Коментари - Русия развива "натовски" Калашник (снимки) | it.dir.bg
назад

Русия развива "натовски" Калашник (снимки)

АК-308 ще използва натовския калибър 7.62×51мм

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Русия развива "натовски" Калашник (снимки) | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

"Цевният кожух е удължен по-добър контрол при стрелба..." А-ха!

Много са бързали и са изяли някоя дума.

ей троловете са възмутени и с наранени чувства и пак наспамиха новината ахаха а иначе само който не е ходил в казармата не знае, че едно време калашниците също бяха 7,62

А прочете ли статията??? Правиш ли разлика между 7,62х39 и 7,62х51???????????????

Пишете каквото искате, важното е нацистка Украйна да я няма на картата и това ще е факт, всичко друго са тъпотии на центаджийски тролове.

И кога тва ? Когато запада фалира", долара се срине и построите комунизма ли ? :) хахаххаахахахахахахахахаха

Да, всички знаят, че всички оръжейници са германци или западняци . Валтер. Маузер Шмайзер. Верета Браунинг. Ремингтон. Оръжейниците не са от едно и също поколение. , Нищо ново, всичко е старо. Кражбата е това, което прави Русия „уникална“. / Пистолетът Макаров е копиран от Валтер. Както и много други оръжия са копирани от немците Руските алкохолици не са в състояние сами да създадат каквото и да било. Те могат само да крадат. За това и до днес няма на световно ниво нито руски телевизор, нито смартфон, нито перялня, компютър, дори ютия.

ха ха лапай на баща си по стара либерал демократична традиция и оставъ мъжете да си мерят пишките

И кво като крадат ? ама ги развиват. Калашников може и да не е оригинален дизайн, но е доразвит много. Същото и с иранските дронове Шахед. В Русия се произвеждат нови, но са много подобрения и вече с реактивни двигатели.

Развиват????????????????

е и? що трябва да откриват топлата вода като някой вече го е направил? по-добре да вземат нещо готово и да го подобрят ;)

Щото японците, корейците и китайците хич не крадат, ама никак!

Как наистина са живели хората в СССР ? ВСИЧКО Е ПОИСТРОЕНО И ВНЕСЕНО ОТ ЗАПАДА. НИЩО СЪВЕТСКО НЯМА. https://youtu.be/Hv91lDtboNk . Ватенките са най- тъпата , крадлива орда в света: .. Зис 110 = Пакард Супер 8 Москвич =опел Зил=форд ЗАЗ = Фиат 600 УАЗ 452-Буханка = американския Джип Форвард Контрол. Буханката така и е замръзнала в свото развитие – тя се произвежда и до днес… Волга = Форд Майнлайн Москвич 2141 = Симка 1308 мотоциклет.урал = немски БМВ Мотоциклет ИЖ 350 = немски ДКВ НЗ350 Ту-160=Американски Б-1Б Лада=Фиат ТУ154=Боинг първата ракета в космос=НЕМСКА ИЛ86=еърбъс Х35 = американски харпун КАМАЗ=Мерцедес АК47=СГ44 (Шмайсер) атомна бомба = немският комунист Фукс открадна от американците ТУ144=Конкорд Кремъл = КАСТЕЛЛО ДФОРЗЕСКО в Италия Иван = Йоханес водка = полски ВИБРОВА https://youtu.be/dx691uaerp0

ха ха и външен кенеф и със септичи ями навред в страната и Бояна ха ха осраха столицата и Витоша тези столичани брее...ха ха ей евнуси мозъчни

Не бери грижа за СССР и Русия. Мисли повече за България. Ти лично какво създаде, какво изобрети през мизерния си и жалък животец?

А руски телевизор кога?

