Миналата седмица е завършил процесът по номиниране на гейм разработчици за тнар. "геймърски оскари" от Академията за интерактивни изкуства и наука в САЩ. Организацията ще връчи за 23-и път наградите DICE, като водещи на шоуто след месец ще са Джесика Чобот и Грег Милър.

Церемонията, на която ще се съберат всички големи имена в гейм индустрията, ще се проведе в Лос Анджелис, а за сега фаворитите са Control и Death Stranding с по осем номинации в различните категории, както разбира се и в тази за игра на годината.

С по 6 номинации са един от хитовете на миналата година Disco Elysium и шутърът Call of Duty: Modern Warfare. С по четири номинации могат да се похвалят Outer Wilds и Untitled Goose Game, а по три в различните категории са Short Hike, Mortal Kombat 11, Resident Evil 2 и Sayonara Wild Hearts.

Кой ще спечели отделните категории и коя ще е игра на годината ще разберем след месец, а ето и пълен списък на номинираните игри по категории, както и дело на коя фирма са:

Игра на годината

• Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Disco Elysium (ZA/UM)

• Untitled Goose Game (House House/Panic)

• Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna Interactive)

 

Най-добра анимация

• Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Days Gone (SIE Bend Studio/Sony Interactive Entertainment)

• Devil May Cry 5 (Capcom)

• Luigi's Mansion 3 (Next Level Games/Nintendo)

• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

 

Най-добра графиика

• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

• Concrete Genie (Pixelopus/Sony Interactive Entertainment)

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Resident Evil 2 (Capcom)

 

Най-добре развит герой

• Jesse Faden - Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Cliff Unger - Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Greez - Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

• Sam Porter Bridges - Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• The Goose - Untitled Goose Game (House House/Panic)

 

Най-добра музика

• Arise: A Simple Story (Piccolo Studio/Techland Publishing)

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Erica (Flavourworks/Sony Interactive Entertainment)

• Golem (Highwire Games)

• Mortal Kombat 11 (NetherRealm Studios/Warner Bros. Interactive Entertainment)

 

Най-добър аудио дизайн

• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

• Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Mortal Kombat 11 (NetherRealm Studios/Warner Bros. Interactive Entertainment)

• Resident Evil 2 (Capcom)

• Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna Interactive)

 

Най-добра история

• Disco Elysium (ZA/UM)

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Telling Lies (Sam Barlow/Annapurna Interactive)

• The Outer Worlds (Obsidian Entertainment/Private Division)

• Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna Interactive)

 

Най-добра техническа реалицяция

• Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

• Concrete Genie (Pixelopus/Sony Interactive Entertainment)

• Metro Exodus (4A Games/Deep Silver)

 

Най-добра екшън игра

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

• Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)

• Devil May Cry 5 (Capcom)

• Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)

 

Най-добра приключенска игра

• Death Stranding (Kojima Productions/Sony Interactive Entertainment)

• Luigi's Mansion 3 (Next Level Games/Nintendo)

• Resident Evil 2 (Capcom)

• Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

• The Legend of Zelda: Link's Awakening (Nintendo)

 

Най-добра семейна игра

• A Short Hike (Adam Robinson-Yu)

• Dragon Quest Builders 2 (Square Enix)

• Ring Fit Adventure (Nintendo)

• Super Mario Maker 2 (Nintendo)

• Yoshi's Crafted World (Nitnendo)

 

Най-добра игра с бой

• Dead or Alive 6 (Arc System Works)

• Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco Entertainment America)

• Mortal Kombat 11 (NetherRealm Studios/Warner Bros. Interactive Entertainment)

• Samurai Shodown (SNK Corporation)

 

Най-добра състезателна игра

• Crash Team Racing Nitro-Fueled (Beenox/Activision)

• DiRT Rally 2.0 (Codemasters)

• F1 2019 (Codemasters)

• Mario Kart Tour (Nintendo)

• Trials Rising (Redlynx, Ubisoft Kiev/Ubisoft)

 

Най-добрa ролева игра

• Disco Elysium (ZA/UM)

• Final Fantasy XIV: Shadowbringers (Square Enix)

• Kingdom Hearts III (Square Enix)

• Pokemon Sword and Shield (Game Freak/Nintendo, The Pokemon Company)

• The Outer Worlds (Obsidian Entertainment/Private Division)

 

Най-добра спортна игра

• FIFA 20 (EA Vancouver/EA Sports)

• Madden NFL 20 (EA Tiburon/EA Sports)

• MLB The Show 19 (SIE San Diego Studio/Sony Interactive Entertainment)

• NBA 2K20 (Visual Concepts/2K)

• NHL 20 (EA Vancouver/EA Sports)

 

Най-добра стратегия

• Anno 1800 (Ubisoft Blue Byte/Ubisoft)

• Fire Emblem: Three House/Nintendo, Intelligent Systems, Koei Tecmo Games/Nintendo)

• Oxygen Not Included (Klei Entertainment)

• Slay the Spire (Mega Crit Games/Humble Bundle)

• Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega)

 

Награда за най-добра реалност

• Asgard's Wrath (Sanzaru Games/Oculus VR)

• Blood & Truth (SIE London Studio/Sony Interactive Entertainment)

• Pistol Whip (Cloudhead Games)

• Stormland (Insomniac Games/Oculus VR)

• Westworld Awakening (Survios/HBO)

 

Най-добра игра за виртуална реалност

• Asgard's Wrath (Sanzaru Games/Oculus VR)

• Blood & Truth (SIE London Studio/Sony Interactive Entertainment)

• Pistol Whip (Cloudhead Games)

• The Curious Tale of the Stolen Pets (Fast Travel Games)

• Trover Saves the Universe (Squanch Games)

 

Най-добра игра от независимо студио

• A Short Hike (Adam Robinson-Yu)

• Disco Elysium (ZA/UM)

• Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna Interactive)

• Untitled Goose Game (House House/Panic)

• What the Golf? (Triband/The Label, Fig)

 

Най-добра мобилна игра

• Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)

• Grindstone (Capybara Games)

• Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna Interactive)

• Sky: Children of the Light (Thatgamecompany)

• What the Golf? (Triband/The Label, Fig)

 

Най-добра онлайн игра

• Apex Legends (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

• Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)

• Destiny 2: Shadowkeep (Bungie)

• Tetris 99 (Arika/Nintendo)

• Wargroove (Chucklefish)

 

Най-добър гейм дийзан

• Baba Is You (Hempuli Oy)

• Disco Elysium (ZA/UM)

• Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna Interactive)

• Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)

• Slay the Spire (Mega Crit Games/Humble Bundle)

 

Най-добро развитие на игра

• A Short Hike (Adam Robinson-Yu)

• Control (Remedy Entertainment/505 Games)

• Disco Elysium (ZA/UM)

• Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna Interactive)

• Untitled Goose Game (House House/Panic)