Сделката ще осигури на Nokia достъп до корпоративна аудитория и по-успешно конкуриране на Google. По-рано финландската компания подписа аналогични споразумения с интернет гигантите Amazon, Groupon и Yahoo!, които пък се отказаха от услугата Google Maps.

Apple също се отказа от картите Google Maps в своята операционна система iOS, за да предложи по-добро решение. Промяната обаче предизвика проблеми за компанията, а Тим Кук, главният изпълнителен директор на Apple, бе принуден да се извини на потребителите.

Картографската услуга на Nokia, предлагана под марката NAVTEQ (компания, придобита за $8,1 млрд. през 2007 г.), се използва във вградени системи в автомобилите. Напоследък Nokia портира навигационната функция и на мобилни устройства, вкл. смартфони с платформа Windows Phone.