КАКВО РУСКО ИМА русороба или БЪЛГАРИНА В СВОЯ ДОМ ? Нищо !!! . - руски автомобили, - руски телевизори -Руски смартфони -Руски компютри -Руски принтери -Руски лаптопи -Руски перални. -Руски климатици... -Руски маратонки -Руски парфюми -Руски Уиндоус -Руски мебели И така нататък . В ПЕДЕРАШКА Дори пироните са внос! Посрани орки - в държавата няма дори хартия. Как ще се окаже високотехнологичното ембарго за обикновените руснаци Супер оръжието срещу троловете на путлер е доларът.Покажете им долара и всички тролове веднага ще забравят за Кремъл... Но защо ви трябват пари, глупави бедни руски пияници? С тях ще купите всичко вносно от врага - Америка, Европа-НАТО , Япония, Южна Корея... руските интегрални схеми са най големите в света руските часовници са най-бързите в света руските магарета на фронта са най-бойните в света руските опашки пред Макдоналдс са най-дългите в света руските алкохолици са най-великите в света Днес е поредния ден в който благодаря на съдбата, че не съм се родил в русия ! Кат Русия няма друга По дивашка на света С император педеруга С кадирци козоеби във степта

На времето ползвах съветски телевизор 35 години без да се повреди. Съветски хладилник и прахосмукачка работиха безотказно 40 години.

Как руснаците откраднаха "Калашников" от германците. Руснаците открадват 50 бр, СТГ-44 - щурмово оръжие прието на въоръжение от 44 год. и е проектирано през 42 и 43 год., (по руски) МП-44 . И отвличат Хюго Шмайзер в плен в Ижевск – СССР. М. Калашников е неграмотен колхозник със седмо-класно образование, той с трудност е писал дори името си. Миша Калашников в 1947 е бил 27 год. бивш ранен танкист, алкохолик и е работилв бюрото на пленения немец Хюго Шмайзер в Ижевск. Когато през 1952 год. се разбира че Хюго ще умре от рак , ватенките за да не се изложат че немец им е изобретил новият модернизиран немски автомат СТГ-44 набеждават Миша за конструктор. След това през целият си живот Миша калашников нищо повече не е изобрети, а само е давал интервюта и е рекламирал любимата си водка. Митът за Миша е същата раздута фалшива история както и на Стаханов, Александър Матросов, Зоя Космодемянская…и др. подобни. За времето си е бил необходим обикновен съветски гражданин, по който да се равнява останалите крепостни ватенки в зомбираната държава.За съжаление на паметника на калашника в Москва е поставена и схема на оръжието, от което се вижда истината за немското оръжие АК-47. И тъпите съветски патриоти са искали да бъде премахната плочата със схемата от паметника, за да не се вижда истината. Така и пистолета Макаров е копие от Валтер ППК – „изобретен“ в 1948 год. Нищо ново в ватното блато, всичко е старо. Кражба - това е "уникалността" на Русия.

Автомат Калашников всъщност излиза много по късно като име. АК47 всъщност в оригинал е било Автоматична Карабина, превид ит немски. Много по късно излиза,версията,за това,,че един полуграмотен съветскижсержант, който до този момент не е конструирал абсолютно нищо, изведнъж се оказва,по квалифициран от целия,екип на инж. Хуго Шмайзер, който от 10 години проектира,автомати. Даже в България дълго време се. наричат шмайзери. Като ксерокс, джип и т.н. Калашников НЕ Е ИЗМИСЛИЛ НИЩО. просто си е присвоил работата ба,екипа на инж. Хуго Шмайзер. Който от 1945 до 1953 г работи в СССР с целия си екип. И усъвършенства МР44 за,да се получи съвременният АК47. Защо, по дяволите иначе щецдър ат над 10 човека немски инженери в СССР цели 8 години. И когато ги връщат в,Германия, никой нищо принципно ново не е измислил. Ползвал ли е Хуго Шмайзер ноу хау от други конструктори. Естествени, такава,е,световната практика. Но изобретяването на едно просто, надеждно и лесно за,експлоатация оръжие е дело на Хуго Шмайзер и неговия екип от инженери и техници. А не на някакъв си полуграмотен съветски сержант. Но тогава такава е била идеологията. Ръководната роля на пролетариата и тям подобни глупости. Дълго време е думата интелигентно се е използвала като обида. Пак да попитам за трети път. Какво нещо ново, принципно ново е създал Калашников след Шмайзер. Нищо, абсолютно нищо. Сменят калибъра, сменят дължината на цевта, сменят броя на патроните в пълнителя, правят сгъваем приклад....Но основното си остава същото, както го е проектирал Хуго зШмайзер. Работата е същата както ракетата Р1 е копие на Фау2 на Вернер фон Браун. 4 годинибсе мъчат руснаците дацяьизкопират. При положение че към 1945 г. Фау2 има над 4700 успешни изстрелвания. Но то не става само с,пиене, трябва и акъл....

