Коментари - Учен: Ще еволюираме в различен биологичен вид | it.dir.bg
назад

Учен: Ще еволюираме в различен биологичен вид

Учен твърди, че човечеството ще еволюира в различен биологичен вид до 2050 г. в резултат на радикално новите технологии, поведение и естествен подбор.

Обратно в новината

Коментари - Учен: Ще еволюираме в различен биологичен вид | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да бе, асега децата що съзряват полово по-рано от преди. Ако бъдещето е каквото го описват то тогава се радвам, че живея сега, само ми е жал за децата. То и без друго сме тръгнали да изчезваме де. А като гледам колко сме станали зависими от технологиите, достатъчно е едно слънчево изригване и цивилизования свят си е заминал, ще оцелеят само негрите в африка.

"Според нея с увеличаването на размера на мозъка на организмите са необходими много повече енергия и време, за да достигнат пълния си потенциал. Затова се възпроизвеждат по-малко. " а да надникне в столипиново или факултета и пак да коментира факти от действителността. популациите в тия две области не са запознати с теорията на таз футуроложка :-)

а руснаците ще ги затваряме в зоопаркове, като последните агресивни полупримати от тайгата. Те сега и без това живеят средно по 60 години в плен. Няма данни за свободни руснаци.

Този живот ме плаши. Добре, че няма да съм жив тогава!

Роботи, добре де, хубу! Ама хайде и за роботки да помислят деба!!!

Нищо не е разбрал тоя белгиец. В момента естествен подбор няма. Държавата мисли за всички и цаката му е да влезеш по някоя социална програма в Германия примерно и да си изкарваш с лежане средната заплата в България, а на черно може да си докараш още 2 пъти по толкова. Погледнете статистиките - най-много деца имат нискоквалифицирани хора, на които жените не ходят на работа. Африканците във Франция имат средно по 8,3 деца, а белите французи по 1,2. Ако света се направи толкова лесен, че и идиотите да оцеляват, то света ще се напълни само с идиоти. Не е работа да се занимаваш вече със сложни неща. Разликата в заплащането е малка.

Напротив футуроложката е явно изключителен експерт и твърдението и е много вярно. Ти се научи да четеш и да осмисляш информацията. Къде точно в Столипиново и Факлутето видя същества с някакъв мозък?

А аз мисля, че стигнем ли до това, за което се говори, ще има разделение на хората на две раси - тези, които искат да мутират в машини и Хора, които искат да си останат такива. Няма да се учудя ако едните се отцепят от другите, дано само "машините" не надделеят и смажат инакомислещите, нещо което е типично за Земята - по-силните да мачкат по-слабите и да им се налагат.

На теб ти е жал за децата защото си живял в радикално различни времена. Децата ти няма да знаят че има и друго това ще е тяхната реалност, техния свят. Хората се имитират волно и неволно, изключително трудно е да накараш голям брой хора да опитат нещо различно и да излезнат от клишето. А виртуалната реалност ще им даде възможност по всяко време да избереш да си друг да "почиваш" където искаш да "караш" кола която искаш. Ако излъжеш успешно и убедително мозъка на тялото не му пука ;)

Не, никакъв експерт не е, просто поредният изгърмян трансхуманист, който обаче е твърде изгоден за съвременната изродена система. А впрочем, дай тебе да те поставим в Столипиново или Факултето, да си принуден цял живот да ровиш по казаните, да живееш в пълна мизерия и нищета и да те видим що за "мозък" ще имаш накрая. Това, че едната половина на човечеството се държи умишлено в това положение, не озвачава, че са по-тъпи или по-нисши, а че другите са умни и "господари"... За едно нещо обаче ще се съглася с тази дебилна статия - старата социална система действително ще рухне и то скоро.

Даже имаме представител на този нов вид - Кончита Мартинес.

Естественият подбор не работи непременно в рамките на живота на индивида. В крайна сметка винаги всичко си отива по местата.

Ох, дир, моля ви престанете с подобна помия - някои хора тук наистина се връзват. Престанете да публикувате умотворенията на хора, които са прекалили с филмите и трансхуманисткото плиткоумие.

Повярвай ми, скоро в училищата ще се учи пак руски, а всички нещастни соросоиди няма да смеете да се обадите за каквото и да е.

Всъщност аз смятам, че сценарият за развитие през следващите десетилетия и столетия е показан във филма "Идиокрация". И единствената корекция е, че бъдещите поколения ще бъдат от повече мургави и негри, Но все пак имам надежда, че Бог ще бъде милостив, и простотията, и агресията ще намалее силно!!!

