Коментари - Гейзерите на Енцелад - от сблъсък | it.dir.bg
назад

Гейзерите на Енцелад - от сблъсък

Американски учени предложиха възможно обяснение за появата на водни гейзери на сатурновата луна Енцелад, под чиято повърхност има океан.

Обратно в новината

Коментари - Гейзерите на Енцелад - от сблъсък | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

"Специалистите" предполагат, че преди по-малко от 100 милиона години голямо небесно тяло се блъснало в южния полюс на Енцелад. А Господ ни казва чрез своето слово, че преди около 6 хилядолетия е основал вселената, Земята и живота на нея. Всички небесни тела са млади и можем лесно да се убедим в това наблюдавайки тези от слънчевата система. Обаче това е тема табу за света на материалистите. Скоро ще забранят познанието за Бога чрез закон, защото всички които искат да угаждат на тленната плът, са насилници по душа. Гордите ще бъдат принизени, а смирените ще се издигнат.

"Всички небесни тела са млади и можем лесно да се убедим в това наблюдавайки тези от слънчевата система." Лесно? Хм. Както гледаш слънцето как се убеждаваш?

Дино, изследвай внимателно Библията и мисли. Господ НЕ КАЗВА, че е създал ВСИЧКО преди 6000 години, а само един нов свят на повърхността на ВЕЧЕ съществуващата планета Земя, както и околните планети- за 6 дни- забележи, че Ден 1 започва в Битие 1, стих 3! Но Земята и космоса СПОРЕД БИБЛИЯТА са създадени ПРЕДИ началото на Ден 1 от 6-те дни. Колко преди- не знаем. Може да е ден преди, а може да са милиарди години. Не отхвърляй тази възможност само защото науката го казва, и ние видиш ли трябва непременно да сме "на опаки" спрямо науката, понеже е "вавилонска" и не знам си каква. Просто мисли и изследвай. Или най-малкото, не отхвърляй нито приемай нищо от това, което учените твърдят- така или иначе един ден ще разберем как ВСЪЩНОСТ е. И пак казвам- Библията далеч не е толкова проста, рисуваща такива прости и елементарни картини, каквито доста християни (особено в САЩ, а оттам и тук, понеже е модерно) твърдят, че уж Библията рисува. Доста по-сложно е всъщност, и пак самата Библия ни казва това.

От Господното слово научаваме, че в първият твирчески 24 часов ден Господ създава вселената(небето) и Земята, но те са все още неустроени. Разделя още светлината от тъмнината. След първият творчески ден във вселената все още няма звезди и планети. Има само физическа среда - космически вакуум. Звездите и планетите Бог създава едва в четвъртия ден. А по време на третият 24 часов творчески ден, създава разтителността - семеносни треви и дървета според видовете им. Земята е много специално място. На нея той създаде човекът по свой образ и подобие и за своя прослава. В човеците Бог иска да види своят свят характер. Бог създава човекът едва в последният творчески ден. Човекът не е свидетел на творчеството на Бога. Това е умишлено и е своеобразен тест за лоялност към нашият Създател. Така той изпитва сърцата ни.

Хубаво си го написал, но няма кой да те чуе... Иво - Дино е глух. Първосигнално включва на всяка цифра която е по-голяма от 6000.

Човешката история е разделена на три главни периода. Първият период е времето на патриарсите. Този период включва и потопа, по време на който става генерална промяна на релефа и климата на Земята. Земната водна обивка над атмосферата, която е защитавала земята от ултравиолетовото лъчение на слънцето и високоенергийните космически лъчения е премахната. Вторият период включва времето от Мойсей и старият завет до раждането на спасителя Исус Христос. Има над 300 пророчества сочещи това най-важно в човешката история спасително събитие. Третия период е времето на новият завет след святата саможертва на Божият Син, с която Исус Христос изкупи старите грехове на света и посочи на хората тясната пътека на покаяние и освещение. Тези три периода отразяват триединството на Бога. Те сочат и близкият завършек на борбата между доброто и злото започнала още в Божието царство и пренесена на Земята. Господ е създал още човека за да бъде съдия на падналите агнели и затова сатана иска да поквари съдът, за да не бъде осъден. Защото ние сме третата страна в конфликта между Бог и сатана. Шест дни човекът работи и върши светски дела , а на седмият ден - събота, който е божият почивка и която Бог освети за вечноста, човек оставя всичките си светски дела и се посвещава на Бога. "не само с хляб ще живее човек, а с всяко слово, което излиза от Божии уста" Шест хилядолетия божиите служители сред човеците вършиха спасителното дело на Господа, а в седмото хилядолетие ще си почиват на Небето. Шест години израелтяните трябваше да обработват Земята, а на седмата година трябваше да я оставят да си почива. По същият начин, седмото хилядолетие Земята ще си почива от човешко присъствие.

