Коментари - Открита е галактика джудже, съседна на нашата | it.dir.bg
назад

Открита е галактика джудже, съседна на нашата

Млечният път си има нов космически съсед - галактиката KKs3. Тя бе открита наскоро въз основа на данни, събрани от космическия телескоп "Хъбъл".

Обратно в новината

Коментари - Открита е галактика джудже, съседна на нашата | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Каквито ни журналистите, такава ни е и държавата! Това на снимката е галактиката Сомбреро - М104 от Каталога на Месие, открита на 11.05.1781 година! Освен това е на 28 млн. св. год от тук е е малко трудно да се каже, че е съседна. Или ако тази ни е съсед, тогава Андромеда направо ни е в хола! Тотална дезинформация ни поднасяте! Изхождайки от написаното в тази статия, и "актуалната" снимка, която сте публикували, сериозно се замислям за автентичността на всичките ви новини...

Това съвсем не е галактиката Сомбреро, въпреки че като нея е обърната "ребром" към нас. Тази изглежда така, сякаш има двоен център. Иначе новооткритата галактика все още няма достатъчно привлекателни снимки (проверих) и сигурно затова Дир-а са сложили тази. :)

Америкнаци откриват галактиката, а цитират руснак? Кажете ми, откъде ви спускат статиите в Дира? Руское посольство?

Другари, след политическите великани, които се оказаха кръгли джуджета, време е и за галактическо такова!

Като откриете някоя нацепена галактика пак се обадете.

Преместих го в другия крачол по случай епохалното откритие!!

NGC 4594 (Сомбреро) - май снимката е на нея... , ако има някакво значение, поне е красива.

Тази сфероидна галактика жоже да се казва Путлер, хохохох. Абе, ама що са открили жожето с Хъбл, аз си мислех, че като решаваш там кво беше табла, шах, судоку, дама и не се сърди човече и си спечелил Световните игри на глада, би трябвало поне един такъв телескоп да имаш. Сега тряя да проучат и зелените човечета там, да не са от украинския тип, зли и нападателни, мож да ни превземат.

За такова изказване може да се каже:направило го е интелектуално "жоже"!

Научете се да разграничавате лъжата от истината. Полезно е. Християните съществува триединството Бог отец, Бог син и светият дух. Това триединство е заложено в самата природата. Бог ни е дал хиляди и милиони улики за тези които умеят да ги разчитат. Споменаваш много богове, но кой друг Бог се превъплъти в човек и общуваше с хората като с равни, за да ги учи и да им разяснява божиите закони и принципи управляваща тази вселена? Кой друг Бог прояви своята любов като пое тежестта на човешките грехове на кръста за да даде шанс хората да се спасят? Такъв Бог наистина можеш да обичаш истински.

Глупости. Природата си върши същата работа и без бог, но ако ти харесва наречи я бог и пак си я обичай!

Може да са въображаеми за вас, който изглежда никога не сте си задавал важни въпроси дори и от чисто научен интерес затова как е възникнала вселената и живота на Земята. За да задаваш такива въпроса са необходими определени познания във важни области на науката и наблюдателност. Инерцията в мисленето не помага на индивида за бърза ориентацията в динамична обстановка, каквато имаме в днешният свят. За целта трябва да се мисли обективно. Със сигурност ще видите Бог когато му дойде времето. Надявам се да не сте от уплашените и изненаданите защото много ще бъдат в тази категория за съжаление. За което ще има основна заслуга бащата на лъжата луци и неговите сатрапи. А обективно погледнато вашият атеизъм е резултат от усилията на хората които наложиха комунизма в бившият соц блок и благодарение на това странно социално явление в България цари материална и духовна разруха.

Че си човек - човек си, НО си пълен олигофрен!

Предлагам да я нарекат Путин, на името на "великото" джудже. Все пак руските учени трябва да се погрижат са прославата Му.

Не е политически коректно да се казва "галактика-джудже". Трябва да се казва "галактика с малък брой звезди".

галактика населена с вежливи зелени човечета

това са астрономически понятия от стотици години... аман от политикантстващи ...

Поне е по-различно от дебилите дето реват за "путлер" ...

Прекрасно изглежда от разстояние 3 парсека перпендикулярно на основната галактична равнина!

Функцията на съвременната официална космология с нейните постулати и теории, които силно се разминават с фактите от наблюденията и експериментите, рационалната логика и пренебрегват честният научен подход, е да създава атеизъм в обществото, който необходим на управляващият елит за поддържане на системата на Мамон. Християните не могат да бъдат роби и това е проблема за тях. Затова ще ви говорят за космическата еволюция и биологична еволюция и големият взрив до втръсване, въпреки че тези теории, които не могат една без друга, никога не са били доказвани и никога няма да бъдат поради своята несъстоятелност. Но в масовите медии нищо друго не можете да чуете освен техните проповеди. И всичко това се нарича наука, когато по своята същност е анти-наука. Понеже кариерата и социалният комфорт в научна общност са притегателна сила за много учени, те стават проводник на тази пропаганда. А със симулациите на които все повече разчита съвременната физика и космология, резултатите които получаваш са толкова точни колкото теориите на които разчитат и техният математичен апарат. Включват много параметри за настройка които променят резултатите в посока желанията на определени научни групи, което не ги прави много автентични.

Това е раздел за наука. Разделът за медицина е другаде. Но пък потърси го из форума на дир-а. Сигурно ще се намерят медици с подходящо образование, с които ще имате за какво да си говорите.

Имам достатъчно опит с науката и познавам нещата отвътре затова ви съветвам да оставите глупавите клишета настрана. Те никому не са нужни. Нито самозаблудите водят до духовен растеж.

Свероидални галактики джуженца, спираловидни галактики среден размер и елиптични галактики гиганти. И всички се въртят в различни посоки. Да се зачудиш големият взрив как създава такива чудеса. Много сериозно да се зачудиш. Професионално дори.

Хахаха, добре, че верно не е на 1.1 млрд. километра, щеше да стане мазало. Почти на толкова километра е Сатурн...

И това е МИНИМУМ. Иначе е по далеч....

Пожелавам през новата година всички детайли по материалите в секциите за наука и техника да са изчистени. Конкретно в този материал: Цитат: "се намира на разстояние около 1,1 милиарда км в съзвездието Хидра." Коментар: 1,1 милиарда километра са по-малко от светлинна година. Галактиката е на 7 милиона св. г. Не е в съзвездие Хидра (Hydrа), а във Водна змия (Hydrus). Цитат: "Общата маса на звездите в KKs3 е около една десетхилядна част от тази на телата в Млечния път." Коментар: Една десетохилядна от масата на Млечния път, която включва масата на телата + масата на междузвездния прах, газове и т.н. Цитат: "бавно и търпеливо създадохме карта на съседна на нашата галактика" Коментар: в оригинала е малко по-различно и по-разбираемо: "we аre slowly building up a map of our local neighbourhood"

Ами защото трябват журналисти, които да знаят английски, а не да използват google преводач :)))

Е, ти какво предлагаш!? Дир-а да наеме няколко учени ли които да пишат тези статии по-грамотно? А тъпанарите журналя какво ще работят тогава!?

Паля жигулата и тръгвам. Дръжте се джуджета

7 милиона св.години. Две шепи нули са изгубени ;)

Надали ще е на 11 млрд. километра, но нейсе.

nestea

евалааа бе то галактики да искаш