят, че нищо не е станало и чакат да забравим). Така че това, което казваш, не е никакъв факт, а просто лъжа.

И за се надявам, но всеки път, като вляза във форума и започна да чета коментарите, надеждите ми бързо угасват. Някои хора просто не са наред с главата и броят им нараства главоломно.

Блажени са кротките. Чети словото на Бога, което променя характера на човека и всичко изпитвай чрез него. Най-големият ни враг е в самите нас. Без нашият свят Спасител и ходотай Исус Христос, не можем да се променим. Без Него нищо не можем да направим. Той ни е по-необходим повече от въздуха и водата. Господ иска чрез Неговата могъща помощ да придобием богоподобен характер. Ние можем да имаме съвършенно доверие на Господа, защото е верен и истинен. Господ не може да греши.

Автора на статията па е преписвал и то за пореден път преписването е грешно. Иначе по темата, живеем в ерата на американската "демокрация". Всичко и всеки се подслушва и следи. Неудобните се купуват, притискат или отстраняват в изброената последователност....

Айде поредният от орките от руската тролеферма да си изграчи грака. При това развитие на техниката друг начин на живот няма, единственият път е към 100% откритост за всички. Че още сме далеко от това далеко сме но като знам какво ви се ще на руските слуги си пожелавам наистина да ви се случи - на вас, да си отидете обратно по пещерите и да си грачите там. То се е и случило вече всъщност.

Най - добре кухата лейка от форума да дойде да ми направи като във филма риба меч, емпега в нета е гарантиран

Много си зле! Нямам нищо общо с Русия, но когато ти пробутват соя за сочна телешка пържола няма как да си замълча. Аз съм ЗА демокрацията, но не тази която ни пробутват американците..

Господа Спокойно ! И на това му намериха Цаката, Има вече Спасение От Тоталното ни подслушване и записване !!! Има Програми които правят на "Каша" тези неща !!!

майоре, атентати има, понеже никоя от големите сили не ще да си седи у дома.....