Питай "специалистите" защо във вселената има твърде малко метали (елементи по-тежки от хелият) за нейната предполагаема според мейн стрийма дотолепна възраст. Питай ги също защо има толкова малко свърхнови. Планетите и спътниците им в слъчевата система са чудесна космическа лаборатория за изследване на творческото дело на нашият Създател.

Аз пък веднъж летях на юг и се ударих в стена от лед.

Аз пък веднъж летях на юг и паднах от диска.

Е как си паднал, нали си летял? Какво, умори ли се?

"конфликта между Бог и сатана" Ако само единият от тези двамата е всесилен, одма си решава конфликта с другия. Но явно или никой от тях не е всесилен, или пък и двамата са всесилни.

Не, чети внимателно. Светлината нарече Ден, а тъмнината- Нощ, нали така? Така пише, нали? Е, тогава чисто логически Светлината-Ден започва в момента, в който Бог казва "Да бъде светлина!" И този момент е СЛЕД като небесата и Земята ВЕЧЕ са създадени, после Земята се оказва в състояние на "опустошена и неустроена" (да, опустошена, не пуста! важно е да се знае оригиналния текст на иврит, а не съвременните преводи!), Проследи внимателно последователността в Библията. Виж и Йов 38 глава! Не е толкова просто и елементарно!

Бог можеше да унищожи сатана веднага. Но Той е бл;аг и търпелив и даде шанс на сатана да се поправи и да се върне в правдата. Освен това ако беше унищожил сатана веднага, щеше да задълбочи съмненията, които клеветникът пося между част от ангелите. Затова избра друг подход. Бог ще позволи грехът да се изяви в пълната си сила на Земята, за да може цялата вселена да види трагичните последствия от греха и истинският характер на неговият подбудител сатана. Понеже светиите ще бъдат трета страна в съда, те ще решават съдбата на падналите ангели като потърпевши от действията на лукавият. Господ е най-умен от всички, прекрасно знае какво прави и кад да разреши всеки проблем. Той ще очисти вселената от грях, а много от горделивите и суетни хора сами ще се осъдят.

Не мога да разбера кое не ти е ясно. Струва ми се че подценяваш силно способността на Бога да дава конкретни обяснения и указания. А Той е ненадминат в своята прецизност. Нещата са пределно ясни, но изглежда не ти харесват и търсиш под воля теле. Не е каквото човек иска, а каквото Господ каже. В ден първи Бог създава Вселената и Земята в неуредено състояние. Установи грубият материал. Бог няма нужда от светлинни източници за да твори. Самият той е светлина за вселена. В Божият възлюбен град няма да има слънце което да свети, а самият Господ ще бъде виделината му. В следващите пет 24 часови творчески дни Той създава порядъка във вселената и на Земята, и установява законите (физически и морални), с които да поддръжа този порядък. Господ е повече от всичко което е създал и което някога ще създаде. Забележи че преди още Бог да е създал небесните тела във вселената (четвърти творчески ден), вече е създал растителността на Земята - семеносните треви и дървета (трети творчески ден). Това е така за да не изпадат хората в тежката заблуда и да си мислят че в теорията за космическата еволюция има някакъв смисъл. Понеже Бог има предзнание и знае тези които не го искат в живота си, какви теории ще развиват.

