Коментари - Американец съди Apple за 1 трилион долара | IT.dir.bg
назад

Американец съди Apple за 1 трилион долара

Служител на компанията от магазин в Сейнт Луис го измамил

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Американец съди Apple за 1 трилион долара | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Мауе мауееееее ... и това е било преди пиенето на белина

Това не е технологична новина, а за раздел вицове от адвокатската практика.

Това в България никога няма да се случи. По простата причина,че трябва да платиш на съда определен процент от парите които ги искаш. независимо дали ще спечелиш делото после! Имаше случай наскоро за някакъв/някаква дето са искали много пари. платили таксата и накрая спечелили делото, но взели по-малко пари отколкото са дали за такса. И после съдили БГ в ЕСССР.

преди 2-3 месеца май-беше. тука в дир-а четох. само да не е била новина от Дойче Веле, не знам.

явно познанията ти по съдебните практики са от безкрайно достоверния източник - едно птиче ми каза таксата която внасяш в съда ти се възстановява и на финала тя няма никакво отношение към сумата която съдът е отсъдил виновната страна да ти заплати. Виновната страна също ти заплаща други съдебни такси, адвокатски хонорари и тн. (описани са в закона). таксата действително се изчислява на база на иска ти когато го подаваш на база размера на претенцията която имаш, но все пак това че претендираш за нещо не означава че действително размера на претенцията ти е оправдан дори ако този когото съдиш без съмнение е виновен. Например можеш да осъдиш строителния майстор за това, че е окачил картина 5 сантиметра в грешната посока, но не очаквай съда да ти отсъди 1 000 000 лв морални обезщететния за това, можеш да претендираш за тях, да внесеш иска и таксата, да го спечелиш, но просто обезщетението няма да е 1 милион. в САЩ всъщност е почти същото, просто таксата не се внася веднага. Имат повечко предварителни етапи преди да се стигне до съдебната зала и момента в който трябва да внесеш съответната такса. Обикновено хора вписват бомбастичен иск, с идеята в тези предварителни етапи да стигнат до извънсъдебно споразумение най-вероятно на стотици и хиляди пъти по ниска сума. А ако се вдигне достатъчно шум и има нещо истинско в иска, целта е да се привлече голяма (богата) адвокатска кантора, която всъщност ще плати таксата (и останалите разходи по съдебния процес) и ще прибере 60-70% от обезщетението на финала. Също така имай предвид че в САЩ можеш да обявиш иска на една сума, а после в хода на процеса да я намалиш, с други думи плашиш с милиарди на началния етап, после в досъдебния етап те се превръщат в милиони, а като се стигне до внасяне на такси се превръщат в хиляди ...

Хахаххаа освен това според иска, Паркър притежава и патентите за iOS 12.0.1 и iOS 13....

Това във фейсбук или в някой руски "новинарски" сайт го прочетохте, господин редактор?

господин малоумен и защо трябва да е "руски", не може ли да е германски, френски, японски и т.н.? или и ти си от онея влюбените в Русия и Путин и по цял ден мислиш за тях?

Епъл правят какви ли не хватки за да не признаят гаранцията която "дават"... за което свидетелствуват камарата групови искаве на тази тема, но в случаят Епъл могат да бъдат обвинени единствено за лош подбор на фирмата която са оторизирали да поправя производството им, тъй че ищеца ще пие една студена вода в размер на внесената държавна такса и адвокатски хонорари.

Явно нямаш и елементарна представа как работят груповите искове и какви точно "обезщетения" се плащат. Съдът най-често присъжда малко обезщетение на всеки участник, като единствено адвокатите намазват, защото те взимат 40%-60% от общата сума. Което прави обезщетенията съвсем нищожни. Относно "хватките" да не признаят гаранцията - нещо сериозно не си в час - Apple са една от малкото компании, които доста съвестно ремонтират устройства, за разлика от почти всички други производители. Дори тези, които уж имат официални представителства в България. А, Apple нямат представителство, само оторизирани сервизи.

iDiot

Епъл гаранционно не ремонтират у-ва. Заменят дефектиралото у-во с ново (рециклирано). Практика е в оторизирани центрове да не правят разлика между корозия и възпламенил се, дефектен контролер на дънна платка. От там следва експертна оценка и иск срещу Епъл за нарушаване на гаранционните условия. Епъл имат най-отвратителното отношение към клиентите си, а играчките им съвсем не са евтини.

афро-американец?

Това само мисирка от дира може да обърне внимание на подобна статия

Някой може ли да ми разясни статията, защото нищо не разбрах?!

Едва ли! И аз не разбрах. Май са му взели телефона и не са му го върнали. Поне с такова впечатление останах.

нарапаните пак настъпиха мачето със боклука си