Спомени на един руснак Живея в Ижевск. Видях и чух Калашников: мисленето и „интелектът“ на сержант. Още от детството през 70-те години в Ижевск всеки, който искаше, знаеше, че този селяк е просто охранител-техник, назначен на Шмайсер (донесе-донесе, нарисува) в дизайнерска шарага, но с техническа селска изобретателност. И все пак е предлагал нещо там: документирано е, че успешно е променил формата на предния мерник. Но изобретателността и хватката не могат да заменят материалознанието, познаването на свойствата на сплавите, здравината на материалите, микронната точност на изчисленията, което вече се е изисквало тогава в оръжейния бизнес, особено в картечницата. Тук или знанията са се предавали по наследство, или от часовникари, или дълго и досадно обучение, изключително безинтересни предмети. Тиранинът можеше да назначи дори еленовъда Бердиев за създател. Има много примери за несправедливост. По време на перестройката, машиностроителите от Ижевск открито го обвиниха, че е присвоил чуждо изобретение, представяйки документи. Той мълчеше, не го виждаха, не го чуваха тук и едва когато Русия отново стана родина на слонове и всякакви глупости като духовни връзки и православие, той стана по-смел. Отново всички архиви бяха засекретени... от кучките от КГБ.

Рускиня призна РЕАЛНОСТТА в русия Няма с какво повече да се гордеем, Не сме вече първи в космоса Не сме вече първи в науката, Не сме вече първи дори в спорта, Ние сме навсякъде ПОСЛЕДНИ. Страната ни е отхвърлена от всички . Моята страна стана изгнаник. Имаме повече политически затворници, отколкото е имало в цялата история на Русия. Фашистка държава, с фашиста путин. Нещо повече, ние ги убиваме в затворите като Навални Най-добрите хора, певци, актьори, писатели... напуснаха и напускат Русия и никога няма да се върнат. Те са обявени за „чужди агенти” просто защото са против войната. ВИДЕОТО : https://www.youtube.com/shorts/28c-x2G3OCo?feature=share

Добре изглежда.

В есно предаване на Дискавъри на тема десетте най-добри стрелкови оръжия след като представи най-добрите, според него, оръжия водещият каза следното: "Ако трябва да отида на чужда планета и да взема със себе си само едно оръжие, това ще е автомат Калашников". Разбира се, всяко от представените олъжия имаше достойнства, но той даде тази оценка най-вече заради надеждността на АК.

По повод троленето от нашенските оръжейни корифеи дали Калашников е крал от Щурмгевера на Шмайзер. Да - от Щургевера Калашников е открадал идеята КАК ДА НЕ СЕ ПРАВЯТ щурмови автоматични оръжия. Я ми отговорете, разбирачите, защо от идеята на Щурмтевира след войната не излезе нищо? Ако е крал нещо Калашников, то е идеята за междинен патрон!!! Всичко друго е правено преди Шмайзер. Руснаците имат автоматични леки оръжия много преди това. За формата - вижте СВТ 38 и СВТ 40 - все пак рабити в едно бюро с Токарев. Работи и с Дегтяров, а той е по-успешен от Шмайзер на тема "картечни пистолети". А на тази тема истинския капацитет тогава по всеобщо мнение е Судаев - набийте си го в главата най-после. Единственото нещо, което може да се нарече "кражба" от Калашников, това е формата на затвора на АК47. Той наподобява огледален образ на затвора на М1 "Гаранд". Престанете да тролите постоянно - дайте си труда да видите разглобени един до друг Калашников и Щургевир и ще видите колко е общото между тях. Ако нещо е било достойно за копиране, това е фг42, която швейцарците наистина доразработват.