Енцелад е с радиус 252 км. Малка Сатурнова луна, която трябва да е истинала милиарди години по-рано, ако теорията на космическата еволюция беше истина. Обаче наблюдаденията върху нея показват, че тя е гореща геологически активна и продуцира огромни гейзери. Младо тяло. За разлика от другите млади сатурнови луни, които са различни по състав, структура и поведение. Титан е странно небесно тяло. Нейната повърхност изглежда замъглена поради атмосфера и, съдържаща основно азот и малък процент метан. Метана създава големи главоболия на еволюционистите теоретици, понеже под действие на слънчевата светлина молекулата му се разпада и от нейните съставляващи се образува етан. Те са очаквали с надежда да намерят океан от метан на Титан или някакъв постоен негов източник зедно с голямо количество акумулиран етан, но са били силно разочаровани от това което е фотографирал апарата Касини. Според изчисленията им за около 10 милиона години цялото количество метан налично в атосферата на тази луна би се преобразувало в етан. Младо тяло. А чували ли сте за танцуващите луни на Сатурн Янус и Епиметей? На вид невразчни в сравнение с другите по-големи и известни, но с много интересно поведение. Те орбитират около Сатурн по две близки орбити - външна и вътрешна. И на всеки четири години тези тела разменят орбитите си. Това изисква изключителна прецизност в настройка на орбитите и масите им. Небето декларира славата на Бога.

Както и че Слънцето се доближава до идеалното черно тяло! ;)

Дино, защо реши, че "не ми е ясно"? И защо реши, че понеже казвам нещо, което в Библията си е написано ясно, едва ли не "търся под вола теле", понеже "не ми харесва" модно разпространяваната теория за 6000-години, преди които не е имало НИЩО, и така едва ли не "угаждам на науката"? И как реши, че подлагам на съмнение това, което Бог казва в Библията? Не Дино, подлагам на съмнение РАЗБИРАНИЯТА и ТЕОРИИТЕ, взети (отчасти) от Библията, на съвременните пастори, А НЕ САМАТА БИБЛИЯ! Добре, тогава да те питам, КОГА започва Ден 1, в кой стих, с кои думи на Бог? Имало ли е нещо ПРЕДИ него? Казваш "грубия материал", кога е "доставен" този материал, преди началото на Ден 1 или ПО ВРЕМЕ на Ден 1? А пак да те питам, защо в Битие 1:2 се казва "ОПУСТОШЕНА и неустроена"? А, не е "опустошена" а "пуста", грешка??? Питай някои евреин, който знае и Библията, и иврит. Ама не питай пастора, защото на него едва ли ще му е изгодно да ти каже (ако изобщо знае). А, ама евреите не вярват в Исус? Добре, питай някой месиански евреин, който вярва в Исус тогава! Виж Дино, разказа в Битие 1 и в Битие 2-3 в МНОГО ПО-ДЪЛБОК, отколкото вие се опитвате да го представите, все едно всичко ви е ясно. Ти Бог за толкова елементарен ли Го смяташ? Търси, мисли и изследвай. Пак казвам, изобщо не ме интересува какво казват крещящите американски пастори, дори не ги и слушам. Просто търся, мисля, изследвам. И НЕ ПОДЛАГАМ НА СЪМНЕНИЕ БИБЛИЯТА, обаче подлагам на съмнение ТЕОРИИТЕ, които някои казват, че са УЖ извлечени от Библията. А дали наистина са?

Маха сатаната и грехът изчезва, бе кретен! Явно господ е тъпак или някакъв садист и се кефи на мъките на хората. На всичко отгоре е създал така света, че хората да си мислят, че света е по стар от 14 милиарда години, ама да верват на някаква преписвана от хора кника че е на 6000. Я кажи колко далеч е най-далечната звезда. Или такива няма, това горе са точици в небето.

Ти реши че не чета внимателно Библията, а сега питаш мен защо смятам че не я разбираш, след като се аргументирах с нея. Божието слово е пределно ясно за разумните, които искат Бог в живота си. А тези които не Го искат поради греха който искат да вършат, търсят начин да изкривяват Неговото слово и да го нагаждат според страстите си. Преди ден първи е нямало вселена, нито Земя. Имало е небесно царство където живеят светият Бог и ангелите. В ден първи Бог създава Небето и Земята - физическата среда и грубият материал. Те са все още неустроени. Разделя и денят от нощта. В ден трети създава семеносните треви и дървета на Земята, а в ден четвърти създава слънцето, луната и звездите във вселената. По-ясно от това няма как да бъде обяснено? Теорията на космическата еволюция е несъвместима с Божието слово. Господ е Бог на порядъка, а не на объркването. И всички Негови заповеди, указания и обяснения са ясни и категорични. "1 В начало Бог създаде небето и земята. 2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата." Не пише опутошена Земя, а пуста и неутроена. Като строителна площадка на която е струпан материал, но все още не е запонат същинският строеж. По същият начин, в седмото хилядолетие Земята отново ще бъде пуста, след ефекта от природните катаклизми съпътсващи седемте Божии язви и след пришествието на Божият Син, което ще е свъзано с глобално катастрофично земетресение. Камък върху камък няма да остане. Когато говориш за учени и наука, кои точно учени и наука имаш в предвид?

