”Отмъстителите” с прожекция в космоса
Астронавтите на борда на Международната космическа станция (МКС) скоро ще имат специална прожекция на "Отмъстителите", блокбастъра за супергерои, защитаващи Земята от извънземни.
Дан Кук, координатор в Космическия център Джонсън на НАСА в Хюстън, заяви, че филмът ще повдигне духа на астронавтите. "Това е сред нещата, които помагат на екипажа да поддържа връзка с дома, което е изключително ободряващо, докато си далеч за толкова дълъг период", заяви той.
"За киностудиото е привилегия да сподели филма с хората в космоса, които изследват Вселената", заяви Луис Д`Еспозито, съпрезидент на Марвъл студио и изпълнителен продуцент на лентата.
"Специални благодарности на НАСА за използването на невероятната й технология за осъществяването на тази специална прожекция на километри над нас", допълни той.