Да отбележим - това важи за западния свят. Ако не промени сегашния си гибелен курс, давам му най-много десет години, и ще се превърне в развалина. За съжаление, хората там не реагират по никакъв начин - те масово са тъпи консуматори, приспани с псевдо-демократичните приказчици за толерантност и евроценности.

Ами всъщност, това е целта на подобни статии - да те уплашат. Те нямат никаква научна стойност. Хората, които ги пишат, също не блестят с нищо. Целта е да те накарат да се чувстваш просто като стока в магазин, която ще бъде хвърлена на боклука в даден момент. Не позволявай да те манипулират.

То и на изток са тръгнали по - същата писта. А и западният свят е произлязъл от изтока и е както се вижда не се справил с основните, древни проблеми, кото ги е имало и има до днес на изток. Основно проблем си остава посредствността във възприятията. Тя е необходима за развитието и общуването между хората. Всички жени я притежават и им е развита много повече отколкото при мъжете , които я имат. 95% от мъжете също я имат. Тези , които не 'страдат' от посредствено възприятие и са непосредствени в наблюденията си, общуването и осмислянето са хората , които водят всички напред. Но за да се реализират се искат много предпоставки- ген, среда, разбиране, образование и много късмет. Примерно, като цяло децата са много непосредствени в общуването и възприятието на света. Затова имат импулс и се справят добре с много неща. И после това се загубва. по- бързо или по- бавно. Та и този футуролог е посредствените. Той прави заключенията си за днешните хора и изводите за следващите на база поведение. Но поведението НЕ Е човекът в същността му. То е следствие на много неща включитело и най- вече на същността на човека, НО не същността му :-)

Момче, един съвет - позанимай се малко с програмиране. Ще ти стане ясно колко си обективен всъщност.

Правиш грешка, като бъркаш "посредственост" с "опосреденост". Когато липсва посредник между сетивата и реакцията /в която роля влиза интелектът/ вече говорим за "първосигналност".

Честно казано, долових идеята само на първото ти изречение. Затова, ще коментирам само него; не, съвсем не са тръгнали по същия път. Изток и запад са две различни общества и мога да го кажа от първа ръка. И основната разлика е, че западният свят е праволинеен, докато източният балансира между много неща. Това е и факторът, който ще му осигури стабилно развитие за вбъдеще. Синхрон между противоположностите.

само ако купи нашите сигани. дай им ток, дърва и железо и виж какво става. от 140 милиона за 40 години стават 500..

ма верно ли? Все едно да кажеш, че ако зимаш силни наркотици, телото не страда и не реагира? Ше стане друго: ше мрът кат мухи, кат си сложе електронни импланти. А, да, има и ядрено оръжие. Ше има ядрен бум на сичките реалности. Добре, че ше се умирга скоро. ЖИВИТЕ ШЕ ЗАВИЖДАТ НА МЪРТВИТЕ!

не беше ли да умиргат непригодните в условия на изолация на групи и при премахване на изолацията оцелели да се конкурират в по богата среда. и днес има изолирани маси хора лишени от основни ресурси за живот. техния избор е бързо възпроизвеждане. единици от тях отиват в богати държави със закони и конкуренция. т.е - едни еволюират, други ги използват за да живеят дърти и бездетни, докато изчезнат като динозаври. колкото на едно място раждат по късно, толкова другаде повече умират по млади.

Мдаааа араби, африканци, пакистанци индийци балансират между толкова неща...и са със сигурно бъдеще.Балансиращи между мръсните си чалми и насраните си задници.Хора живеещи още на касти.Хора в чието общество едните живеят в 21век другите в 16.Голям баланс няма що.

А ти защо си мислиш, че мозъка има нещо общо с това как ще изглежда човечеството след години? "Не най-силният от един вид оцелява, нито най-интелигентния, а този, който най-добре се приспособява!" Чарлз Дарвин Не знам дали циганите са по-нисши или по-прости, но това няма никакво значение, те успяват да отгледат доста по-многобройно потомство с по-малко средства и това показва колко са витални и ефективни и колко добре са се приспособили. Можем само да им се възхищаваме. Бъдещето им пренадлежи!

на мен пък ми звучи супер, не виждам нищо страшно, но пък е някак нереалистично. хората, които няма да са живи до 30-тина години наистина не са пригодни за подобен начин на живот.

Както казах - многолико общество. Но знаеш ли нещо - въпреки, че в Индия много хора живеят в такава мизерия, която и най-бедният американец трудно би си представил, там тежките престъпления са много по-малко. Защото в Индия духовното е поставено пред материалното. П. С. Африканците не спадат към посока изток, а списъкът ти сякаш умишлено не е пълен.

смяташ, че на тях мозъка им е много развит ли??