Не Дино, казах ти, питай някой, който знае иврит, да ти каже какво значи tohu va bohu от Битие 1:2. Къде още в Библията е употребено, и в каква връзка. Да видим дали е пуста или опустошена. Разбирам теорията ти, но ти пак не обясняваш ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТТА на събитията, за които те питам. И защо това, което пише- "В началото Бог създаде Небесата и Земята", ти наричаш "струпване на материал"? Пише си много ясно- СЪЗДАДЕ. А не "струпа материала за това, което след това ще създаде". А ако прочетеш Йов 38:4-7 ще видиш и някои други подробности, какво точно се е случило В МОМЕНТА в който Бог създава Земята. Там даже се говори и за едни звезди (май не са същите, които Бог създава в Ден 4). Изобщо, нали твърдиш, че всичко е ясно написано и че по-ясно от това няма как да бъде? И аз така казвам. Тогава как не виждаш тези неща? Как така "в Ден 1 Бог разделя деня от нощта"? Самото изречение, така изказано, няма логика. Логика ще има, ако СЛЕД като Бог е разделил деня от нощта, с това ЗАПОЧВА Ден 1. А не, че някъде по средата на Ден 1 (примерно към обяд или следобяд) Бог е разделил деня от нощта. После за следващите дни е ясно, за тях не спорим, и те така, както са описани в Библията, нито потвърждават, нито изключват възможността Небесата и Земята да са създадени ПРЕДИ началото на Ден 1, така че няма смисъл да ги цитираш в случая. Изобщо и не спорим за това. Нито пък, ЗАБЕЛЕЖИ, аз говоря за "космическа еволюция". Това, че виждам как в Библията пише, че Ден 1 започва чак в ст. 3, съвсем не означава, че имам предвид "космическа еволюция", а просто, че е имало ФИЗИЧЕСКО творение ПРЕДИ въпросните 6000 години. Не прави връзка с неща, които нямат връзка. Все едно да кажеш, че ако някой е турчин, той е мюсюлманин, да ама не, има и турци християни (само пример давам как някои мислят "логично").

И всичко това, което казвам, изобщо не го казвам едва ли не, понеже "не искам Бог в живота си". Нека да повторя пак- ИСКАМ БОГ в живота си, но НЕ ИСКАМ криворазбрани теории, взети УЖ от Библията, и налагани УЖ като "Божието слово", защото те НЕ СА Бог. Разбираш ли разликата?

Не е така както си го мислиш. Годпод е много по-умен от който и да е човек или създадено от Него живо съшество. По-умен е и от лукавият, и единсвено има предзнание. Той знае последствията от всяко действие или бездействие в бъдеще. Затова не може да сбърка и избира винаги оптималното решение за даден проблем. Бог не е насилниик. Създал ни е със свободна воля и ни дава право на избор. Защото само човек със свободна воля може да обича истински. Любовтта на Господа и неговата правда привлича към Него. А ние вършим грехове заради плътта, на чиито страсти се опитваме да угаждаме. Защото придобихме грешна природа след първородният грях. И плащаме цената на греха, който унищожава първо най-святото, ценно и ранимо в живота, и самият живот като крайно последствие. Сатана е само подбудител на грехът. Но ние сме достатъчно разумни за да разбираме волята на Бога, Неговата правда и можем да правим съзнателен избор. Ако познаваш величието на Бога и значението на думата святост, никога няма да ти хрумне да Го обиждаш по този безумен начин, в който прозират страстите на твоето его. Бог обитава в непристъпна светлина. Той е свят, затова и ние трябва да сме свети, за да приличаме не само физичеки, но и духовно на Него. Ние сме създадени за Негова прослава. Да бъдем светии на Господа.

Звездите и планетите на 4 ден, но растенията на 3 ???????? Мерси, всичко вече е ясно, това са пълни глупости.

Амин.