Какво е "цевен кожух" и от къде извади, че ФН-СКАР-ът бил по-претенциозен? Какви са тия ИИ-слоп статии, Гогов?

АК-74 от СССР това е най-якия Калашник!

АК 74М - предпочитания автомат от щурмовите формирования.

Абе, добре че беше инж. Хуго Шмайзер да научи руснаците как се правят истински автомати. Че то, ако останеше на полуграмотноя сержант Калашников, още да не са направили истински автомат. И за руско съветските мекерета, дето си мислят че наистина някакъв полуграмотни съветски сержант е измислил толкова добро оръжие имам няколко въпроса. Какво е измислил Калашников преди това. Защото Хуго шмайзер има МР38, МР40, МР43, МР44, който е прототипа на АК47. Защо Хуго Шмайзер, с целия си екип от инженери и техници, и цялата си фабрика е закаран в СССР. Защо, след като АЛ47 е изобретен 1947 г. Хуго Шмайзер и екипа му работят в СССР чак до 1953 г. Още повече, че фабриката на Шмайзер се намира на територията на ГДР. Какво Оригинално е измислил Калашников след АК47. След като Хуго Шмайзер се е върнал в ГДР. Ами....нищо.

Полуграмотният сержант Калашников е притежавал невероятни вродени знания в различни области на механиката, кинематиката, статиката, съпротивлението на материалите и металургията, необходими за създаването на това превъзходни оръжие! Тези знания той е развил и чрез четене на трудовете на Ленин и консумацията на безцветна течност, наречена боярщник ...

Полуграмотният съветски сержант е най-грамотният от всички полуграмотни сержанти по света! Съветските болни са най-здравите болни! Съветските починали са най-живи от всички починали! Съветските часовници са най-бързите часовници в света! Съветските луди са най нормалните луди! Съветските цветни телевизори са най-червени от всички телевизори по света ...и т.н.

невероятни вродени знания ?!

Ако разсъждаваме така трябва да кажем, че и Шмайзер нямаше да изобрети нищо, ако преди него китайците не бяха изобретили барута и човечеството не беше се научило да добива и обработвна желязото. Всяко изобретение, рационализация или подобрение, всяка нова вещ се създава на базата на предишен (чужд) опит... Но ... кой съм аз да давам акъл на нещастните злобари. Огледайте се, вън е слънчево, разходете се, пийте една бира с приятели ... пък ..., може и да се усмихнете!

човека е прав. И ако седнеш да ЧЕТЕШ и МИСЛИШ, а не само да вЕрваш - щеше да разбереш това. Както Американците така и Руснаците не са бащите на атомните им бомби, а са германците. Просто приеми че от глупав човек, няма как да излезе светен МЕХАНИЗЪМ. Трява си знания и то МОООООООООООГО. Та... ходи пий си бирата и остави нещата за разсикване на другите.

Гогов, би ли ни обяснил какво е "цевен кожух"?!?

7.62 мм е всъщност 0.3 инча. Очевидно от там е размера.

По-точно 10 х 0,3 инча, т.е. три цели инча!!!

7,62 см?!

Ееее, така като стане... :)))

Пред Калашника всички са равни. На заставата му викахме -Изравнителя.

Добре, че беше инжинер Хуго Шмайсер та се "конструира" калашникът.......

това, че папагалствуващ не те прави знаещ и експерт. Не се излагай, поне публично.

И какво му е ИТ то ? Пак да попитам, защо ни спамите в ИТ с руски творения, които не са нищо друго освен механични оръжия. !? ?! !? !

АйТи да постреляш малко - видя ли че е ИТ