в индия тежките престъпления са по-малко? я дай линк към официална статистика?

Официална статистика е много широко понятие, нали знаеш - зависи кой я прави. Та, мисля, че и сам можеш да намериш, но дори не е нужно - достатъчно е само да преброим колко случая има в САЩ на хаховци, решили, че са Рамбо и колко такива има в Индия. Не съм чул да е имало такъв случай там досега.

Хайде де! От векове сме в еволюционна регресия. Не сечете горите! Ще ни трябват!

Любопитно ми е как ествственият подбор ще доведе до смаляване на половите органи.

mar

жените раждат по-късно не защото съзряват полово късно а защото правят съзнателен избор за това в зависимост от социaлната среда.

Абе тея учени на ква дрога са?

ПРОДЪЛЖАВА ДА СЕ ВИХРИ ГРОЗНАТА ЦИОНИСТКА ПРОПАГАНДА ЗА ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪЦИ И ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО НА БЕЛИЯ СВЯТ С ПОДОБНИ ФАНТАСМАГОРИИ. ИСТИНАТА Е, ЧЕ ТЕХНОЛОГИЧНИЯТ БУМ НАПРАВИ ВСЕКИ ЧОВЕК ВСЕ ПО- ЗАВИСИМ ОТ ВЛАСТТА НА НАЙ- БОГАТИТЕ И ИМ ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА КОНТРОЛИРАТ ИЗЦЯЛО ЖИВОТА НИ. ОТ МНОГО ТЕХНОЛОГИИ МОЖЕ ДА ТЕ ХВАНЕ РАК ОТ УПОРИТОТО ОБЛЪЧВАНЕ НА КОМПЮТЪРА, А НЕ ДА СИ УДЪЛЖИШ ЖИВОТА. ТЕ И ПРЕДИ 20-30Г. СИ МИСЛЕХА, ЧЕ ПРЕЗ 21В. ЩЕ СЕ ДВИЖИМ С ЛЕТЯЩИ ЧИНИИ ПО ГРАДОВЕТЕ, НО НЕ СЕ СЛУЧИ.

На тоя учен ще завидят и Дарвин и Ленин - еволюция на човека за 35-40 години си е направо революция...

От няколко хиляди години човека деградира на генетично ниво, трупайки със всяко поколение все повече генетични грешки. Бума на вродените и злокачествени заболявания не е случаен. Не знам този учен за каква еволюция говори. ДНК не може да функционира без стотици съществуващи протеини, но протеините се произвеждат само чрез ДНК с асистенцията на много сложни взаимодействащи си протеини. Следователно компонентите на тези сложно функционираща система трябва да са се появили едновременно. Това предполага сътворение. Някои от тези необходими протеини служат за декодиране на ДНК, други за навиване на ДНК по сложен компактен начин (хистонни белтъци), преписване на част от ДНК в носеща РНК, която да бъде прочетена в рибозомите, където се синтезират протеините. Тези системи, които се срещат във всяка клетка, са изключително сложни и взаимосвързани. Един от най-изследваните протеини в бозайници, включително и при хората, се нарича р53. Той се свързва с хиляди места по ДНК , влияе на растежа на клетката, смърт и, и нейната структура. Този протеин се занимава с фертилитета и ранното ембрионално развитие. Той също така предпазва от рак чрез ремонт на ДНК, потиска тумори и убива генетично увредена клетки. Как може ДНК да оцелее, ако го няма вече наличен протеин p53 и многобройните му функции? Във всеки човек десетки хиляди гени са повреждат ежедневно! Също така, когато една клетка се дели, ДНК понякога се копира с грешки. Всеки организъм има техника, която идентифицира и ремонтира повредени и неправилно преведени ДНК. Без такива ремонтни системи, организмът бързо ще се влоши и ще загине. Ако еволюцията се е случила хипотетично, всеки организъм би изчезнал, преди тези механизми за възстановяване на ДНК да могат да се развият. Сложността на живата клетка е зашеметяваща, което говори, че случайни процеси никога не могат да я синтезират.

Става въпрос за социална еволюция

Пич, ти не си в ред. В Индия има адски висока престъпност.

Само технологиите са променят. Човека си е все същият откакто броди по белият свят.

На тебе идиотизмът отдавна вече те е хванал.

Вурст?

Когато човек не може да си обясни нещо по-добре да замълчи, отколкото да говори глупости.

Да живее тинтириминтирастичният тинтириминтирантизъм...

О, необятни джунгли на българската граматика, как да не се пообъркаш...

И кой ги държи умишлено тези в Столипиново в това положение? Схващаш ли колко ти е куха тимбарицата?