Годпод обича да изпитва вярата на хората. Той ни подлага на изпитания за да провери нашата духовна сила и вярност към Неговата истина. Вселената изглежда на 14 милирада години, само ако примем определни допускания за истина. Бог е създал вселената така че да изглежда възрастна по същият начин както Бог създаде Адам и Ева в зряла възраст. Когато Бог твори, Той не е ограничен от действащите физични закони, защото Той ги установява или отменя. В действителност вселената е невъзможно да бъде създадена при действащи в момента физични закони. Те са установени след като е създадена от Бог, за да я поддържа чрез тях в порядък за времето което е определил.

В 1 ден създава деня и ноща, в 3 ден създава Слънцето???? А знаеш ли коя е причината за ден и нощ????

"Ние сме създадени за Негова прослава." Т.е. той ни е създал, за да го славим. Звучи разумно и в тон. Само се колебая дали е защото е патологичен егоцентрик или страда от нелечим нарцисизъм.

Не, тук всъщност в Библията не става въпрос за обикновените дни и нощи, образувани от въртенето на Земята около оста си спрямо Слънцето. Става въпрос за съвсем други дни, със съвсем друго естество. Което между другото поставя под въпрос и тяхната продължителност (понеже масово доста християни твърдят, че и онези 7 дни са били 24 часа дълги)- да кажем, че и те са били 24 часа. Може и да са били, а може и да не са били толкова дълги, все пак очевидно са били дни от съвсем друго естество, със съвсем друг източник на светлина. Но, да кажем, че са били 24 часа дълги. Така или иначе основната логика на Дино и другите с неговото мислене е следната: Който твърди, че Вселената и Земята са по-стари от 6000 години, значи твърди, че има еволюция. А който твърди, че има еволюция, значи казва, че няма Бог и всичко се е развило от само себе си, случайно. Тоест нещо като: "този е турчин, значи е мюсюлманин". Или пък "ти си бил в Китай, значи си агент на ККП". А че може да има и турци-християни (аз лично познавам такива), или пък че може да съм отишъл в Китай просто на екскурзия? Или пък че Бог може да е създавал нещата както изведнъж, така и с постепенно развитие, както преди 6000 години, така и преди много повече, и това изобщо не значи, че "няма Бог"- не, такава логика за тях не може да съществува. Даже и да я пише в Библията- "не, ти не разбираш, в Библията всъщност се има предвид това, което НИЕ твърдим". И дотам. :)))

"Годпод обича да изпитва вярата на хората." Значи не само е садист, но и злопаметен. Щото който не вярва в него и не го слави, все пак ще бъде наказан. А ако с божественото си знание знае всичко, значи априори знае кой ще кривне и кой с какво ще бъде наказан. Па що трябва да ни мъчи, направо да наказва, че да мине тази дандания и да почнем по същество.

Аз няма теория за разлика от теоретиците спекуланти на големият взрив ил езотериците. Аз чета Божието слово и вярвам в това което Бог ни казва чрез него. Понеже е потвърдено многократно от реалната наука. Първо Бог установява физическата среда за да надгради над нея. Трябва Му градивен материал, който създава в първият творчески ден. Няма как да същестува Земята преди да е създадена физическата среда на вселената. Но в стремежа си да развиваш езотерични теории, разчитащи на спекулативно мислене, пропускаш нещо много очевидно. За разлика от годината, която е свързана с движението на Земята около слънцето и с цикъла на сезоните, или месеца, който е свръзан с фазите на луната, Бог установява и ритъма на седмицата. Това е Негов уникален печат, понеже тя не е свързана с ритъма на астрономически събития или явления. В седмицата Той е установил паметника на сътворението и белег на Неговият абсолютен авторитет - святата събота на Господа, която е осветил за вечността.

Ти можеш да искаш някакъв бог в живота си по твой избор. Но очевидно не и Библейският. Затова и се опитваш да тълкуваш по свой спекулативен начин ясното Божие слово. Бог се е погрижил Неговото слово да бъде ясно разбрано от всички за да може всеки да направо своят съзнателен избор преди да приключи благодатното време. Той ще ни съди и за да е спаведлив съда, не може да допусне че Неговата воля да остане неразбрана. Затова евангелитео ще се проповядва на всеки народ и език преди да дойде свършекът.

