Коментари - Нобел за разработването на литиево-йонните батерии | IT.dir.bg
назад

Нобел за разработването на литиево-йонните батерии

Трима учени ще си разделят 832 459 евро

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Нобел за разработването на литиево-йонните батерии | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Няма такива работи. Ние китайците избретихме литиево-йонните батерии.

Преписвачи! Обаче без капка мозък. "Миналата година Нобелова награда за химия спечелиха Франсес Х. Арнолд, Джордж П. Смит и Грегъри П. Уинтър за "овладяване на мощта на еволюцията". "Миналата година Нобелова награда за химия спечелиха швейцарецът Жак Дюбоше, германецът Йоахим Франк и британецът Ричард Хендерсън за разработване на криолектронна микроскопия, която революционизира биохимията."

А в Москва изобретиха поредната бомба за масово унищожение. Егати и държавата!

горкия 97 годишен можеше и да не дочака призноние и известност много късно му я дават

Нашият доцент по химия през 1991 год. ни казваше, че литият е от най-подходящите елементи за батерия, но има непреодолими пречки пред практическото му използване защото е силно активен. Когато го попитах за литиевио-йонните батерии, за които вече се носеха слухове и в България, той ми намали текущата оценка с една единица. Отдавна съм забравил името на доцента, беше специалист по полимери или поне така твърдеше.

Да, литиевойонните батерии имат и своите предимства, но далеч не са толкова ефективни, колкото ни твърдят хора като Мъск, за да се произвеждат автомобили!!! От самото начало е известно на всички производители за негативите при литиевойоните батерии: - Скъпо производство; - Отнемат повече енергия за рециклиране, отколкото за производство на нови, следователно след употреба се изхвърлят; - Капацитетът им пада значително след падане на температурите и след 2-3 годишен период на експлоатация; - Опасни са! Дори при нормална експлоатация съществуват множество примери на самозапалване! Когато батерия с капацитет 60-70 kWh даде на късо, се получава направо спектакъл звук и светлина! Пожарът се гаси, или със специален химикал, или докато изгори батерията напълно! Знаете как изглежда самозапалил се самсунг с 3-4k mAh, сега си представете огромната автомобилна батерия!!! Да, електромобилите са бъдещето, но не и с този тип батерии!!! Които междувпрочем съществуват още от преди 10г!!!