Напротив. Става въпрос точно за 24 дни. Господ няма как да установи святата събота, която е паметник на сътоврението и белег на Неговият абсолютен авторитет, и да изисква от нас да я почитаме всяка седмица в най-дългата заповед от декалога, ако творческите дни не са били 24 часови. Не се само заблуждавай. Нямаш полза от това. Ето най-дългата заповед в сърцето на декалога, която единствено Бог казва "Помни" и е посочен денаят който е едиствено свят на Годпода: "8 Помни съботния ден, за да го освещаваш. 9 Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела; 10 а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог, да не вършиш никаква работа, ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът, който е отвътре вратите ти; 11 защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина; затова Господ благослови съботния ден и го освети." Д

Защото в хората които не вярват в Господ няма благодарност и стремеж към святост. Няма място в сърцето им за истина и любов и правда. Няма стремеж към красота и хармония. Те се обявяват против източника и поддръжника на живота и протви самият живот. Те не търсят абсолютната справедливост в своят живот в лицето на Бога. Те се оказват несъвместими с Божието царство, докато не се покаят и избелят дрехите си по Негова свята воля с помощта на Светият Дух - най -нежното и чисто прявление на триединството на Бога, което умолява към добро, правда , истина и покаяние. Духът на живота. Искрата която го прави въможен.

Дино, не съм казал нищо против седмицата и съботата. Да, Бог ги създава и установява. И това няма връзка с този спор. Нито пък дали има еволюция или дали има Бог. Спора е за времето назад в древността- дали е само 6000 години, и какво е имало преди тях, и т.н. Аз не съм споменал НИЩО относно това дали има еволюция или не. Знам, че по вашата логика който твърди, че Бог е създал Вселената много преди 6000 години назад, значи вярва в еволюцията. А който вярва в еволюцията, значи твърди, че няма Бог. Само че това не е нито моята логика, нито пък библейската логика. Нито пък изобщо съм твърдял някъде за "Голям взрив" или нещо подобно. Аз ти говоря за последователността на събитията в Библията, и за една дума, която на иврит означава "опустошена". И естествено, че за да съществува Земята, трябва да има физическа среда- е, тази среда е създадена в Битие 1:1. И аз те питам как ще обясниш тази последователност, и ти за 4-ти път заобикаляш отговора. Единственото за което говориш, е за т.нар. "строителен материал", за който обаче Библията не казва това, което ти искаш да кажеш.

Твърде нагло е твоят бог да узурпира понятията любов и искреност. Т.е. който не вярва в него, по дефиниция е неискрен и мразещ. Но да се върнем към темата. Какво казва твоят бог относно гейзерите на Енцелад, с което да се обогати научната ни представа за тях? Ако знаеш какво - сподели. Ако не знаеш - по честно е да си замълчиш, отколкото да тролиш темата.

Не приятелю. Защото Бог работи най- много от всички и осигурява живота и щастието на всички сътворени от Него същества във вселената. И най-малкото което може да получи е благодарност за всичко това което прави с така любов и грижа, която можем да видим във всеки детайл. От най-мащабните феномени във вселената до микрокосмоса. Затова ние Го славим и обичаме и изпълняваме Неговата воля и закон. Той е гарант на живота и щастието на всички съторени от Него същества през вечността, които го обичат. Затова е хубаво човек да се покае за греховете си и да потърси Бога докато все още може да го намери. И да се помири с Него и да го приеме в сърцето си. Човек има вроден стремеж към Бога. Нищо не може да запълни празнината в душата на човек, който е отхвърлил Бога. Тази празнина може да я запълни само Бог. Тогава човек може да изпита истинското щастие в живота, пълна хармония и спокойствие в душата си. Когато обичаш Бога, изпълняваш Неговата воля и Бог е с теб, от какво да се притесняваш? Бог е любов, правда, истина, красота, хармония, смисъл и бъдеще. И много повече от това. Той е повече от всичко което е създал и което някога ще създаде.

Продължителността на онези дни няма нищо общо с факта, че Бог е установил последния от тях да бъде свята Събота. Факт е, че сегашната събота се определя от Слънцето, а онази първата, оригиналната- от Бог. Но това нито потвърждава, нито отхвърля дължината на онези 7 дни. Те може да са били дълги само 3 часа, и пак последния от тях да бъде осветен като основополагащ за Съботата. Може да са били дълги и 3 години, и пак последния да бъде осветен. Съответно и аз нито потвърждавам, нито отхвърлям 24-те часа на онези дни. Така че- ок, така да бъдат.

Не разбирам логиката ти. Бог е абсолют по който се равни всичко останало. Той е законодателят и той определя кое е добро и кое зло. Кое е правда и кое не в името на порядъка, живота и щастието на съвторените от Него същества във вселената. Госпдо съществува заради вечният живот. Той е негов свят гарант. Неговите качества и характер са абсолютна гаранция за това. Той стои на върха на йерархията на живота като единствено свят и винаги истинен. Живота не може да оцелее без Бог и неговите закони. Човекът няма никакво бъдеще без Бог. Ако се покаеш и приемеш Бога в сърцето си какво ще изгубиш освен своето его и суета? Но ще спечелиш любов, правда, смисъл и бъдеще.

Дино, от това, което пишеш, виждам че явно си адвентист. Ок, нямам нищо против адвентистите, и те са християни като другите. Освен едно- че те (или поне голяма част от тях) твърдят, че другите християни, които не са адвентисти, са в заблуда, че техния Бог не е библейския, и че само адвентистите разбират Библията правилно. Иначе да, прав си, всички ще застанем пред Божия справедлив съд. И Неговата воля не е неразбираема, но все пак трябва да се изучава. Който иска, ще я научи. Който не я научи, ще бъде съден за това, че не си е направил труда безпристрастно да изучава Библията, и така е отказал да придобие нужното знание, за да я изпълнява.

"Бог е абсолют по който се равни всичко останало" Това твърдение ти е грешно. От там нататък всичко, което базираш на него, е грешно. Та какво за гейзерите на Енцелад казва твоят бог?

"Защото Бог работи най- много от всички" Откъде си сигурен, че работи? Да си го видял? Може пък да е аутсорнал тази дейност? Та да се върнем към темата за гейзерите. Защо ги е сътворил твоят бог и на какъв принцип действат? Книжките ти дават ли отговор на това или пак да чакаме науката да открие какво точно става?

Последователността с която Бог установява порядъка във вселената и на Земята има смисъл само в контекста на шест 24 часови творчески дни. Другите варианти пораждат непреодолими логически и фактологически противоречия. Бог е повече от всичко което е създал и някога ще създаде. Никое създадено от Него същество не може да обхване в абсолютна пълнота Неговата същност. Бог е създал вселената и Земята и всичко което е в тях за седмица, за да установи седмичният ритъм на човека и паметника на сътворението - съботата, отредена за почивка на човека, която е посветена на Господа.

Ти можеш да спекулираш на воля колкото искаш. Но Божието слово е вечно и е издържало теста на времето за разлика от суетни човешки теории. Слънцето няма нищо общо със седмицата. То е създадено едва на четвъртият творчески ден заедно с луната и звездите. Не случайно по време на четвъртата язва на Божият гняв, Бог ще даде сила на слънцето за да гори с непоносима жега човеците идолопоклоници, които не се покланят на Него, а на слънцето.

Истината е само една - Божият абсолютна истина. Понеже 99% истина и 1% лъжа, е 100% лъжа, истината не търпи компромис. Тя трябва да е чиста и неопетнена, за да е истина. Затова Бог е свят гарант на чистата абсолютна истина. Той е казал ясно как трябва да му се покланяме, какво трябва да правим и какъв е пътят на спасението ни, направен възможен чрез святата саможертва на Неговият Възлюбен Син Исус Христос. Който сам без грях в мисли и дела стана изкупителна жертва за старите грехове на света и посочи тясната пътека на искрено покаяние и освещение. Никой не доходжа при Отца освен чрез Сина. Божият Син е пътят, истината и животът. Друга истина няма. Приемането и служенето на тази истина, или съзнателното и отхвърляне определя бъдещето на всеки един човек живял или живеещ на тази планета. И всеки човек ще я чуе за да може да направи своят съзнателенб избор.

Това че оспорваш факта, че Бог е абсолют, по Който се равни всичко във вселената и Който дава начало и смисъл на всичко, не значи че не е така. Още повече когато нямаш аргументи. Без абсолюти в лицфето на Бог , ме е възможно да се установи порядък. А без порядък живота е невъзможен. Нещата са пределно ясни на фундаментално ниво. Поради специфичните изисквания на вечният живот, Бог не би могъл да бъде различен от този Който познаваме от Библията.

"Това че оспорваш факта..." То не е факт.

Създадени сме по-скоро да носим слава на името на Бога , защото той е неназоваем